dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Umowa z pośrednikiem oraz deweloperem

    Witam! Nie wiem czy post zamieszczam w odpowiednim temacie ale jeśli jest ktoś kto może pomóc to proszę o odpowiedzi. Nakreślę trochę sytuację. Mianowicie Zarezerwowałem sobie dom oraz podpisałem umowę przedwstępną jakoś na początku stycznia ubiegłego roku. Załatwianie kredytu i wszystkich papierów, dom miał być oddany jakoś w marcu roku 2016, oczywiście termin się opóźnił, deweloper się nie wyrobił pośrednik nawijał cały czas makaron na uczy, kredyt przepadł, więc składanie kolejnego wniosku, stres, czekanie, wszystko okej udało się w międzyczasie wiele rozmów z pośrednikiem, znów nawijanie makaronu na uszy... Pośredniczka obiecała, że zrobią parę rzeczy w domu jako zadość uczynienie. Przychodzi czas podpisania aktu notarialnego siedzimy wszyscy wspólnie tzn. Ja jako właściciel, moja narzeczona, pośredniczka oraz szanowny pan deweloper( właściciel kilku domków tylko ponieważ domu dostał za rozliczenie towaru) , Przychodzi czas gdzie pośredniczka mówi " deweloperowi" , że w zamian, że terminu nie dotrzymali zrobią tych kilka rzeczy ponad stan. Mija w sumie rok i nadal nic nie jest zrobione. Nie można się doprosić ani pośrednikowi, który jest naprawdę mało rzetelny oraz Facetowi od którego kupiliśmy dom.. Są pisane maile w, których jest wypisane co mają zrobić oraz, że cały czas za tym czekamy, Napisałem czekamy ponieważ jest trzech właścicieli domów, którzy także nie mogą sie doprosić. Wysyłałem nawet pismo z kancelarii adwokackiej tak, żeby troszkę ich nastraszyć, nic nie dało. w domu było wiele niedomówień, wiele rzeczy źle zrobionych, na kilka kwestii przymknąłem oko bo chciałem już po prostu zamieszkać na "swoim" Pytanie moje brzmi... czy umowa usta lub słowna jak kto woli jest także umową wiążącą ? Jeśli są świadkowie? Jak do tego teraz podejść? Czy jest ktoś kto doradzi, może miał podobną sytuację? Jeśli ktoś potrzebuje więcej szczegółów, niech pyta, na pewno odpiszę. Dziękuję z góry oraz pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Podpisałeś protokół odbioru? Są tam zastrzeżenia, co ma być zrobione?

    Generalnie - odebrałeś i zapłaciłeś, to płacz. Najlepiej, jakbyś nie zapłacił i miał po temu podstawę w postaci nie zrealizowanych prac czy usterek. Wtedy to deweloper w sądzie musiałby udowadniać, że wywiązał się z umowy. A tak, jak go pozwiesz, to Ty musisz udowodnić, że on się nie wywiązał.

    Może prawnik po zapoznaniu się z dokumentami podpowie inaczej. Tylko jeszcze weź pod uwagę, że jak sprawa potrwa ze dwa lata, to w tym czasie nie bardzo możesz coś robić z domem, bo pozwany stwierdzi, że tamten rzeczoznawca zatrudniony przez Ciebie nie był bezstronny i wnioskuje o powołanie biegłego sądowego. A Ty dalej nie masz gdzie mieszkać.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mieszkam juz w Tym domu. Mialy byc to prace wykonane po podposaniu aktu. Nie moglem czekac, az wykona wszystkie prace poniewaz znow przepadlby kredyt. Facet sprzedawal te domy chyba nie jako deweloper dlatego tak to wygladalo.. mam maile,.ktore potwierdzaja, ze mial takowe prace wykonac. Nie wiem chyba musze udac sie do adwokata.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli masz potwierdzenie, że prace takie zostaną wykonane, a nikt do ich wykonania się nie kwapi, to pozostaje Ci wystąpienie przeciwko deweloperowi na drogę postępowania sądowego (pośrednik działał z umocowania dewelopera, a zatem jeśli nie uzgadniał z deweloperem wykonania tych prac i była to jego inwencja twórcza, to deweloper będzie dochodził swoich praw od pośrednika).
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Wniosek nasuwa się jeden, udać się do prawnika. Może jest ktoś tutaj z okolic Poznania lub kogoś znacie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony