dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Rozbudowa w granicy a plan i łąka sąsiada

    Witam,

    Mam dom w granicy, chciałbym go rozbudować. Na załączniku kolor czerwony to dom, a kolor niebieski to rozbudowa. Cały teren w planie jest MNU, ale w ewidencji gruntów ja mam B, ale sąsiad ma ŁV - łąki trwałe. Coś mi się obiło o uszy że póki on nic tam nie buduje i nie dokona zmiany w ewidencji ŁV na B to mogę*w granicy budować (okien nie chcę od jego strony), chcę tylko się rozbudować. Ktoś się orientuje w temacie?.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działka.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	388130  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukpat Zobacz post
    Witam,

    Mam dom w granicy, chciałbym go rozbudować. Na załączniku kolor czerwony to dom, a kolor niebieski to rozbudowa. Cały teren w planie jest MNU, ale w ewidencji gruntów ja mam B, ale sąsiad ma ŁV - łąki trwałe. Coś mi się obiło o uszy że póki on nic tam nie buduje i nie dokona zmiany w ewidencji ŁV na B to mogę*w granicy budować (okien nie chcę od jego strony), chcę tylko się rozbudować. Ktoś się orientuje w temacie?.
    po :
    1.) wystąp z wnioskiem do Urzędu o wydanie WZ_Warunków Zabudowy lub wypisu z Planu Miejscowego
    jw. określi Ci możliwości rozbudowy
    2.) są odległości pożarowe określające odległość budynku od niezabudowanej działki budowlanej. Możliwe jest zbliżenie o ile WZ na to pozwolą oraz przy ścianie oddzielenia pożarowego ( dla budynku w "ostrej granicy" )
    3.) taka lokalizacja powoduje objęcie działki sąsiedniej "obszarem oddziaływania obiektu" - właściciel działki sąsiedniej jest stroną w postępowaniu administracyjnym - warto się z nim dogadać - na piśmie !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony