dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekt C333c MIARODAJNY wariant 3

    Dzień dobry, jakieś uwagi? Od razu zaznaczam, że nie będzie garderoby, tylko większa kuchnia, wejście na strych będzie od garażu, nie będzie kominka a ogrzewanie będzie na gaz. Garaż dwustanowiskowy nie dlatego, że będą dwa samochody ale dlatego, że w tak małych domach jest brak powierzchni typu gospodarczego na różne szpeje, narzędzia, rowery, kosiarkę.
    Proszę o wytknięcie ewentualnych wad i jakieś sugestie zmian? pozdrawiam serdecznie

    Link do projektu: https://projekty.muratordom.pl/proje...3035,0%2C0.htm

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    planujesz ten dom jako parterówkę czy dom z poddaszem użytkowym?

    Co konkretnie skłoniło cię do wyboru tego projektu? Dla jakiej rodziny (sami dorośli? dzieci?)?

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko parterówka i tylko dwie osoby, tzn. ja z mężem. Nie jesteśmy najmłodsi i na pewno się nie rozmnożymy. szukaliśmy czegoś z dużą częścią dzienną, tzn. salonem i kuchnią, bo tam się spędza najwięcej czasu, z dwoma pokojami, bo jeden to sypialnia dla nas, drugi na gabinet, książki i ewentualne spanie dla gości (jakaś kanapa rozkładana od wielkiego święta) i bez schodów, bo kości klekoczą i prostestują. I tak jak mówiłam, trochę miejsca na szpeje, stąd podwójny garaż.
    Teraz doszłam do wniosku, że jednak wykroję kotłownię w garażu, jakieś 2x3m, żeby była z oknem. Bo tam zmieści mi się ten piec gazowy ze zbiornikiem wody i pralka, przy której śpi pies. A on nie umie spać bez pralki (zabijcie mnie, nie wiem czemu). A w miejscu kotłowni w projekcie zrobię coś w rodzaju garderoby.
    Moim zdaniem ten projekt po lekkich moich zmianach to idealne miejsce dla dwojga starszych ludzi...
    A tak w ogóle... Bardzo ładnie się ten dom prezentuje. Wizualnie, mam na myśli. Od razu wiedziałam, że to mój przyszły dom... Ale to oczywiście, kwestia gustu
    Ostatnio edytowane przez anka.k. ; 09-05-2017 o 19:56

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ten dom ma ogromne poddasze jak na parterówkę - ono kosztuje w budowie - np. strop, spora powierzchnia połaci dachowych.
    Czy tak duży skos wymagany jest przepisanymi MPZP? Czy po prostu to świadomy wybór?
    Salon jest spory ale przechodni, więc wcale nie taki ustawny.

    Jeśli rozmyślacie nad zmianami, to taka propozycja.
    Sypialnia i gabinet od ogrodu, dwie łazienki - z wanną i prysznicem. Nieco odsunąć drzwi wejściowe od narożnika, w osi drzwi wejściowych okno w salonie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	murator-c333c-miarodajny-wariant-iii-Domy-3035-3-40255_2830577.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	388783  
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-05-2017 o 21:51

  5. #5

    Domyślnie

    Oj, super ten szkic, nie spodziewałam sie takiego ładnego pokazania dzięki temu wszystko dokładnie widać
    Zrobiło się z tego całkiem fajne wnętrze. I super rozwiązanie ułożenia kotłowni, ja myślałam, żeby to zrobić wzdłuż i wtedy okno zepsułoby mi trochę elewację przednią.
    Trudno mi się trochę na to patrzy, bo ja potrzebuję projekt lustrzany a nie umiem sobie sama tego odwrócić).
    MPZP mówi o 35-40 st. dachu. Zastanawiałam się nad zmianą na 40 st. ale w tym temacie jestem kompletnym ignorantem i nie wiem co ta zmiana da? te 5 st.? Jakby było 45 stopni, to by chyba było to bardziej zauważalne? I wplywa to jakoś na koszt?
    Natomiast o dwóch łazienkach nie myślimy. Wolę zrobić coś w rodzaju garderoby czy schowka. Na przykładzie domu mojego brata wiemy, że druga łazienka jest zbędna, a kibelek dodatkowy można umieścić w kotłowni.
    Jeszcze raz dziękuję za ten szkic. Daje mi do myślenia

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skopiuj rysunek na pulpit, otwórz w paincie i odwróć.

    Ja mieszkam w dwójkę i dwie toalety to dla mnie mus. Np. jak jeden z mieszkańców ma grypę żołądkową i zajmuje kibelek na godzinę.
    Natomiast w pewnym wieku łatwiej korzysta się z prysznica niż z wanny.

  7. #7

    Domyślnie

    No, o wannie mowy nie było i nie będzie
    Łazienka druga to kwestia przemśslenia. Ale tym wykrojeniem kotłowni w garażu mnie kupiłeś
    A w kwestii tego dachu, bo coś zacząłeś mówić, radzisz coś? czy zostawić jak jest?
    Plan mówi 35 - 45 stopni właściwie, sprawdziłam. Ale nie wiem czy kąt nachylenia nie jest tylko pod względem wizualnym w tym przypadku ważny? bo kosztów nie zmieni?
    Ostatnio edytowane przez anka.k. ; 10-05-2017 o 16:40

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ogólnie to jestem kobietą, ale rozumiem, że nick wprawia w błąd

    Miło mieć i wannę i prysznic. Ale prysznic na starość wygodniejszy. Pisałam o wannie, bo ona jest na planie.

    Dach - im bardziej stromy tym większa powierzchnia
    Stop - pełny strop, jak na poddasze użytkowe jest droższy od stopu podwieszanego.
    Bo w tym przypadku de facto budujesz dom z poddaszem użytkowym w którym użytkować będziecie tylko parter.
    Pytanie, czy liczycie każda złotówkę czy stać was na budowanie kubatury z której nie skorzystacie?

  9. #9

    Domyślnie

    To witam koleżankę
    Strop musi być żelbetonowy, bo do tego będą mocować konstrukcję dachu. Nie zastanawiałam się nad tym, że będzie poddasze użytkowe nieużytkowane...
    no coś tam będzie, coś schowamy, wyniesiemy, ale generalnie nic się tam działo nie będzie. Czyli zmienimy kąt dachu na 45 st.
    Wiadomo, że koszty są ważne, ale po obejrzeniu tysiąca chyba projektów, ten jest jedyny, który naprawdę nam spasował. I co ważne, szerokość działki w naszym przypadku też tu jest prawie na styk.
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Czerwcowa
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Wielkolas
    Kod pocztowy
    21-143
    Posty
    31

    Domyślnie

    Najważniejsze co Tobie się podoba, jaka działka, co będziesz oglądała z okien.

    Projekt jest o.k. Łazienki obok siebie to taniej instalacje i wentylacja na jednym kominie ->> same plusy. Oryginał dla mnie lepszy niż ten rozrysowany w paintcie. Jeśli nie będziecie korzystali z poddasza, to raczej zmniejszaj kąt a nie zwiększaj - krótsze krokwie = tańsze
    Teraz masz garaż na 2 samochody. Jeśli przeniesiesz kotłownię to zmieści się jedno auto a reszta na graciarnię, masz już spooory strych więc jest gdzie graty trzymać
    Zależy co jest dla Was ważne w domu. Jeśli jedno stanowisko, to jest wariant tego projektu - C333m. Też masz tu 2 sypialnie ale jedną łazienkę
    Dla mnie łazienkę i w.c. warto przemyśleć. Łazienkę masz tylko dla siebie, w.c. dla gości.

  11. #11
    Wybierz projekt z kolekcji Murator Projekty U nas możesz kupić projekt, ale także skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów (architekta, kosztorysanta i doradcy kredytowego). Jesteśmy do Waszej dyspozycji. __ 22 59 05 555 www.projekty.murator.pl Polska

    Domyślnie

    Zapraszamy wszystkich miłośników Miarodajnych do grupy na FB
    http://bit.ly/_Rodzina_Miarodajnych ❤️
    Jest tam już blisko 300 członków
    Projekty Gotowe MURATOR

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony