dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 87
  1. #1

    Domyślnie Bal bez docieplenia

    Witam

    mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie z domem z bala, który nie ma docieplenia jak z izolacyjnością ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blazej.kata Zobacz post
    Witam

    mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie z domem z bala, który nie ma docieplenia jak z izolacyjnością ?
    z izolacyjnością - spoko !

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pytanie czy to ma być domek letniskowy czy całoroczny?
    Jeśli całoroczny to się bez izolacji nie obejdzie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Pytanie czy to ma być domek letniskowy czy całoroczny?
    Jeśli całoroczny to się bez izolacji nie obejdzie.
    Zgodnie z przepisami masz rację w rzeczywistości i całoroczny daje radę a na ogrzewaniu nie bankrutuję, nie jeden ocieplony murowaniec zużywa więcej Bardzo ważna jest szczelność ale na to już kilkakrotnie zwracałem uwagę. Oczywiście nie mówimy o balu typu 8-10cm.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 28-04-2017 o 18:15
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Teść ma dom z dwunastki i powiem Ci szczerze nie wyobrażam sobie przezimować w takich warunkach.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ja mam z bala min. 32 i sobie wyobrażam.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    Znam 3 osoby, które mieszkają w domach z bali-płazów o grubości 20cm + uszczelka między balami i bardzo sobie chwalą i nie mają dodatkowych dociepleń

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam oj, ja daje i polecam ocieplać.. 80 cm dodatkowego drewna nikomu nie zaszkodziła - ukryta w 20cm wełny.
    No ale, wszystko się da, nawet uprzeć że ziemia jest płaska...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Oj tam, zawsze mi się podobały te przeliczenia grubości drewna na styropian czy wełnę tylko przeliczający często zapominają podstaw tego przeliczenia Link do ciekawego filmiku zamieścił kinkpiter tam od 16 minuty właśnie próbują udowadniać płaskość ziemi Wystarczy się zastanowić kto i w jakim celu prowadzi badania dociepleń a kto drewna, niestety badań drewna niewiele bo nie ma kto zapłacić i mamy stan wiedzy jaki mamy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Deprecjacja drewna to machlojki lobby ceramicznego, które obawia się konkurencji....Miliardowe interesy trzeba chronić na różne sposoby. Wszelkie wyliczanki to stek bzdur, wynikających z braku wiedzy i rzeczywistych, realnych, uczciwych badań budulca jakim jest drewno....Przykład: http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że wpis na blogu zrobiłem na podstawie danych użytkownika forum...Dane łatwo zweryfikować, bo obok buduje się kolejny forumowicz....

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dodam jeszcze, że wpis na blogu zrobiłem na podstawie danych użytkownika forum...Dane łatwo zweryfikować, bo obok buduje się kolejny forumowicz....
    ciekawe o kogo chodzi

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Deprecjacja drewna to machlojki lobby ceramicznego, które obawia się konkurencji....Miliardowe interesy trzeba chronić na różne sposoby. Wszelkie wyliczanki to stek bzdur, wynikających z braku wiedzy i rzeczywistych, realnych, uczciwych badań budulca jakim jest drewno....Przykład: http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/
    dobre Tak nic nie jest pewnego.. lepiej wyciągnąć palec, poślinić i z kierunku wiatru brać dane - jak drewno izoluje.
    Wszerz i w poprzek drewno zostało przebadane. A takimi tekstami, że wyliczanki są bzdurami - sobie wystawiasz świadectwo. Ja też potrafię budować kominki.. co tam idę łopatą nakopie, na co mi jakiś zdun.. to coś w ten deseń zabrzmiało. Kto by tam się przejmował.. jak wyjdzie tak wyjdzie ..
    czas pokarze - na takie bawienie się nie ma czasu.
    No ale jak ktoś jest uparty, to niech się pochyli nad liczbami i przeliczy.

    Akurat wiele osób ma domy drewniane i nie widzę aby byli tak podjarani- zostawiali gołe drewno. Ba przychodzą wiatry - od razu następuje weryfikacja.
    Owszem - kwestia mocy kotła .. wtedy przejdzie każdy durszlak.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Czołgisto zapraszam do siebie, może grudzień bo wtedy zdarzają się najsilniejsze wiatry (do Śnieżki niedaleko więc możesz sprawdzić jak potrafi powiać). Dom drewniany nie musi być durszlakiem to też mit jak ten że w prosty sposób można przeliczyć grubość drewna na grubość styropianu. A ja jakoś byłem podjarany i zostawiłem gołe ściany, te wszystkie wyliczenia wieszczyły rychłe bankructwo i co ano nic koszt ogrzewania na sezon to ok. 1 tys. zł. A co do budowy kominka a właściwie piecokominka to jak każdej rzeczy, jak ktoś się bardzo uprze i ma smykałkę i wie jak zdobyć wiedzę to da radę, sam budowałem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    dobre Tak nic nie jest pewnego.. lepiej wyciągnąć palec, poślinić i z kierunku wiatru brać dane - jak drewno izoluje.
    Wszerz i w poprzek drewno zostało przebadane. A takimi tekstami, że wyliczanki są bzdurami - sobie wystawiasz świadectwo. Ja też potrafię budować kominki.. co tam idę łopatą nakopie, na co mi jakiś zdun.. to coś w ten deseń zabrzmiało. Kto by tam się przejmował.. jak wyjdzie tak wyjdzie ..
    czas pokarze - na takie bawienie się nie ma czasu.
    No ale jak ktoś jest uparty, to niech się pochyli nad liczbami i przeliczy.

    Akurat wiele osób ma domy drewniane i nie widzę aby byli tak podjarani- zostawiali gołe drewno. Ba przychodzą wiatry - od razu następuje weryfikacja.
    Owszem - kwestia mocy kotła .. wtedy przejdzie każdy durszlak.
    Nie podniecaj się czołgisto. Nikt Cię personalnie nie zaatakował a takimi wpisami pokazujesz słabe nerwy i polską naturę, którą chwalić się publicznie nie wypada....

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał snake-918 Zobacz post
    ciekawe o kogo chodzi
    Pójdź do sąsiada i pogadaj. Bo to łebski facet. Jego dom stał kilka lat ze szczelinami między balami i hulał w nim wiatr z każdej strony. Sznur pojawił się dopiero krótko przed zamieszkaniem. Każda belka była unoszona i sposobem uszczelniana. Jakim? Nie wiem. Chyba dobrym... Człowiek ten, nie jest też idiotą, by męczyć się w domu, który zmienia parametry pod wpływem wiatru....z pewnością posiada środki na przebudowę, gdyby mu żona marzła...To nie jest jego pierwszy dom w Twojej okolicy... No i tak jak powiedziałem....Był aktywnym forumowiczem, analizował dyskusje forumowe, a potem jeździł od Szklarskiej do Żywca i podglądał w realu...Miał gdzie mieszkać.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Dawno,dawno temu mieszkałem w górach i to dość wysoko. Chałupa stara, z płazów,dobrze omszona. I nigdy nawet przy halnym nie czuć było przedmuchów przez ściany ( z oknami i drzwiami nie było już tak dobrze). Paliło się drewnem z lasu i nie schodziło tego aż tak dużo. Dom był ciepły i najlepiej w nim się oddychało ( nie wiem jak to sklasyfikować więc piszę o oddychaniu, może być klimat jak tam chcecie). Płazy miały z 25 cm grubości.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Koledze brakowało w największy mróz , 3 st aby osiągnąć zero.
    Nie podniecaj się czołgisto. Nikt Cię personalnie nie zaatakował a takimi wpisami pokazujesz słabe nerwy i polską naturę, którą chwalić się publicznie nie wypada....
    To sam wiesz ile trzeba wiedzy, aby być dobrym w branży, to po co wchodzisz na tereny spekulacji- oraz ośmieszania całego liczenia...

    A domy tu w okolicy - to nie gołe bale, a mszone, a tynkowane, szalunki z jedne i z drugiej strony.. z tego nic.. palić trzeba.
    Racja była ta zasadna - w porównaniu do domu kostki, czy innego ceglanego stwora. Oczywiście nikt nie będzie narzekał.. ponieważ - nie ma porównania, jak mogło by być, a jak jest.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Koledze brakowało w największy mróz , 3 st aby osiągnąć zero.
    To sam wiesz ile trzeba wiedzy, aby być dobrym w branży, to po co wchodzisz na tereny spekulacji- oraz ośmieszania całego liczenia...

    A domy tu w okolicy - to nie gołe bale, a mszone, a tynkowane, szalunki z jedne i z drugiej strony.. z tego nic.. palić trzeba.
    Racja była ta zasadna - w porównaniu do domu kostki, czy innego ceglanego stwora. Oczywiście nikt nie będzie narzekał.. ponieważ - nie ma porównania, jak mogło by być, a jak jest.
    Wyrażając swoja opinię, nic nie zwalnia Cię od robienia tego w cywilizowany sposób. Zacznij szanować zdanie innych, choć się z nim nie zgadzasz, a doczekasz się tego samego w stosunku do siebie....To nie watek o węglu, czy kaloryferach od Bogusława....Przeczytaj mój wpis jeszcze raz, i zrozum go tak, jak chciał jego autor, a nie Twoja wyobraźnia.

    Pisałem w kontekście deprecjacji drewna i machlojek koncernów ceramicznych....Pisałem o bzdurnych wyliczankach, w odróżnieniu od rzeczywistych, realnych, uczciwych badań budulca jakim jest drewno....

    Porównanie też jest, tylko trzeba je chcieć i umieć znaleźć....

  20. #20

    Domyślnie

    witam widzę że wątek się rozwija, ale nie ma tutaj osób które miałby większe doświadczenie z takim domem.
    Byłem w dwóch domach z bali klejonych i właściciele twierdzili, że dom jest bardzo ciepły.
    Podobno koszty ogrzewania za miesiąc to ok 200 zł - zaznaczam że domy miały blisko 130 m2 ściana 20 cm.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony