dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 14
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 265
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Witajcie Moja budowa właściwie wciąz jakby w miejscu, niby są postępy ale nie jestem do końca zadowolony... Ostatnio chciałem zrobić porządek z ziemią, która mi została po wykopie PF. No to wziąłem kopareczke i myślałem że cyk cyk i już będzie po sprawie. Ale w ciągu 5 godzin rozplantowaliśmy około 1/3 ziemi. Podwyższyłem teren o około 30 cm. Z przodu niewiele musze podnosić bo tam pierwotnie było wyżej. Obecnie jest tak:



    Skończyłem też kłaść kable elektryczne No i już miałem brać się sam za hydraulike ale chyba na moje szczęście, tak się złożyło że zrobili mi to hydraulicy z mojej pracy, oczywiście za hajs, ale nie zdarli ze mnie dużo nie mam zbyt wielu zdjęć a bynajmniej nie tych kluczowych















    Udało się też zrobić przyłaćze wodne. W tym samym wykopie, ale oczywiście wyżej w gruncie położyłem kabel do przyłącza elektrycznego ale by nie było zbyt fajnie to wtopiłem z długością kabla... Z moich obliczeń miało wystarczyć 15m ale wziałem jeszcze 3m zapasu i jest na styk. Przyjedzie elektryk to zobaczymy co powie. Wolałbym go nie odkopywać...





    A tu pozostałości po kładzionej blachodachówce. Zawiozłem do pobliskiego składu złomu. Chyba zarobiłem 30 zł, ma się tą smykałkę do biznesu



    W niedzielę zrobiłem opaskę przeciwwysadzinową, narazie boki i tył domu, bo z przodu jeszcze sporo się dzieje i nie chce niszczyć styropianu. Fotek brak ;/ dorzucę może niebawem.
    Ostatnio edytowane przez rafhi ; 05-06-2018 o 11:05

  2. #222
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzytcttt

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    12-222
    Posty
    1

    Domyślnie

    bardzo fajnie

  3. #223
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ekstra dach wygląda, nawet bym nie wiedział ze to blachodachowka

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Ekstra dach wygląda, nawet bym nie wiedział ze to blachodachowka
    Od początku mu to mówiłem, gdy chciał inwestować grubą kasę w sprawy związane z estetyką swojego dachu. Przy tak małym kącie nachylenia i budynku z pełnym piętrem to z bliska pokrycia nie widać, a z daleka szczegółów nie dostrzeżesz.

    Buduj, buduj... Słów o przeprowadzce w tym roku chyba nie rzucałeś na wiatr?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #225

    Domyślnie

    Dobrze Ci idzie Zazdroszczę porządku na działce, też muszę się za to zabrać ale jest tyle pracy że nie wiem w co ręce włożyć
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Nad pokryciem dachowym rzeczywiście długo się zastanawiałem i wiele opcji wchodziło w grę. Z końcowego efektu jestem zadowolony.
    Daniel, przeprowadzka w tym roku to nadal aktualny zamysłWiem że na obecnym etapie wydaje się to być bardzo odległa perspektywa... No cóż, zobaczymy. Na poczatku lipca mają przyjść tynkarze. Jeśli się szybko uwiną to potem wkraczam ja ze styropianem i podłogówką A później to już tylko z górki nie??
    Ten porządek na działce to nie do końca moja zasługa No i z przodu domu nadal jest sporo do zrobienia.

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jeszcze taka informacja dla potomnych

    Jak się myśli, że wszystko się ma pod kontrolą a betoniarka stoi u progu i nagle przypominasz sobie że nie zalożyłeś przepustów pod reku....

    Naszczęście koledzy z firmy mają "cieżki"sprzęt



    https://vimeo.com/274071161

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Po dłuższej przerwie robię mały update...

    Elektryka w zasadzie skończona - w zasadzie bo ciągle coś może mnie natknąć do dodatkowego punktu...liczyłem wyszło mi wszystkich punktów około 110 nie wiem czy dużo czy mało na dom 150 m2 ale generalnie chyba się wszystko zgadza.

    Woda ciepła i zimna rozprowadzona, odpływy kanalizy też - małe poprawki w jednej łazience. Muszę teraz jakoś sprawdzić szczelność rozprowadzonych rurek

    Obecnie mam zlecony projekt rekuperacji i czekam na zestawienie itp by zamówić osprzęt i zacząć montować.

    Początkiem lipca miała być ekipa od tynków i się okazuje że się temat rozpruł - facet wciska mi że mówił koniec lipca - trochę mnie wku... bo jeszcze zaników pamięci nie mam ale zapewne znaleźli większą robotę i ściemę walą. No ale nic nie mogę zrobić w środku sezonu.

    Po tych rewelacjach - szybka decyzja - robimy posadzki. Stąd ten projekt reku + pomiary ekipy od posadzek.

    Wyszło mi, że na dole daje 18 cm stryro w sekwencji 10 + 8 a na górze 6 cm styro by schować na stropie rurki od reku. Średnia wysokość wylewek 6-7 cm. Miejscami może i nawet 8 cm ze względu na nierówność stropu. Dodatkowo pod reku u góry będzie problem bo w drzwiach światło wyjdzie mi 204 cm ! a więc 2 -3 cm podcinane drzwi ? ehh nie przewidziałem że pod reku musi być wyższy styro ale też projektant przyjął 5 styro +5 cm wylewki co i tak przy podłogówce u góry wydaje się być za mało

    Obecnie zastanawiam się nad styro, który to będzie odpowiedni. Zakusy mam na EPS 80 z termoorganiki z naciskiem do 2,4 tony - ponoć bardzo często wybierany. Chociaż wszędzie się slyszy,że tylko EPS100 dawać itp itd. Jak to u was było ? Szkoda mi tej kasy na eps100 bo różnice dosyć spore.

    Z takich moich przemyśleń zastanawiałem się czy iść we frez na dole, ale tak sobie myślę, że pod płytą mam 10 cm XPS na to wylewka to już jest jakieś odcięcie od zimna z gruntu, więc jeśli dam 2 warstwy na zakladke to i tak powinno być dobrze. Myślałem o klejeniu płyt ale to chyba też zbytni wydatek i luksus.

  9. #229

    Domyślnie

    Frez zbędny - i tak robisz 2 warstwy więc sobie przesuniesz jedną płytę o połowę w obu kierunkach i masz już mega/ giga odpowiednik frezu

    Ja dawałem na stropie EPS80 037 bo taki stanowczo mi polecała pani w Styronecie, na parterze mam eps80 031 grafit 12cm + 8cm biały eps100 bo niby akurat ta firma nie zaleca grafitu pod ogrzewanie podłogowe. W garażu dałem EPS150 035.

    PS. Jakieś fotki?

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Frez zbędny - i tak robisz 2 warstwy więc sobie przesuniesz jedną płytę o połowę w obu kierunkach i masz już mega/ giga odpowiednik frezu

    Ja dawałem na stropie EPS80 037 bo taki stanowczo mi polecała pani w Styronecie, na parterze mam eps80 031 grafit 12cm + 8cm biały eps100 bo niby akurat ta firma nie zaleca grafitu pod ogrzewanie podłogowe. W garażu dałem EPS150 035.

    PS. Jakieś fotki?

    Pozdrawiam
    Karol
    Dzięki Karol za utwierdzenie w kierunku planowania

    Zdjęcia postaram się wrzucić wkrótce ale u mnie bałagan więc trochę wstyd

    Przerabiam przy okazji temat bram i drzwi. Jeżeli chodzi o estetykę to jakieś tam poglądy z żoną mamy i modele wybrane. Jednak jeśli chodzi o dodatki i jakość to zaczynają się schody.

    Z bram mam do wyboru (od najdroższej) Wiśniowski - 6300 , Nice (robią bramy u krispola i je tak firmują) - 5700 i bramtech 5600. Gwarancja niby ta sama 2 lata, napędy różne sekwencje...ponoć w bramtechu chinczyk. ktoś ma jakieś swoje doświadczenia ?

    Z drzwi to już wogolę czy ramka termo, czy próg ciepły i jak wysoki itp itd. Trochę tego jest i ciężko wybrać.

  11. #231

    Domyślnie

    204 cm światło otworu drzwiowego to mówisz już od finalnej posadzki kafle/panele? To by było akurat.

    Ceny bram to 8% z montażem?

    Ja będę brał jakąś bramę z napędem Nice, bo taki mam napęd do bramy wjazdowej i chcę to opędzić jednym pilotem.

    Jak masz wiatrołap to nie ma się co tak spuszczać nad drzwiami. W końcu to tylko 2m2 całej przegrody zewnętrznej
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Ceny bram z montażem. Best bud ma tego nicea i też się trochę przyczajam na to że pózniej taki pilocik 4 kanałowy można sprzęgnąć z napędem od bramy wjazdowej i segmentowej. To by sporo ułatwiło. Może dziś uda się na Młynarską podjechać do pracownika tej firmy który ma bramę nicea założoną - chce podejrzeć jak to wygląda na żywo. Wiśniowskiego i Hormana widziałem więc jest już jakieś porównanie.

    No właśnie z żoną pójdziemy ku wersji pośredniej bo wydawanie prawie 4 tys za same drzwi robi się nie uzasadnione.

    Co do otworu finalnego - chyba to było 204 finalnie ale nie wiem czy czasem nie zapomniałem policzyć wysokości panelu....

  13. #233

    Domyślnie

    Drzwi mają 202 całe z czego 200 wchodzi w ościeżnice. Może nawet nie będziesz musiał skracać.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #234
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Drzwi mają 202 całe z czego 200 wchodzi w ościeżnice. Może nawet nie będziesz musiał skracać.
    Wyjdzie wszędzie minimum 204 cm

    Obecnie wziąłem 2 tygodnie urlopu, żona z dzieckiem na wakacjach u teściów więc trzeba działac.

    aktualizacja postępów:


    - zamówiony cały towar na rozłożenie reku (bez centrali) - być może w środę dotrze
    - w piątek zamówiłem bramę firmy Nice z ich napędem i 2 pilotami 4 kanałowymi
    - na drzwi nie starczyło czasu - zamawiam jutro z rana - wybrałem drzwi kmt grubości 76mm

    Obecnie układam styropian na posadzki zacząłem od soboty

    - na parterze 2 warstwy - 10 cm i 8 cm ( została łazienka i kotłownia - z racji małych niuansów do poprawienia zostawiam to na chwilę)
    - na piętrze 1 warstwa - 6 cm

    Ogólnie układanie styro nie idzie zle ale docinanie pod rurki i peszle to już dłubanina.... ehh no ale trzeba iść do przodu. Nie za bardzo się na tym skupiam by było idealnie wypoziomowane - posadzka zrobi swoje








  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dziś przyszly zabawki



    na piętrze kłade w stropie 50 mm a na strychu już 75 mm

    Z takich pierwszych doświadczeń system fajny, prosty ale nie wiem dlaczego taki drogi Wszystko bardzo intuicyjne. Poniżej pierwsze przymiarki.

    Zastanawiam się jakie są zasady stosowania tłumików - słyszałem że na krótkich odcinkach ale od centrali ? czy głównego rozdzielacza?

    Raczej nie będę ich stosował bo wydaje mi się ,że to znacznie zmniejsza przepustowość.

    Skrzynki plastikowe fajne zgrabne - ale tak jak chyba Karster wspomniał nie wiadomo czy nie za płaskie




  16. #236

    Domyślnie

    Bo te skrzynki wydają mi się uniwersalne dla 50 i 75mm, tylko panel z mufami jest różny...

    Jaki jest powód stosowania folii na stropie? Ja nie dałem a już nie dam. Nie dość, że styropian położony to na nim OP a do tego wczoraj przykryło wszystko jakieś 7cm betonu

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Bo te skrzynki wydają mi się uniwersalne dla 50 i 75mm, tylko panel z mufami jest różny...

    Jaki jest powód stosowania folii na stropie? Ja nie dałem a już nie dam. Nie dość, że styropian położony to na nim OP a do tego wczoraj przykryło wszystko jakieś 7cm betonu

    Pozdrawiam
    Karol
    W zasadzie mozna by bylo jej nie dawać ale w moim przypadku miałem trochę nierowności i wziąłem folie grubości 0,3. Dodatkowo no jest to jakaś warstwa paroizolacyjna która ma w jakiś sposoób zabezpieczyć strop i sufit przed zalaniem ...a czy to się sprawdzi mam nadzieję że nie będę musiał doświadczać

    Co do skrzynek masz rację to tylko mufy się różnią.

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Aktualizacja po miesiącu prac na budowie.

    W tym czasie nie próżnowałem rozłożyłem podłogówkę w całym domu, drobne poprawki elektryki, ekipa przyjechała wykonać posadzki oraz na świeżo czyli dziś odbył się montaż szamba o pojemności 10 m3

    Poza tym ekipa od tynków mi się rozjechała i postanowiłem poszukać nowej - niestety terminy połowa wrześni, więc kolejna decyzja by nie stać w miejscu zamawiam 30 m3 styro na elewacje lamba 0,032 ze swisspora.

    montaż odpływu



    jeden z pokoi na gotowo



    trochę ocieplenia





    montaż szamba





    Szambo sprawdzone - woda dolatuje do zbiornika ogólnie akcja z wykopaniem i posadowieniem trwała wraz z wyrównaniem terenu ok. 3h.

    Góra szamba jeszcze odkryta zastanawiam się czy nie pomalować jakimś izolbetem dysperbitem ?

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Jakieś uwagi/porady co do montazu szamba? Też mnie to czeka w najbliższym czasie.
    Ostatnio edytowane przez ufbufkruf ; 22-08-2018 o 08:33

  20. #240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafhi

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Jakieś uwagi/porady co do montazu szamba? Też mnie to czeka w najbliższym czasie.
    Tak już po to warto chyba dokładnie wypoziomowac dno pod zbiornik. Koparka kopie niby równo ale po zejściu do wykopu z poziomica sporo wyszło nierówno i robota na szybko z ręcznym podrownaniem.

    Resztę z wpuszeniem rury robią panowie od szamba.

    Ja brałem 10m3 a robią ponoć 12 m3 zastanawiam się jak to wyjdzie w praniu z częstotliwością opróżniania. Ktoś na forum napisał uwagę, że można się zorientować jakie w okolicy jeżdżą pojemności szambiarek bo np 12 m3 to już sporo i nie każda ma taka pojemność a bez sensu jest wyciąganie na 2 razy lub zostawienie ścieku bo i tak szybciej nam się znowu zbiornik napełnia.

Strona 12 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony