dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 14
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 265
  1. #61
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Tak producentem synthosa jest termoorganika
    Przepraszam za OT w dzienniku rafhi, ale czy mógłbyś podać więcej szczegółów / źródło? Do tej pory myślałem, że Prime S tłuką w Synthosie w Auschwitzu (do mnie przyjechał transport bezpośrednio z Oświęcimia).

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    No to zrób płytę grubszą tylko pod wieńcem. Czy planujesz przewiązywac ściany garażu ze ścianami budynku? Jeśli nie to ja nie widze przciwskazań do klawiszowania. Czmu konstruktor nie potraktuje tego jako osobnych budynków stojących obok siebie?

    Zmiana jaką chce projektant, zwiekszenie grubości płyty z 20 na 25cm skutkuje dodatkowymi 6m3 betonu czyli około 1200zł + wyższe dystanse czyli koszt zbrojenia nieduży. Ja zrobiłbym tylko wyższy wieniec tylko pod nosnymi, a te 5cm styro można dać i EPS-a. W tych miejscach nie będzie nacisku ścian nośnych. Wyjdzie pewnie porównywalnie do dodatkowego kosztu betonu, a cieplej. Wywaliłbym styro spod płyty garażu.
    Ciężko to zaszalować. Ja bym wolał dolać te 5 cm za te 1200 i nie bawić sie w szalowanie w górę.
    Wolałbym też opuścić wieńce w dół w styropian i wówczas szalowanie odpada.
    Ale dołożenie 5 cm XPS nie bedzie droższe od 5 cm betonu?

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Przepraszam za OT w dzienniku rafhi, ale czy mógłbyś podać więcej szczegółów / źródło? Do tej pory myślałem, że Prime S tłuką w Synthosie w Auschwitzu (do mnie przyjechał transport bezpośrednio z Oświęcimia).
    mi przywozili xps i eps termoorganiki z jednej fabryki, może jakoś współpracują, albo wspólny kapitał ? Z resztą tak na prawde co za różnica kto to produkuje? Ważne żeby było w dobrej cenie
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Regius masz całkowitą rację, no ja do wczoraj też byłem przekonany że Synthos go produkuje pod swoją banderą a jednak termo organika też go ma w swojej ofercie - na stronie sprawdziłem i jest prime S.

    Co do szalunków - nie będę sobie utrudniał - zrobię na wysokość 25 cm.

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    |Naszły mnie dziś wątpliwości, trochę poczytałem - pod garaż chcę dać eps 100... nad garażem nie będzie żadnego ciężkiego stropu, dach lekki z konstrukcją a mimo to pytanie czy eps100 10 cm można dać bez obaw ?

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Się nie zanm ale może sprawdź w projekcie jakie masz obciążenia na płytę?

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dobra sprawdziłem teraz mam kolejny dylemat - wjeżdzam kupić XPSa a facet mi mówi że może lepiej coś innego zamiast tego XPSa i proponuje to:

    https://termoorganika.pl/termonium-fundament

    Powiem szczerzę trochę mi szczena opadła i cena dobra bo około 275 zł a xps 400 za m3. Czyli różnica około 1200-1300 zł. Ponoć ten eps jest o podobnych paramaterach co xps , nacisk 4500 kg/m2 a lambda 0,035 - tylko dziwi mnie jedno że jest to wg. normy EPS150 ! o co w tym chodzi ?

  8. #68

    Domyślnie

    Wolałbym też opuścić wieńce w dół w styropian i wówczas szalowanie odpada.
    Ale dołożenie 5 cm XPS nie bedzie droższe od 5 cm betonu?
    Miałem na myśli tą własnie opcję. Rozłożyć XPS i w miejsca gdzie nie będzie wieńca w płycie położyć już EPS200.

    @Rafał - pytałeś konstruktora czemu nie traktuje tych płyt (dom i garaż) niezależnie? Nad nimi nie ma wspólnego stropu. Pytałem też czy planujesz przewiązywać ściany garażu z domem czy rozważałeś postawienie dwóch ścian pomiędzy domem a garażem oddzielając je styropianem. Ja dążyłbym do odseparowania i odpuścił styro pod garażem - nie daje żadnych korzyści. Nie będziesz musiał rozważać czy EPS wytrzyma.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Sciana dla domu i garażu będzie wspólna ocieplona od strony garażu, eps jednak wytrzyma - chciałbym to uprościć do najprostszej postaci a że na budowlance się znam tyle co przeczytam w necie to też nie chcę niczego komplikować by później żałować że się coś zrobiło albo czegoś nie zrobiło.

    tak jak teraz mam dylemat z tym eps150 pod częścią mieszkalną....

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Temat dystansów pod zbrojenie ?

    Myślicie że takie coś zda egzamin (pręt fi10) do podtrzymania ?

    http://allegro.pl/dystanse-pod-zbroj...192758499.html

    Czy może jakieś inne "DIY" pomysły z czego można szybko zrobić stabilne dystanse ?

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Przy pręcie fi12 daje rade.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Przy pręcie fi12 daje rade.
    to prawda, tylko że do tego powinno się dać talerzyk pod spód aby ta beczka nie wbijała się w folię/xps. Ja miałem takie u siebie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ja kładłem na deskowaniu przy zalewaniu stropu, nie doczytałem że o płycie fundamentowej mowa

  14. #74

    Domyślnie

    U mnie ok 1cm wgniotły się w styropian (EPS200) i teraz kupiłbym dystanse 1cm wyższe. Może ktoś z XPS się wypowie jak to wygląda w jego przypadku.
    Dystanse oczywiście z podstawą o dużej średnicy. Plastikowe lub betonowe. Ewentualnie polbruk, ale to już 4cm najcieńszy.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Temat dystansów, także tych DIY dosyć dokładnie opisałem w swoim dzienniku. Jak nie chce Ci się czytać to napiszę tylko, że musi mieć płaską podstawę nawet przy XPS. Ewentualnie sprawdza się też rurka do wody PP pocięta na małe kawałki.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Po dłuższym czasie odpisuję na forum z postępami i czasem prac:

    - 3 dni podrownywania podbudowy z niwelatorem - różnica do 1 cm max
    - kolejne 2,5 dnia robienie narożników z epsa i burt
    - następnie raz jeszcze wyrównanie pod garażem - różnica do 0,5 cm
    - układanie styro eps100 na podłogę pod garaż 2 dni - dużo się bawiłem a to bylo tylko 40 m2, okazało się że muszę ściągnąć 1-1,5 cm by weszło zbrojenie do wymaganego 25 cm od styro do poziomu burt.

    W sobotę miałem 3 pomocników z rodziny i ogarnęliśmy całe wiązanie wieńca i połowe dolnego zbrojenia pod garaż, rozłożona folia. W niedziele nie dałem rady odpoczywałem.

    Z takich przemyśleń i wniosków, kleiłem każde styro - wpakowałem 2,5 puszki pianki czasem musiałem spore ubytki zaklejać ( 2 paczki styro były krzywe) może nie było estetycznie ale chciałem to skończyć i już nie bawić się w reklamację. Myślę, że nie będzie mostków termicznych
    W piątek zamierzam ruszać dalej, biorę urlop no i w końcu przyjdzie mi xps pod część mieszkalną - zobaczymy jak pójdzie z tym materiałem. Jak to skończe, wracam do zbrojenia.

    Poniżej foty z efektami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170622_190139.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	392035
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170623_204605.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	392036
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170624_201246.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	392041

  17. #77
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    U mnie ok 1cm wgniotły się w styropian (EPS200) i teraz kupiłbym dystanse 1cm wyższe. Może ktoś z XPS się wypowie jak to wygląda w jego przypadku.
    Dystanse oczywiście z podstawą o dużej średnicy. Plastikowe lub betonowe. Ewentualnie polbruk, ale to już 4cm najcieńszy.
    U siebie próbowałem na początku z dystansami talerzykowymi plastikowymi dedykowanymi do styropianu i się nie sprawdziły. Suma sumarum zrobiłem dystanse DIY z bloczka betonowego (niecałe 2 bloczki + około godziny cięcia), ponieważ nie chciałem tracić czasu na przesyłkę betonowych dystansów.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ja zakupiłem takie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto_Gallery-2.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	3,7 KB
ID:	392053

    bylem akurat w hurtowni i 500 sztuk w worku z drucikiem - cena 115 zł

  19. #79

    Domyślnie

    Nie chę Cię martwić, ale właśnie takie stosował fotohobby i narzekał, że się wgniatają. Może znajdziesz w jego dzienniku. Nie pamiętam czy coś zaradził czy w końcu wymienił na inne.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej, u mnie obecnie etap wykonywania zbrojenia dolnego i górnego (po tym będzie potrzebna chyba jakaś rehabilitacja) - poprzednie weekendy wykorzystałem na prace związane z...ponowna podrównaniem pod styro. W jeden piątek przyszedł mi XPS Prime S i ochoczo zabrałem się do prac. Pomijam niemiły incydent, gdy w sobotę zadowolony z efektów ułożenia xpsa nadeszła burza na moich oczach poderwało mi folię ze zbrojeniem z nad garażu...wyglądało to jak zrywanie dachu Całość zatrzymala się na moich słupkach od ogrodzenia - efekt poskręcane całe zbrojenie i niedziela na ratowanie tego co się da. Na szczęście folię udało się skleić a pręty nie były zbyt mocno wygięte - no ale trzeba było wszystko na nowo skręcać poza wieńcami pod nośne.

    W zał. zdjęcia z tego etapu. na ten weekend plan zakończyć etap zbrojenia chociaż plecy i stawy dają się we znaki.






Strona 4 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony