dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Chudziak po raz N-ty (co tańsze i mniej kłopotliwe)

    Witam. Częściowy remont domku jednorodzinnego, niepodpiwniczonego. "Chudziak" w remontowanej przyszłej łazience zerwany bo był kruchy a pod nim po 35 latach porobiły się kawerny (prawdopodobnie nie był zagęszczony). Grunt (jakaś pospółka) pod spodem nie ma organiki, jest już ubity i wyrównany (zagęszczarką). Fundamenty sprawdzone, tam gdzie był "mostek" dla wilgoci - zaizolowane (tato porobił izolację ale całość zatynkował na równo..) Powierzchnia łazienki to około 10m2. NIE BĘDZIE ogrzewania podłogowego
    Jak teraz tam wylać około 10-12cm chudziaka? Wyjdzie to ok. 1.5m3 betonu więc detal.
    - Miksokrety i inne ekstrawagancje odpadają. Po pierwsze za mało, po drugie przy takim metrze wyjdzie absurdalnie drogo.
    - Nie mam betoniarki, a co gorsza nie bardzo mam też gdzie składować te 3 tony piachu (albo - raczej bym nie chciał. I tak już podwórko zryte).
    - Ekipa mi powie "panie 200m2 to my tak, ale do 10ciu to nam się nie chce".
    - Betoniarnia powiedziała najpierw że mi przywiezie ale potem stwierdziła ze - nie wykręci na uliczce (drzewa i wąski wjazd, choć dziwne, gość HDS'em z szambem betonowym wjechał....) itp.
    - Ewentualne zaoferowali mi że przywiozą mi te 1.5m3 półsuchego betonu który będę musiał dość szybko przewieźć na miejsce, ubić i polewać wodą.
    To jest do zrobienia tylko nie wiem czy zdążę..
    Może kupić "hurtem" (to znaczy - nie na worki przy cenie 10zł / za woreczek jak w Castoramie..) np. suchą mieszankę i ją zmiksować w betoniarce (tę jeszcze od biedy mogę pożyczyć), po kawałku tam wozić i wyrównać?
    - Ewentualnie szukam w okolicy Piaseczna możliwości dostarczenia tak małych ilości betonu jakąś mniejszą gruszką z możliwością wylania zawartości na odległość jakiś 4-5m (nie wiem czy są tak małe pompy) - trzeba by to robić przez okno pomieszczenia.
    - A może jeszcze jakieś pomysły?

    (PS: Dokładnie to samo mnie czeka potem jak położę izolację. Jest jeszcze inne pomieszczenie większe, 18m2)
    Pozdrawiam
    KaEf

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    - Ewentualne zaoferowali mi że przywiozą mi te 1.5m3 półsuchego betonu który będę musiał dość szybko przewieźć na miejsce, ubić i polewać wodą.
    To jest do zrobienia tylko nie wiem czy zdążę..
    10m2 x 0,1 =1m3 spokojnie jak masz możliwość to tak zrób dasz rade nawet sam to wysypać, jakbyś miał kogoś do pomocy to bajka. A kubik półsuchej to ci dostawczakiem dowiozą.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Zbyt gorąco nie jest więc spokojnie możesz pokusić się o rozwiązanie z dostawą mieszanki półsuchej i wożenie tego taczką. Sam tak robiłem ze swoim tarasem i o ile w słońce trzeba polewać mieszankę wodą i przykrywać ją matą to w taką pogodę jaka jest obecnie wystarcza rozścielenie kawałka folii budowlanej aby beton nie mieszał się z piaskiem przed posesją i to samo możesz zrobić w łazience pod chudziakiem.

    U nas betoniarnia oprócz pompy posiada gruszkę z taśmociągiem więc sprawa jest trochę prostsza no ale mniej niz 3m3 nie dowożą więc ratujemy się małymi wywrotkami.

    Jeśli to samo czeka cię jeszcze z pomieszczeniem 18m2 to trzeba było połączyć i wykonywać obie roboty w jednym terminie zamawiając 3,4m2
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-05-2017 o 08:13
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zbyt gorąco nie jest więc spokojnie możesz pokusić się o rozwiązanie z dostawą mieszanki półsuchej i wożenie tego taczką. Sam tak robiłem ze swoim tarasem i o ile w słońce trzeba polewać mieszankę wodą i przykrywać ją matą to w taką pogodę jaka jest obecnie wystarcza rozścielenie kawałka folii budowlanej aby beton nie mieszał się z piaskiem przed posesją i to samo możesz zrobić w łazience pod chudziakiem.

    U nas betoniarnia oprócz pompy posiada gruszkę z taśmociągiem więc sprawa jest trochę prostsza no ale mniej niz 3m3 nie dowożą więc ratujemy się małymi wywrotkami.

    Jeśli to samo czeka cię jeszcze z pomieszczeniem 18m2 to trzeba było połączyć i wykonywać obie roboty w jednym terminie zamawiając 3,4m2
    Witam
    O to mi chodziło - wypowiedzi kogoś praktycznego. Jedno co do czego mam wątpliwości w tej metodzie półsuchej - czy tak przygotowany chudziak będzie miał odpowiednią wytrzymałość? W normalnym betonie woda jest odpowiednio zmieszana i lejemy płynne lub półpłynne. Tu bym musiał ubić nie zapewniając odpowiedniej gęstości ubitego i potem to umiejętnie zwilżać. Z jednej strony materiał na pewno jest bardziej porowaty niż lany beton, z drugiej - im lepiej ubity tym paradoksalnie - mniejsza migracja wody do wnętrza, więc i wytrzymałość mniejsza. Może "mieszać" z wodą na etapie przewożenia na miejsce?

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    Witam
    O to mi chodziło - wypowiedzi kogoś praktycznego. Jedno co do czego mam wątpliwości w tej metodzie półsuchej - czy tak przygotowany chudziak będzie miał odpowiednią wytrzymałość? W normalnym betonie woda jest odpowiednio zmieszana i lejemy płynne lub półpłynne. Tu bym musiał ubić nie zapewniając odpowiedniej gęstości ubitego i potem to umiejętnie zwilżać. Z jednej strony materiał na pewno jest bardziej porowaty niż lany beton, z drugiej - im lepiej ubity tym paradoksalnie - mniejsza migracja wody do wnętrza, więc i wytrzymałość mniejsza. Może "mieszać" z wodą na etapie przewożenia na miejsce?

    Pozdrawiam
    Ja bym woził na sucho na miejscu wbudowania np 3-4 taczki mieszał z wodą i rozkładał. Wytrzymałością się nie martw chydy beton to może być i B 7,5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    Witam
    O to mi chodziło - wypowiedzi kogoś praktycznego. Jedno co do czego mam wątpliwości w tej metodzie półsuchej - czy tak przygotowany chudziak będzie miał odpowiednią wytrzymałość? W normalnym betonie woda jest odpowiednio zmieszana i lejemy płynne lub półpłynne. Tu bym musiał ubić nie zapewniając odpowiedniej gęstości ubitego i potem to umiejętnie zwilżać. Z jednej strony materiał na pewno jest bardziej porowaty niż lany beton, z drugiej - im lepiej ubity tym paradoksalnie - mniejsza migracja wody do wnętrza, więc i wytrzymałość mniejsza. Może "mieszać" z wodą na etapie przewożenia na miejsce?

    Pozdrawiam
    Zamów sobie B20..... polejesz warstwę wodą z konewki z sitkiem aby nie powymywać niczego i będzie ok. Tak robili u mnie budowlańcy ze schodami betonowymi które niestety nie były wylewane ze stropem.
    Ściany wewnętrzne już stoją więc o wytrzymałość bym się nie martwił ale jeśli jednak masz wątpliwości to po kilku taczkach jak uznasz że jest połowa rozgrab to grabkami i umieść siatkę z drutów stalowych do posadzek, zasypując resztą betonu.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Tak właśnie zrobiłem (tzn z przyczyn praktycznych mieszaliśmy w taczkach we dwóch). I tak trzy pomieszczenia, 7m2, 18m2 i 6m2 zrobione (oczywiście nie jednego dnia...)
    Gdyby ktoś tak chciał robić to polecam zrobić coś w rodzaju "bandy" - dwie dechy (ja użyłem starych płyt osb z jakiejś szafy) pod kątem prostym jako banda, na spód (na ziemię) położyłem dwa kawałki blachy 250x120cm (miałem jakieś arkusze niesfalowane) a pod blachę folię żeby nie zafajdać podwórka. Gość przyjechał IVECO, zrzucił niecałe 2m sześcienne, "wytyłował" ładnie i zsypał górkę na blachę. Dzięki blasze nie musiałem skrobać łopatą ziemi a dzięki bandzie góra mi się nie rozlazła. Niestety było ciepło i pod koniec roboty współpracownik nieco wymiękł a beton już był słabszy, ale - jak mawiacie - i B7 by tu dał radę. Więc na sytuacje kryzysowe jest to metoda niezła, wszystko ma już miesiąc i jest odpowiednio twarde.

    Tylko jedna uwaga - Z mojej obserwacji wynika że 1m3 betonu pół suchego TO NIE JEST 1m3 betonu z gruszki. Beton półsuchy ma sporo powietrza, beton mokry i rozrobiony już nie. Tak więc jeśli komuś wyjdzie że potrzebuje metra objętości betonu (bo ma np 10m2 pomieszczenia i 10cm wylewki) to powinien tego półsuchego brać - tak szacuję - z 15% więcej.
    No chyba że betoniarnia kantuje - tak czy siak, bierzcie trochę więcej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony