dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Łazienka na piętrze ze skosem -prośba o pomoc

    Witam wszystkich Wielkich Sercem na tym forum! Liczę na Was Drogie Panie i Panowie, bo w wakacje robimy łazienkę a ja ciągle w ogólnikach. Szkic poniżej z wymiarami i z wstępnym układem urządzeń: drzwi będą do środka, wanna narożna chyba 160x100 (?), duża umywalka i duży blat. Po drugiej stronie komina miała być też umywalka, ale zrezygnowałam na rzecz szafki. Okno 100x100 na wysokości 150cm. W rogu wanny jest skos od ok. 110cm. Proszę o konstruktywne podpowiedzi, jak zrobić to naj?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LazienkaG.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	72,0 KB
ID:	388027  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy otwartych drzwiach nie ma jak stanąć przy umywalce. Wchodząca osoba może uderzyć drzwiami osobe stojąca przy umywalce.

  3. #3

    Domyślnie

    No i sedes z bidetem jak zwykle na wprost drzwi, serio sedesem nie ma co się chwalić
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4

    Domyślnie

    Drzwi wej. to te u góry, a na dole 100x100 (pisałam ) to okienko uchylne na wysokości 150cm i to okienko mogło otw. się na stronę wanny, ew. zmienimy. Mam nadzieję, że 137cm wystarczy na 2 małe umywalki albo jedną długą?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może w tym kierunku (można też zamienić sedes i umywalkę miejscami):
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LazienkaG.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	388131  

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za propozycję, w ogóle nie brałam jej pod uwagę a okazuje się, że można i tak - a co to jest pomiędzy prysznicem i wanną, szafka?
    Póki co, z kabiną R90 miał tam być grzejnik drabinkowy, a szafka za kominem od strony wejścia.
    Rozumiem, że sugerujesz wannę symetryczną. Czy oprócz nieszczęsnego otwierania okna ten poprzedni układ z półokrągłą kabiną mógłby zostać?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafka, ale nie musi jej być. Po prostu ładniej wykańcza obudowę wanny. Mozna byłoby też uzyć wanny wolnostojacej lub dostawianej a nie obudowywanej.

    Mnie się wydaje, że prysznic jest bardzo mały i ciasny na twoim rzucie, dlatego wrysowałam przestronny.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, skala zachowana -sprawdziłam Pogadaliśmy dzisiaj o tym, jest jeszcze kila dywagacji, ale okazuje się, że:
    1. okna nie da się już zmienić ale jest uchylne, więc ostatecznie nie będzie często otwierana w prawo na umywalki -najciekawsze, że pomiarowiec-montażysta sam zdecydował o zmianie, bo z naszych notatek wynika, że gadaliśmy o umywalce i okno miało być otwierane w lewo
    2. zostajemy przy kabinie półokrągłej o promieniu 90cm (jest taka u siosty i jest OK) i drabince pomiędzy nią a wanną -oczywiście dod. ścianka może dodałaby uroku, ale przy okazji zniknęłaby pełna otwartość pomieszczenia, a tak chcielibyśmy to zachować
    3. wanna wolnostojąca odpada, a symetryczna podoba nam się, ale wtedy ten skos będzie w środku wanny i zapewne guzy (h=1m) -chyba, że oddalić ją z 20cm poprzez dodanie półek po obu skrzydłach?
    3. Czy dać jedną długą umywalkę czy 2 mniejsze -jak to się sprawdza w życiu? Zapewne 2, ale czy wtedy nie będzie tam ciasno dla 2 osób (137cm =2x60cm+17cm)
    Jeszce raz bardzo dziękuję za podpowiedzi.

  9. #9

    Domyślnie

    będzie ciasno - odsuńcie umywalki do od ściany i zwiększcie odstęp, albo jedna długa (mniej mycia, ale dłuższe zacieki po paście )

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wstajecie o tej samej godzinie, że myjecie zęby synchronicznie? Bo w takim wypadku podwójna umywalka jest faktycznie uzasadniona. Pamiętaj, że to dodatkowy sprzęt do mycia.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    ...odsuńcie umywalki do od ściany ...
    dobra podpowiedź, bardzo dziękuję! Ale czy miałaby być tam:
    a). pólka i cofnięte lustro -niesymetryczne
    b). zabudowana ścianka regips u góry, a na dole więcej miejsca pod szafkami? muszę to dzisiaj opatrzeć
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi

    EDIT: kolega w pracy podpowiada, żeby cofnąć tę ściankę działową koło komina i okna, pomniejszając łazienkę i przy okazji zwiększając pokój po drugiej stronie -ale to chyba droga zmiana
    A może są długie umywalki z 1 miską ale z 2 kranami? W końcu chodzi o awaryjne zmieszczenie 2 osób na raz - są dzieci, więc może się to zdarzyć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LazienkaG2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	388246  
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 05-05-2017 o 09:10 Powód: dopisek

  12. #12

    Domyślnie

    Są długie umywalki na krany
    szafkę można oszukać, robić mniejsza niż wnękę z lewej zostawić kawałek lustra nieruchomy potem symetryczne drzwiczki i znów kawałek lustra nieruchomy.

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko 1 linię zrozumiałam -chodziło o 2 krany chyba
    A o co chodziło w cz. dalszej?

  14. #14

    Domyślnie

    Jeszcze skos - czy kłaść na nim flizy? Wydawało mi się, że skos należy już do sufitu i nie trzeba, ale fliziarz sugeruje, że trzeba, bo będzie nisko nad wanną (skos zaczyna się już od ok. H=110cm) i że będzie wilgoć na nim osiadała. To jest analogiczne rozwiązanie jak na fotce: skos i okienko takie same, wanna będzie 160x100. Poza tym spec zasugerował, żeby odsunąć wannę od ścian (z obu stron) o ok. 20cm (półki), w tedy oddalimy się trochę od najniższego skosu...
    B. proszę o Wasze podpowiedzi w tym temacie, pozdrowionka
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SkosLazienka3x.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	389101  

  15. #15

    Domyślnie

    Widziałam różne rozwiązania. Jeśli nie bierzecie codziennie długich gorących kąpieli, a w łazience będziecie mieli dobrą wentylację to farba wystarczy. Można użyć specjalnej farby zabezpieczającej przed grzybem i pleśnią. Jeśli w łazience robicie parówkę to kafelki na skosie dobra rzecz.

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Tylko 1 linię zrozumiałam -chodziło o 2 krany chyba
    A o co chodziło w cz. dalszej?
    tak - 2 krany

    Trochę zmodyfikowałam.
    Szafkę zrobić na całą wnękę, z lustrzanym frontem podzielonym na 3 drzwiczki. Po prawej stronie dodać 4 drzwiczki, tej samej wielkości co co pozostałe i zamocować do ściany. Oczywiście fronty w jednej linii. Optycznie szafka będzie miała szerokość 4 drzwiczek, a faktycznie jedna część to będzie atrapa.

  16. #16

    Domyślnie

    Nataly, naprawdę chcesz żeby sedes był pierwszym sprzętem przy drzwiach? Mało intymne ustawienie. Przeniosłabym go między wannę a prysznic. Wizualka przykładowa - umywalka może być jedna na krótszym blacie a szafy po bokach trochę głębsze (do 35cm), wanna lepiej węższa niż 100cm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	389117

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	389118

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	389119

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	389120

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	389121

  17. #17

    Domyślnie

    Alycyja - ślicznie dziękuję za super podpowiedź. Wszystko zrozumiałam, a Ty napracowałaś się, co widać i czuć! Pokazałam mężowi i zaniemówił z wrażenia To naprawdę optymalna dla nas propozycja i mężuś zakłopotany, bo zrobiliśmy zgodnie z projektem (brrr), a obecnie jest już tynk i wylewki Będziemy ściągać instalatora i zmieniać -mam nadzieję.
    Od strony okna mogłyby być za tą dod. ścianką "ukryte" otwarte półki ....(PW).
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 15-05-2017 o 06:43

  18. #18

    Domyślnie

    alicyja -realizujmy wg Twojego pomysłu i proszę poradź odnośnie oświetlenia w układzie z dużym skosem. Nad lustrem będą 2 kinkiety, ale chodzi o sufit -mamy koncepcję obniżonego sufitu z halogenami LED oraz cieniem z półki LED (linia żółta). Kombinowaliśmy z wcięciami, ale ostatecznie myślimy o takim prostym układzie -szkic jako rzut z góry. Bardzo proszę Wszystkich o pomoc w tym temacie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Osw2a.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	395794  
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 30-08-2017 o 17:00

  19. #19

    Domyślnie

    Co o znaczy "duży skos"? Bazując na Twoim pierwszym rzucie zakładałam, że obie połacie mają to samo nachylenie - czyli zarys skosu jest kwadratowy. Teraz rysujesz prostokąt sięgający prawie do drugiego rogu...

  20. #20

    Domyślnie

    Alicyja przepraszam za szkic - ma zachwianą skalę bo łazienka ma rozmiar 350x320cm. Również pierwotnie nie odwzorowałam dokładnie skosu, bo po prostu go nie pamiętałam. Obecnie jest dokładnie obmierzony i ma 270x175cm. Poza tym podwójną umywalkę postawiliśmy ostatecznie kompromisowo zabudowując jedną stronę komina, żeby nie wchodzić od razu na umywalkę -więcej miejsca z przodu -taka to modyfikacja ale mniejsza o to, bo teraz chodzi o radę dot. oświetlenia...
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 31-08-2017 o 19:20 Powód: uściślenie wymiarów

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony