dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Tani remont starego domu, czy to realne?

    Witajcie.
    Razem z mężem mamy ciężki dylemat. Tzn. on ma i próbuje go przekonać ze wszystkich sił..
    Sytuacja wygląda tak: mamy stary dom do remontu. Dom wyceniony jest na 150tys, ma duży i piękny ogród. Powierzchnia domu to 104m2 a ogrodu 1437m2.
    W domu są nowe plastikowe okna, dach też jest sprawny, są nowe drzwi. Jest częściowo podpiwniczony. Nie stoi na żadnych szkodach górniczych. Nie ma w nim wilgoci ani pleśni. Ale nie ma ogrzewania (są piecyki i piec kaflowy) , kanalizacji, łazienki.
    Podłogi również są w dobrym stanie. Jest 5 pokoi na dole ,przybudówka i piętro, również przestronne, lecz w ogóle nie zagospodarowane.
    Czy możecie mi doradzić w jaki sposób zabrać się za remont? Jak tanio go ogrzać, jakie szambo wybrać? Dom jest w naprawdę fajnym stanie, przy wszelkim remoncie mogę liczyć na pomoc mojego taty, który zna się na tym. Chodzi mi o to JAK zabrać się do tego i nie pogrążyć w kosztach. Mamy na miesiąc ok 3tys dochodów. Damy radę? Proszę pomożecie obiektywnymi poradami.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    "Chodzi mi o to JAK zabrać się do tego i nie pogrążyć w kosztach. Mamy na miesiąc ok 3tys dochodów. Damy radę? Proszę pomożecie obiektywnymi poradami. "

    Czytać, myśleć i gromadzić wiedzę o budowaniu i remontach.
    Droga jest praca najemna. Pracując samemu można sporo grosza zaoszczędzić.
    Ale nie ma nic za darmo... Wiadro potu trzeba będzie wylać.
    Najdroższe materiały wcale nie zawsze są najlepsze.

    Ogrzać...
    Temat-rzeka...
    Aby było tam ciepło, dom "weźmie tyle ile musi" energii do ogrzania.
    Nieważne czy z pompy ciepła czy z pieca/kozy, podłogówki...
    Zadbajcie, aby nie brał dużo.
    TERMOMODERNIZACJA się to nazywa.
    Im głębsza tym droższa ale tym mniej kosztuje ogrzewanie, a to są koszty stałe utrzymania.
    Poczytaj o OZC.
    (Obliczenie zapotrzebowania na ciepło)
    Ktoś kumaty mógłby to zrobić i wskazać tą metodą najlepsze sposoby remontu.
    W sensie - co da najlepsze efekty.

    Ideał?
    Kocioł na paliwo stałe (bo najtańsze), bufor ciepła (bo ogranicza pracochłonność i wiele ułatwia), podłogówka po całości, dobra wentylacja (mechaniczna, zrównoważona) i ocieplenie bryły. STARANNE I DOKŁADNE!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Nawet się nie zastanawiaj tylko remontuj , pewnie mieszkasz na Śląsku (piszesz o szkodach górniczych ) to dotacje do kotłów masz w kieszenie , ojciec ma pojęcie o budownictwie to z górki , ja nie byłem nnigdy budowlańcem i 2 lata temu kupiłem dom a w zasadzie super zdrowe mury (cegła klinkierowa) z fundamentami i izolacjami poziomymi , bez prądu i wody od 30-tu lat , babrałem się sam i teraz dom docieplony ogrzewanie podłogowe obecnie prace nad kostką brukową ok 130m2 i koniec pracy i to kompletnie sam , najgorsze to było stawianie rusztowań podczas docieplenia hehe , jak bym brał firmy to ze 400 tys bym nie zszedł a tak to wg mnie grosze

  4. #4

    Domyślnie

    Dach jest dobry,nowe okna są,a to już dużo.Jesli jesteś pewna,że budynek jest w dobrym stanie (najlepiej skonsultować to z kimś kto się dobrze na tym zna) to nie ma się co zastanawiać.Najlepiej sobie policzcie ile możecie miesięcznie przeznaczyć na remont (ale tak realnie i z zapasem na nieprzewidziane sytuacje) i na tej podstawie dobierzecie technologie na które was stać-np zamiast wody w miedzi to w plastiku.Oceńcie co możecie sami zrobić,do czego trzeba bedzie wziąć specjalistę.Czy chcecie powoli i po trochu czy kredyt i szybko.I zastanówcie się co jest najważniejsze,a co może poczekać.I czytać forum,czytać,pytać,uczyć sięA potem podwinąć rękawy i do cięzkiej,ale bardzo przyjemnej pracy! Życzę powodzenia

  5. #5
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Zróbcie mniej więcej wyliczenia ile bylibyście w stanie przeznaczyć miesięcznie na remont i remontujcie samemu. To zawsze jakas oszczednosc. POza tym okna, dach to już coś, może się udać. Poszkujcie sobie na yt filmików na temt remontów , dużo ciekawych rzeczy można się dowiedziec i podpatrzec .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony