dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wylewka półsucha na balkon -zrób to sam?

    Muszę uzupełnić wylewkę na balkonie. 5.1 m2 i 7 cm grubości. Da radę zrobić to samemu łopatą? Ew nie musi być zbyt sucha bo chyba łatwiej zrobić mokrą, no i jakie proporcje: cement, piasek, włókno szklane, jakiś płyn? Czy ktoś pomoże obliczyć ilość substratów dla 0.35 m3 wylewki?
    Czy przy drzwiach balkonowych i ścianie zostawić dylatację - styropian o grubości przyszłej elewacji tj. 15cm?

  2. #2

    Domyślnie

    Z 60 worków uzyskuje się ok. 1m3 betonu (25kg suchej zaprawy = 16,5l) czyli na 1m² przy grubości warstwy 1cm zużywa się ok. 15kg suchej mieszanki.
    Wyjdzie Ci ze 21 worków wylewki betonowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Wielkie, 21 wylewki gotowej? Czyli nie opłaca się babrać z cementem chyba...
    Czy ta Kreisel będzie OK?
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 30-04-2017 o 11:11

  4. #4

    Domyślnie

    Będzie OK.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam ponownie, czy Kreisel KTB WA3 zawiera w sobie dodatki typu włókna szklane, itd? Czy można dodać cementu aby ta wylewka na zewnątrz była mocniejsza oraz więcej wody? Czy taka wylewka nie powygina mi się?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam ponownie, czy Kreisel KTB WA3 zawiera w sobie dodatki typu włókna szklane, itd? Czy można dodać cementu aby ta wylewka na zewnątrz była mocniejsza oraz więcej wody? Czy taka wylewka nie powygina mi się?
    Nie kombinuj, mądrzejsi tworzyli recepturę wylewki i na pewno będzie ok. Powodzenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki, ale rozumiem, że na obrzeżach gdzie będą słupki mogę dać 3 cm głębiej (pogłębienie w styropianie)?
    Właśnie na obrzeżach chciałem dodać cementu i więcej wody, bo to w końcu wylewka na zewnątrz -czy wylewce suchej może zaszkodzić nieco więcej wody i cement? B. proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Na pewno nie należy lać więcej wody, bo wylewka będzie słabsza. Można dodać włókien, na pewno wzmocnią, ale nie sprawą jakiegoś cudu. Jeśli potrzeba mocniejszej wylewki lepiej wziąć też z Kreisel wylewkę 442 – ma deklarowane 25MPa, to więcej niż WA3. pozdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony