dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 265
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dobra widzę że z wami nie wygram robię płytę konstruktor jedzie już z tematem.

    Rzeczywiście kwestia ocieplenia fundamentu tradycyjnego też sporo może wynieść, policzyłem jeszcze to raz i różnica wyszła jednak coś koło 3 tys. więcej na płytę a to już jest akceptowalne zwłaszcza że cały czas te 1600 bloczków mi się śniło ile to będzie roboty. Rozmawiałem też z kier budowy i jego zdaniem też ma to sens.

    Na płytę mam trochę inny pomysł - nieizolowany od dołu garaż to pewne. Pod budynkiem mieszkalnym są 2 opcje do zrobienia:

    - wszystko pod XPS czyli 2 x 10 cm (znalazłem Sytnhos S prime za 390 zł więc już by było trochę oszcędości) burty z eps120 aqua

    - rada konstruktora XPS dawać pod ściany nośne a środek dać eps200 ? co o tym sądzicie ?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Dobra widzę że z wami nie wygram robię płytę konstruktor jedzie już z tematem.

    Rzeczywiście kwestia ocieplenia fundamentu tradycyjnego też sporo może wynieść, policzyłem jeszcze to raz i różnica wyszła jednak coś koło 3 tys. więcej na płytę a to już jest akceptowalne zwłaszcza że cały czas te 1600 bloczków mi się śniło ile to będzie roboty. Rozmawiałem też z kier budowy i jego zdaniem też ma to sens.

    Na płytę mam trochę inny pomysł - nieizolowany od dołu garaż to pewne. Pod budynkiem mieszkalnym są 2 opcje do zrobienia:

    - wszystko pod XPS czyli 2 x 10 cm (znalazłem Sytnhos S prime za 390 zł więc już by było trochę oszcędości) burty z eps120 aqua

    - rada konstruktora XPS dawać pod ściany nośne a środek dać eps200 ? co o tym sądzicie ?
    nie będziesz żałował, później będziesz potrzebował tych sił które oszczędzisz przy PF, uwierz mi

    ten EPS200 musisz kupić hydrofobowy a on kosztuje już koło 300zł. Jakiś znany konstruktor tak radzi, bo jestem ciekaw? Skoro chcesz ogrzewanie w dodatkowej wylewce to zastanów się może zrobić 10cm XPS pod i 10cm EPS nad płyta i potem jastrych z ogrzewaniem.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #23

    Domyślnie

    Brawo Ty!
    daj 10 XPS pod i resztę na płytę. To sporo ułatwia - obsadzenie okien tarasowych na dowolnej wysokości, możliwość puszczenia pod jastrychem wszystkiego czego zapomnisz przy płycie, łatwe mocowanie rurek ogrzewania etc.

    Burty zrób grubsze. Kilka cm mniej niż styro na elewacji.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Zrób tak jak ci chłopaki podpowiadają 10cm xps pod reszta eps na wierzch będzie taniej a wcale nie tak gorzej. Pamiętaj tylko o dobrze zaplanowanym "odcięciu" garażu od domu (wysokości itp). Od siebie dodam żebyś robił opaskę pionową nie poziomą. Trochę więcej pracy ale nie będziesz musiał szalować(kasa) tylko wystarczy obsypać.

    Powodzenia

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej, no kolejny ciekawy pomysł z tym EPSem na górę ale kwestia jest taka że u mnie 2 monolity stropy + dach więc obciążenie może być spore.

    A jak tego XPSa zabezpieczyć przed różnymi szkodnikami ? jest sens ?

    Co myślicie mam 2 płyty do wyboru do zagęszczania 300 kg i 160 kg (ta druga ma nacisk 28kN i dobrą cene o połowe taniej niż większa). Uradzi to dobrze zagęścić warstwy planuje nie wiem 15-20 cm pospółki???

    Co do odcięcia garażu, konstruktor mówił coś wstępnie o dylatacji 2-4 cm jestem tego świadom. Pionowa opaska czyli większa powierzchnia odcięcia od pozostałego gruntu ? Robiłeś tak - muszę zajrzeć w twoj dziennik

    Burty myślałem dać 15 cm ? (elewacja 20 cm)

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Hej, no kolejny ciekawy pomysł z tym EPSem na górę ale kwestia jest taka że u mnie 2 monolity stropy + dach więc obciążenie może być spore.
    chyba nie skumałeś, eps idzie jak już będą ściany pod wylewkę dodatkową,obciążenie żadne.Czyli jakiś eps100 czy coś takiego.

    A jak tego XPSa zabezpieczyć przed różnymi szkodnikami ? jest sens ?
    Po to wymieniasz grunt na piasek pod płytą i 0,5/1m po obwodzie, w piasku żadne stworzonka nie mają czego szukać.

    Co myślicie mam 2 płyty do wyboru do zagęszczania 300 kg i 160 kg (ta druga ma nacisk 28kN i dobrą cene o połowe taniej niż większa). Uradzi to dobrze zagęścić warstwy planuje nie wiem 15-20 cm pospółki???
    zdecydowanie ta większa.

    Co do odcięcia garażu, konstruktor mówił coś wstępnie o dylatacji 2-4 cm jestem tego świadom. Pionowa opaska czyli większa powierzchnia odcięcia od pozostałego gruntu ? Robiłeś tak - muszę zajrzeć w twoj dziennik
    Nie u mnie jest inne rozwiązanie którego nie polecam, teraz zrobił bym opaskę pionową. Obrazowo:
    |______
    |
    |

    Burty myślałem dać 15 cm ? (elewacja 20 cm)
    burty wyjdą ci z opaski pionowej, góra opaski ma być równo z betonem.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Zagęszczarka 300kg to minimum imo.

    Jak już swoją opaskę zrobiłem to też przez jakiś czas uważałem pionową za lepszą, ale minusem jest fakt, że po zagęszczeniu podbudowy rozkopujemy ją zaraz przy miejscu największego obciązenia czyli ścianie....
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Co myślicie mam 2 płyty do wyboru do zagęszczania 300 kg i 160 kg (ta druga ma nacisk 28kN i dobrą cene o połowe taniej niż większa). Uradzi to dobrze zagęścić warstwy planuje nie wiem 15-20 cm pospółki???
    Jeśli mógłbym Ci coś doradzić, to warto wziąć zagęszczarkę co najmniej 500 kg, jeśli masz możliwość (niestety w większości wypożyczalni zagęszczarka > 300 kg tylko na firmę ).

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ok dzięki za radę z tą płytą

    Dziś byłem na moich wykopkach...niestety z lekka zalane - piątek sobota to był mój cel na wykonanie zasypu i zagęszczenia... Już wiem że nie wykorzystam tego czasu na prace. Kierownik podjechał, wziął szpadel stwierdził że trzeba zejść jeszcze z 20 cm w dół - nie podoba mu się że jeszcze ta ziemia taka wymieszana z korzonkami. Osuszanie może potrwać ze 2 dni a w poniedziałek znowu ma padać przez 2 kolejne dni... ekstra...czas tracę a efektu nie ma :/

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witam jestem po całodniowej walce z zasypywaniem płyty...niestety musiałem ją pogłębić ponad 30 cm.... także sporo a też nie udało mi się dziś tematu skonczyć, mam wsypane 2 warstwy po 20 cm około. Jutro druga część - nurtuje mnie jedno muszę zrobić drenaż czy robić to teraz ? czy poczekać może na uzyskanie poziomu pospólki jaki mam założony ? na narożniki dawać studzienki rewizyjne ? z jakim spadkiem to zrobić ?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Drenaż możesz zrobić kiedy chcesz, chyba że masz wodę w wykopie to powinieneś zrobić przed zasypywaniem. Studzienki daj na poczatku i na końcu drenażu (na najwyższym i najniższym punkcie). Spadek 0,5-1%, woda nawet na małym spadku popłynie, tu masz bardziej wiarygodne źródło
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Witam jestem po całodniowej walce z zasypywaniem płyty...niestety musiałem ją pogłębić ponad 30 cm.... także sporo a też nie udało mi się dziś tematu skonczyć, mam wsypane 2 warstwy po 20 cm około. Jutro druga część - nurtuje mnie jedno muszę zrobić drenaż czy robić to teraz ? czy poczekać może na uzyskanie poziomu pospólki jaki mam założony ? na narożniki dawać studzienki rewizyjne ? z jakim spadkiem to zrobić ?

    Zasypałeś sobie plytę?

    Ja zrobiłem jedną studzienkę, a Brinkman nie robi wcale! Bo mu do nich podpinali rynny i drenaż działał wtedy nawadniająco

    Drenaż można pœźniej, choć teraz łatwiej jak jest już odkopane.

    Ile ton/metrów już wrzuciłeś?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej mi poszło 300 ton piachu.... wczoraj po 18 po 2 dniach walki zakończyłem sprawę...na drenaż z jednej strony nie było siły z drugiej nie mogłem się zorganizować - mój błąd nie byłem zbytnio gotowy. Drenaż mam zamiar wykopać szpadlem w weekend...tak sobie życie utrudniam wrzucę relację i zdjęcia jutro.

  14. #34

    Domyślnie

    No to czekam. Chyba, że szybciej zobaczę na żywo Widziałem, że na działce obok tez już mury konkurencyjne rosną.

    Apropos kopania szpadlem. Może nie wiesz, ale Twój sąsiad oferuje usługi mini koparką. Nawet jak nie teraz to może się przydać do WLZ czy innych podobnych prac.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Daniel zapraszam na "budowę" ocenisz moją fuszerkę

    Zacznę od podsumowania:

    - 2 dni pracy od rana do wieczora zamiast 1
    - liczyłem 250 ton pospółki wyszło 300 ton (nie tak zle)
    - oparzenia od słońca i bóle pleców to swoją droga

    Tak więc, poniedziałek rano miało być miło i przyjemnie mieliśmy pogłębić wykop no o 15 cm, przyjeżdża kierownik ściągamy ziemia się nie podoba ciągle humus, ściągamy dalej nie wielka poprawa i schodzimy praktycznie do -0,9 m . Do 15:00 koparkowy pogłębia i nasypuje mi pospółkę by chociaż coś zagęścić - pierwszy dzień kończe o 21:00 by sąsiadów nie denerwować ciągłym ubijaniem.

    Drugi dzień obolały, wyczerpany jadę sypiemy warstwami co 20 cm, płyta 250 kg - dużych postępów nie widać. przedostatnią warstwę sypnęliśmy coś delikatnie ponad 30 cm a ostatnią jeszcze 15 cm. kończe po 18:00. Szczęśliwy ze to koniec ale wiem że czeka mnie jeszcze sporo pracy m.in ze wspomnianym drenażem jak i tez z niwelacją terenu....

    Poniżej zdjęcia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170522_203431.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	389904Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170523_180743.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	389905Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170523_180746.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	389906

    Po zdjęciach widać gołym okiem że przyda się zniwelowanie terenu, niestety nie miałem czasu tego ogarnac bo i tak wtorek naciągnąłem urlop a później wyjazd w delegację. W środę w Płocku i okolicach spadło sporo deszczu więc mam nadzieję że mi ładnie zagęściło wykop. Między czasie pojawiły się 2 osoby zainteresowane humusem z działki obydwoje stwierdzili że ziemia bardzo żyzna i chętnie się by za nia zabrali - pewnie jest tam ponad 300 ton...

    W weekend kopanie ręczne pod drenaż.

    Tak się zastanawiam bo do poziomu skarpy od pospółki mam ok. 20 cm - płyta z betonem będzie miała 40 cm plus dojdzie trochę centów na końcową posadzkę - czy to nie za nisko ? czy będzie ok względem terenu ? sąsiad z prawej strony ma nisko fundamenty ale z przodu facet ma 3 schodki z tarasu więc jest jakieś 45 cm ponad warstwą gruntu....

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Dobrze Ci idzie z tą ziemią to jeszcze bym sprawę przemyślał czy na pewno się Tobie nie przyda, bo teraz oddawać za darmo a później kupować to troche do dupy
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Dobrze Ci idzie z tą ziemią to jeszcze bym sprawę przemyślał czy na pewno się Tobie nie przyda, bo teraz oddawać za darmo a później kupować to troche do dupy
    Nie no Sebcio - nie zamierzam oddawać tej ziemi w tej chwili, poczekam może się przydać.

    Mam jeszcze dylemat z bednarką.... kierownik budowy na moje pytanie czy dawać otokowo uziom (tak jak to zrobił m.in sebcio i daniellos )stwierdził że mozna dać tylko do zbrojenia płyty i wyjśc na zew do gruntu .... szczerze nie wiem jakie są plusy i minusy ?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ja slyszalem ze sie ludzie podpinaja do bednarki Zakladu Energetycznego, tylko slyszalem nie bez powodu projektanci daja 5 zylowy kabel jako WLZ

  19. #39

    Domyślnie

    Rafał, nie słuchaj kierownika w temacie uziemienia bo już widać, że nie ma do czynienia z PF. Nie dziwie się, bo u nas to rarytas. Co ma dać podłączenie do zbrojenia płyty skoro ona jest odizolowana od gruntu? Rób otokowy, albo wbijaj szpile. Jedno i drugi możesz odłożyć w czasie jeśli już zasypałeś wykop. Żebyś tylko wyprowadzenie zrobił z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz. Mam taki kawałek bednarki jakbyś chciał.

    Ziemię zostaw. Jak będziesz jednak chciał się pozbyć to się dogadamy pamiętaj, że nasze działki są dość nisko położone, a Wisła obok. Je wyszedłem z podbudową na poziom zero. Do podłogi w domu będę maiał ok40cm. Może deko mniej, bo dorzucę ziemii. Obaj moi sąsiedzi zaplanowali poziom swoich działek wyżej od mojej i czuję, że po deszczu potrzebowałbym kaloszy, abo dojść do furtki.

    Jak oglądam u Ciebie fotki to taka retrospekcja. Praiwe jak u mnie było. Wspomnienia wracają. Nie pocieszę Cię jak powiem, że gorzej wspominam kolejne etapy. Na razie to tylko zagęszczanie
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    No dzisiaj udało się ręcznie wykopać wykop po obrzeżu pod bednarkę i drenaż, od 10 do 19 - słońce mnie dobijało - jutro muszę dokończyć pogłębianie i rozłożyć do końca bednarkę i drenaż. Dzięki Daniellos za dzisiejsze wsparcie - na tym etapie nastały mnie wątpliwości bo nie zawsze jest tak idealnie jak się by chciało ale generalnie po prostu czasem chyba tak jest... jutro wrzucę foty z efektów. W poniedziałek może uda się zacząć kanalizę i przepusty...

Strona 2 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony