dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dobudowanie schodów oraz tarasu do skończonego domu. jak?

    Dzień dobry!

    Nie wiem jak dobudować schody oraz taras do już istniejącego domu, który został ocieplony.

    Moje pytania:

    1. Czy nową ławę fundamentową tarasu oraz schodow należy połączyć z już istniejącą domu?
    2. Czy ścianę fundamentową należy połączyć bezpośrednio do ściany fundamentowej domu wycinając styropian?
    3. Przed wejściem do domu mam 2 słupy betonowe pod belki podtrzymujące dach, chciałbym schody zrobić tak, żeby te słupy były zasypane podsypką i obrys schodów je otaczał, na podsypkę oczywiście będzie lany beton, czy w takiej sytuacji można lać świeży beton i on połączy się już z tymi betonowymi słupami czy należy to jakoś inaczej zrobić?
    4. Czy taras oraz schody również należy ocieplić styropianem?

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A jak masz wysoko ten taras, że chcesz tam ławy robić?
    Jak bardzo wysoko to zrób murek oporowy dookoła, od strony domu folię kubełkową, środek wypełnij piaskiem i układaj kostkę brukową







    podobnie robi się podest wejściowy:


    tarasu i schodów nie trzeba ocieplać, póki nie będą połączone konstrukcyjnie z domem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-05-2017 o 14:29

  3. #3

    Domyślnie

    dosyć wysoko tam u mnie, sama ściana fundamentowa składa się z 7 bloczków m6, na to 30 cm podłogi (styropian 20 cm + wylewka). Na taras oraz schody chciałem położyć drewno, dlatego też chciałem zalać to betonem.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tym bardziej jak chcesz drewno nie rozumiem robienia betonu?


  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale jak koniecznie chcesz ten beton i wyższe koszty, to po prostu wybuduj obok domu jakby drugie fundamenty z bloczków, zasyp piaskiem i zalej betonem. Nie łącz tego z domem!


    Tutaj może to widać:


    Fumdament i ścianka tarasu nie styka się z fundamentem domu. Pomiędzy jest styropian ocieplający fundament domu oraz izolacja p.wodna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-05-2017 o 14:40

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A jak masz wysoko ten taras, że chcesz tam ławy robić?
    Jak bardzo wysoko to zrób murek oporowy dookoła, od strony domu folię kubełkową, środek wypełnij piaskiem i układaj kostkę brukową







    podobnie robi się podest wejściowy:


    tarasu i schodów nie trzeba ocieplać, póki nie będą połączone konstrukcyjnie z domem.
    Bardzo fajny ten pomysł i chyba właśnie tak zrobię. Czy przy tym rozwiązaniu ten murek oporowy musi być jakoś specjalnie posadowiony? na jakiejś*wylewce czy bezpośrednio na ziemi? Czy zamiast kostki brukowej mogę np. zasiać tam trawę? jeżeli tak, to muszę to jakoś zabezpieczyć od strony domu?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebyc87 Zobacz post

    1. Czy nową ławę fundamentową tarasu oraz schodow należy połączyć z już istniejącą domu?
    2. Czy ścianę fundamentową należy połączyć bezpośrednio do ściany fundamentowej domu wycinając styropian?
    3. Przed wejściem do domu mam 2 słupy betonowe pod belki podtrzymujące dach, chciałbym schody zrobić tak, żeby te słupy były zasypane podsypką i obrys schodów je otaczał, na podsypkę oczywiście będzie lany beton, czy w takiej sytuacji można lać świeży beton i on połączy się już z tymi betonowymi słupami czy należy to jakoś inaczej zrobić?
    4. Czy taras oraz schody również należy ocieplić styropianem?

    Pozdrawiam!
    Ad1 Nigdy, one będa osobno pracować i powstaną peknięcia w miejscu połączenia.
    Ad2 Nie - jak wyżej - styropian ma pozostać będzie izolatorem ciepłnym dla domu.
    Ad3 Słypy oddylatowac dosłownie 1 cm styropianem od betonu.
    Ad4 Nie.

    Ale ogólnie to zastanów się nad tarasem ziemnym, betonowy nie dość, że kosztowniejszy, to jeszcze trzeba trudzić się z materiałem wykończeniowym.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebyc87 Zobacz post
    Bardzo fajny ten pomysł i chyba właśnie tak zrobię. Czy przy tym rozwiązaniu ten murek oporowy musi być jakoś specjalnie posadowiony? na jakiejś*wylewce czy bezpośrednio na ziemi? Czy zamiast kostki brukowej mogę np. zasiać tam trawę? jeżeli tak, to muszę to jakoś zabezpieczyć od strony domu?
    Na zdjęciach nr 1,2,4 są użyte gotowe palisady betonowe osadzane w betonie, jak krawężniki.
    Na zdjęciu nr 3 jest murek z granitu na płytkim fundamencie (czyli płytszym niż strefa przemarzania).

    Aby zasiać trawę trzeba byłoby na pewno od strony domu zrobić solidną izolację przeciwwodną, bo ziemia będzie stale wilgotna. Izolację robisz tak czy siak, ale w tym przypadku trzeba się przyłożyć, by na pewno była ciągła.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja sie dołączę - choć kolega juz pewnie zabudował cały taras.
    Może podeśle jakieś aktualne zdjęcie,

    Chciałbym zapytac o:
    Ad1 : u mnie architekt wymalował, a budowniczy wybudował - ławy domu połączone z tarasem. Dom juz stoi . ława tarasu jest tylko na poziomie gruntu. ok 0,5 m od poziomu podłgi domu.

    Chciałbym wykonać taraz z kostki pbrukowej. ( płyt brukowych ).
    Czy w takimprzypadku tylko obsypać ziemią, podsypką i wykonać palisady?
    Czy może podjechać kostkami betonowymi w górę i zaizolować ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony