dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 265
  1. #81

    Domyślnie

    Aktualizuj. KB odebrał? W tym tyg zalejesz?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej, w poniedziałek był kierownik, nie ma żadnych zarzutów - zbrojenie odebrane bunkier będzie się trzymał mam zamówienie betonu na piątek o ile pogoda pozwoli - obawiam się troszkę opadów... będę obserwował prognozy. Co do twojej rady Daniel, buławę wezmę z Ramirenta ( 65 zł) . W tej drugiej betoniarni liczą niestety 245 zł za godzinę pompo gruszki a w pierwszej mam to gratis - reasumując 490 zł za 2 h a może i nawet byłyby 3 więc nie kalkulowało mi się zmieniać.

    Dziś byłem na działce na chwilę pociąłem rurę 160 żeby zabezpieczyć kanalizę w betonie, zostało mi jeszcze trochę ale nie miałem czasu bo do 17 musiałem dostarczyć 2 paczki XPSa do sprzedawcy (reklamacja i korekta ) - XPS miał porozrywane boki a że odłożyłem je na koniec i się okazało że zostały, to liczę na pare złotych zwrotu.

    Zdjęcia z gotowego zbrojenia wkrótce

  3. #83
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Miisiiek8

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-215
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Hej, w poniedziałek był kierownik, nie ma żadnych zarzutów - zbrojenie odebrane bunkier będzie się trzymał mam zamówienie betonu na piątek o ile pogoda pozwoli - obawiam się troszkę opadów... będę obserwował prognozy. Co do twojej rady Daniel, buławę wezmę z Ramirenta ( 65 zł) . W tej drugiej betoniarni liczą niestety 245 zł za godzinę pompo gruszki a w pierwszej mam to gratis - reasumując 490 zł za 2 h a może i nawet byłyby 3 więc nie kalkulowało mi się zmieniać.

    Dziś byłem na działce na chwilę pociąłem rurę 160 żeby zabezpieczyć kanalizę w betonie, zostało mi jeszcze trochę ale nie miałem czasu bo do 17 musiałem dostarczyć 2 paczki XPSa do sprzedawcy (reklamacja i korekta ) - XPS miał porozrywane boki a że odłożyłem je na koniec i się okazało że zostały, to liczę na pare złotych zwrotu.

    Zdjęcia z gotowego zbrojenia wkrótce
    Witam,

    jestem o jeden etap przed tobą tzn. układanie XPS i mam jedno pytanie do twojej wypowiedzi. Dlaczego zabezpieczasz kanalizę rurą 160 przed betonem? Widziałem różne wersję jedni to robią inni nie, a ja właściwie się zastanawiam czy to potrzebne?

    Tak jeszcze z ciekawości dlaczego wybrałeś XPS prime S, ponieważ niedużo dokładając można mieć prime D o lepszych parametrach?

    Pozdrawiam
    Michał

  4. #84

    Domyślnie

    Dlaczego zabezpieczasz kanalizę rurą 160 przed betonem? Widziałem różne wersję jedni to robią inni nie, a ja właściwie się zastanawiam czy to potrzebne?
    Należy zabezpieczyć w jakiś sposób rury przechodzące przez płytę - np zakładając na nie kawałki rur większej średnicy. Płyta w jakiś sposób może pracować, a nie chcemy aby jej ruchy przenosiły się chociażby na kanalizację. Mogłoby to skutkować jej rozszczelnieniem czy pęknięciem. Jak wrzucasz w płytę arot-y jako przepusty dla innych rur/kabli to tych nie trzeba zabezpieczać..
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hej jak wyżej kolega opisał kierownik też mi zwrócił na to uwagę by to zabezpieczyć ale coś wspominał ze póznie też daje mi to możliwość troszkę jej nakierowania lub wysuniecia ? Nie pamiętam...

    Co do prime S i D - szczerze ja dałem 10 cm S ki bo nie chciałem pakować w to dużo pieniędzy a S ka spełnia wszelkie te normy od pełzania po wytrzymałość - dodatkowo wydaje się że można dać EPS200 i też będzie dobrze Tylko też u mnie płyta będzie bez zatopionych przewodów grzewczych.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Hmm pytanie na dziś ... lać beton czy nie gdy ma padać w dniu jutrzejszym przelotnie ale jednak 6 mm ??? Co byście zrobili na moim miejscu ?
    Ostatnio edytowane przez rafhi ; 20-07-2017 o 06:04

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Hmm pytanie na dziś ... lać beton czy nie gdy ma padać w dniu jutrzejszym przelotnie ale jednak 6 mm ??? Co byście zrobili na moim miejscu ?
    padać w dniu lania? - tak sobie - raczej bym odpuścił
    padać na następny dzień lub za ok 5-6 godzin - spokojnie lać tylko zabezpieczyć jakąś folią na wierzch.

  8. #88

    Domyślnie

    Wg prognozy ma faktycznie zacząć padać juz tej nocy, ale już w okolicach południa jakoś słabo. Możesz też rozważyć przełożenie na sobotę.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #89
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Miisiiek8

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-215
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafhi Zobacz post
    Hej jak wyżej kolega opisał kierownik też mi zwrócił na to uwagę by to zabezpieczyć ale coś wspominał ze póznie też daje mi to możliwość troszkę jej nakierowania lub wysuniecia ? Nie pamiętam...

    Co do prime S i D - szczerze ja dałem 10 cm S ki bo nie chciałem pakować w to dużo pieniędzy a S ka spełnia wszelkie te normy od pełzania po wytrzymałość - dodatkowo wydaje się że można dać EPS200 i też będzie dobrze Tylko też u mnie płyta będzie bez zatopionych przewodów grzewczych.
    W sumie to może i racja jeśli chodzi o kanalizę... tylko muszę kupić rurę 160, bo odpadów to takich nie mam

    Co do XPS-a to chciałem również kupić coś firmowego i najtańszego, padło na Synthos. Dopiero jak zacząłem się wgryzać w temat to znalazłem Prime D, tak dla potomności ma lepsze wsp. przenikania (0,032) i jest czarny jak smoła, a cena była wyższa na m3 o jakieś 3 EUR. Więc tyle to mogłem dopłacić, a też mam tylko 10 cm pod pytą.

    P.S. co do lania to też bym uważał w deszczu, zawsze może wypłukać po wierzchu.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jezeli w sobote ma nie padać to przekładaj. Po pierwsze więcej wody to słabszy beton, po drugie gorzej się robi w deszczu no i po trzecie bez deszczu ładniej sobie wyliżesz tą płytę i nie będziesz miał na niej śladów deszczu
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Przełożyłem na sobotę....wydaje się to bezpieczniejsze jutro jednak te opady mogą troszkę być natarczywe sobota to takie okienko bez deszczu bo już w niedziele kolejne opady... to przynajmniej nie będę musiał podlewać betonu

    ps. co do Prime D - u mnie zadecydowało że na miejscu mogłem kupić w całkiem dobrej cenie S, a te właściwości to takie trochę moim zdaniem naciągane
    Ostatnio edytowane przez rafhi ; 20-07-2017 o 21:45

  12. #92

    Domyślnie

    Przełożyłem na sobotę


    To będę miał okazję tam zajrzeć. Jakby była potrzebna jeszcze jedna para rąk to dawaj znaka.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Zapraszam ekipę do pomocy mam ale jakby nie dali rady to przyjdę po Ciebie. Swoją drogą mogłem kurcze dziś lać ten beton padało do 9... a pozniej to przelotnie 16 czy tam 18.... ale cóż lejemy w sobotę.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Sobota to dobry dzień na zalewanie czegokolwiek tylko w odpowiedniej kolejności.

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Z lekką obsuwą dodaje przebieg akcji lania betonu....

    godz 10 - wjeżdzam na budowę z wcześniej wynajęta buławą (wibratorem), drobne poprawki, dołożenie folii na rurki itp
    10:30 - przyjazd teścia i szwagra
    12:00 - planowana akcja ...telefon z betoniarni ..będziemy za godzinę... później kolejny że jeszcze godzina bo leją gdzieś 120 m3 ....
    14:00 przyjazd pompo gruszki i gruszek (zamówione 34m3)

    I tu zaczyna się zabawa, gorąco ok. 30 stopni + duchota - szwagier leci z tą rurą , teściu odrazu podrównuje za nim a ja lecę z buławą. Po 5 minutach buława robi się z lekka ciężkawa i trudno chodzić z nią po zbrojeniu, ciągnąc kabel, wrzucać wibrator w beton... jednym słowem wyglądalem jakbym był na basenie po krótkim czasie. Miałem może 1/3 wylaną a sił bardzo mało, no i z ratunkiem nagle zjawia sie Danielos i pomaga mi z tą buławą Robota odrazu idzie, ale pojawia się problem z moim przedłużaczem..coś nie styka i nam się rozłącza, po pewnym czasie kabelek się odczepił i brak prądu . Znowu Danielos mnie ratuje - biegnie po swój przedłużacz - w tym momencie trzeba powiedzieć wprost warto mieć kogoś w sąsiedztwie życzliwego a jak już Samoroba to elegancko i wszystko staje się łatwiejsze.
    Wracając do wylewania idziemy jak burza...konczymy całą powierzchnie w 1 h 10 min tempo wg. mnie bardzo dobre. Na końcu kolejny problem ...brakuje ok. 1 m3 -1,5 m3. Idę do kierowcy ten mówi że nie ma szans na dowiezieni bo na zakładzie już się w sobotę o tej godzinie zwijają... no i murowana katastrofa. Po chwili jednak kierowca dzwoni do szefa i wyjaśnia sytuacje okazuje się że dowiozą ! ULGA.

    Po parunastu minutach podjeżdża i lejemy już z gruszki. Akcja zakończona.

    Następnie po raz enty wykorzystuje Danielosa do pożyczenia pompki i do dostaw wody w celu podlewania- mam do Daniela jakeiś 200 -250 m a nie mam zbiornika i wody u siebie - jadę do obi kupić kaster 100 l + mam zbiornik 25 l zamykany i 15 l zamykany. W kombi ładuje kaster pod to folie i robię z auta mini cysternę napełniam się u Daniela i przewożę wolno by woda z kastera nie chlustała (trochę jej uleciało niestety).

    Pierwsze polewanie zacząłem coś koło 18 stej. W niedzielę, pniedziałek i wtorek dalsze polewanie - akcja przewożenia prawie opanowana do tego stopnia że nic nie wylewam Trochę pomaga pogoda - w tym czasie ze 2 burze, poranne opady więc tak z 5-6 razy mniej lania wody .

    Wkrótce wrzucę zdjęcia poglądowe.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Uwielbiam jak brakuje betonu.... przeciez to jwst jawne oszustwo. Watpie abys w obliszeniach machnal sie o 1,5m^3.... z reszta na pewno nie odejmowales tego co jest w plycie czyli zbrojen rur itp. To powinno byc surowo karane bo zdarza sie nagminnie i to w calym kraju :/

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Uwielbiam jak brakuje betonu.... przeciez to jwst jawne oszustwo. Watpie abys w obliszeniach machnal sie o 1,5m^3.... z reszta na pewno nie odejmowales tego co jest w plycie czyli zbrojen rur itp. To powinno byc surowo karane bo zdarza sie nagminnie i to w calym kraju :/
    Do tego stopnia, że za rogiem powinna juz czekać kolejna betoniarka z brakującą ilością i jak potrzeba to dolejemy
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Wspomniane zdjęcia

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zalany1.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	393853

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zalany2.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	393854


    Teraz jestem na etapie zamówienia solbetu ( przyszły tydzień ma być dostawa) - jeszcze się zastanawiam nad tym czy murować z klejem czy pianką ? Za pianką przemawia prostota i oszczędność czasu ale ...no właśnie jak coś jest zbyt nowe i nie sprawdzone przez ileś tam lat użytkowania to troche mnie obawy oblatują...

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    W piance wiatr przeszkadza a pola u Ciebie pełno.

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bcgarage
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Żagań
    Posty
    106

    Domyślnie

    Z tego co Łukasz z pewnej strony dom za 150tys mówi, to że solbet chu... jakość więc klej na ząbek 1cm podstawa oraz co 3 warstwa tarka

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony