dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nietypowy perlator

    W wylewce kuchennej zużył się perlator. Próba zakupu nowego w łódzkich marketach budowlanych i sklepach specjalistycznych zakończona niepowodzeniem.
    Nakrętka wylewki (w której jest perlator) ma gwint wewnętrzny, z pomiaru wynika, że średnica tego gwintu to 16,5 mm, ale jest to prawdopodobnie wymiar M16x1.
    Poniżej małe zdjęcia i linki do większych zdjęć perlatora i wylewki. Może ktoś miał ten problem i wie, gdzie to kupić? Inna możliwość: ktoś rozpozna producenta i wtedy mógłbym kupić perlator u źródła? Sam już nie pamiętam, gdzie to kupiłem, a dokumenty zakupu zdążyły się zgubić.





    https://c1.staticflickr.com/5/4165/3...e859d06e_o.jpg
    https://c1.staticflickr.com/5/4180/3...e78a975e_o.jpg
    Ostatnio edytowane przez BigDee ; 05-05-2017 o 21:43

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Może kup i wymień sam wkład perlatora (ten element z siteczkami w metalowej osłonce, który umieszczasz w nakrętce) - do nabycia w każdym markecie. Nakrętka z gwintem wewnętrznym zostanie stara.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Może kup i wymień sam wkład perlatora (ten element z siteczkami w metalowej osłonce, który umieszczasz w nakrętce) - do nabycia w każdym markecie. Nakrętka z gwintem wewnętrznym zostanie stara.
    Dzięki za odpowiedź. A w którym markecie to widziałeś? W OBI, Bricomanie i Leroy Merlin nie mają. W Castoramie nie sprawdzałem.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigDee Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. A w którym markecie to widziałeś? W OBI, Bricomanie i Leroy Merlin nie mają. W Castoramie nie sprawdzałem.
    W castoramie kupowałem perlatory Ferro pakowane po 2 szt, koszt około 27 zł/kpl. Swoją drogą to co pokazałeś na fotce to mieszacz nie perlator. Ja w swoich bateriach powywalałem te mieszacze na dzień dobry. Wymień same środki zostawiając nakrętkę, jak pisał ktoś wyżej. Baterię kuchenną mam podobną do Twojej i zmieniłem tylko wnętrze, wszystko pasuje. Pzdr.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał BigDee Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. A w którym markecie to widziałeś? W OBI, Bricomanie i Leroy Merlin nie mają. W Castoramie nie sprawdzałem.
    U mnie takie wkłady do perlatorów są w LM - popatrz dobrze albo zapytaj doradcy. A jak nie, to poszukaj sklepu z akcesoriami instalacyjnymi.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wymień same środki zostawiając nakrętkę, jak pisał ktoś wyżej.
    No ale o nic innego mi nie chodzi, jak tylko o wymianę tego wkładu w środku (to JEST perlator ). Problem w tym, że tak małych rozmiarów nie ma nigdzie, sprawdzane w kilku sklepach specjalistycznych, pytane u doradców w marketach, którzy znają sprawę, bo trochę ludzi już się ponoć przewinęło ponoć z tym problemem. Można sobie zresztą sprawdzić ofertę online w LM, Castoramie itd.

  7. #7

    Domyślnie

    to jest perlator z gwintem 22x1, normalne są z gwintem 24x1 a do armatur wannowych 28x1
    perlator 24x1 https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/akcesoria-do-baterii/perlatory/perlator-do-baterii-umywalki-zlewu-kuchinox.html#product
    perlator 22x1 https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/akcesoria-do-baterii/perlatory/perlator-do-wylewek-kuchinox-typ-m22-x-1.html#product

    Wkłady od perlatorów z gwintem zewnętrznym nie pasują do perlatorów z gwintem wewnętrznym

    następne 22x1 https://www.bricoman.pl/artykuly-san...x1-cal-6930g-c
    i ten będzie najlepszy, bo ma wkład plastikowy i dodatkowo koniec jest silikonowy, co ułatwia usuniecie kamienia
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 08-05-2017 o 21:42


  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Wkłady od perlatorów z gwintem zewnętrznym nie pasują do perlatorów z gwintem wewnętrznym
    To jest oczywiste.
    Jeśli chodzi o linkowane strony, to wszystkie perlatory mają zdecydowanie za dużą średnicę. Mnie potrzeba M16x1, jak pisałem w pierwszym poście.
    Kupiłbym nawet coś w linku poniżej (jest opcja M18x1 i M16x1), ale pewności nie mam, że sam wkład będzie pasował:
    http://www.sklep.pge.fc.pl/perlator-...-max-p-51.html

  9. #9

    Domyślnie

    jak gwint pasuje, to w czym problem?

    co do pasowania wkładu to chodziło mi o tą część perlatoraKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33631255434_fce859d06e_o.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	388664to tak na wszelki wypadek, aby nie było niedomówień.

    Kupiłbym nawet coś w linku poniżej (jest opcja M18x1 i M16x1), ale pewności nie mam, że sam wkład będzie pasował:
    ale cały perlator będzie pasował.

    Kup, nakręć i zapomnij.


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jak nie masz perlatora / areatora to zawsze będzie chlapać
    A jak masz perlator, to ci jeszcze bardziej będzie chlapać. Przerabiałem to rozwiązanie i w kuchni, i w łazience. To gówno rozprasza strumień wody tak, że siłą rzeczy strumienie wody odbijają się i chlapią na wszystkie możliwe kierunki świata. I nikt mnie nie przekona już do tego urządzenia. Oszczędność wody znikoma, a zanim napełni się brudny garnek, czy patelnia w zlewozmywaku, to można iść się kawy napić...

  11. #11

    Domyślnie

    Jakiś dziwny masz/miałeś ten perlator.
    Ja mam i co bym nie robił to nic nie chlapie. Nawet jak bym chciał to nie da rady. Ale fakt. Wizualnie Objetosciowo dużo wody a długo się napełnia.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    A jak masz perlator, to ci jeszcze bardziej będzie chlapać. Przerabiałem to rozwiązanie i w kuchni, i w łazience. To gówno rozprasza strumień wody tak, że siłą rzeczy strumienie wody odbijają się i chlapią na wszystkie możliwe kierunki świata. I nikt mnie nie przekona już do tego urządzenia. Oszczędność wody znikoma, a zanim napełni się brudny garnek, czy patelnia w zlewozmywaku, to można iść się kawy napić...
    Od zawsze miałam w domu perlatory. Nigdy nie mia lam wylewki bez perlatora. Nigdzie, ani w łazience, ani w kuchni nie chlapie. Oczywistym jest, że skoro perlator zmniejsza przepływ wody, to napełnianie trwa dłużej. A oszczędności są i to spore.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Tylko że perlator jest w standardzie ale te fabryczne przeważnie to g.. ?Dostępne są bardziej energooszczędne. W łązience mam taki co ręce umyjesz a żeby kubek napełnić to czekasz i czkasz. Jeśli dobrze pamiętam przepływ ok 1,5l/min
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko że perlator jest w standardzie ale te fabryczne przeważnie to g.. ?Dostępne są bardziej energooszczędne. W łązience mam taki co ręce umyjesz a żeby kubek napełnić to czekasz i czkasz. Jeśli dobrze pamiętam przepływ ok 1,5l/min
    Tak, zgadzam się. Perlatory z zestawów są standardowe aby były. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy zamontowany w prysznicu 6l/min, a w umywalce 3l/min. 1,5l/min to jednak byłoby dla mnie trochę za mało. Co ciekawe te lepsze wcale nie są drogie. Kilka do kilkanaście zł na alledrogo.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko że perlator jest w standardzie ale te fabryczne przeważnie to g.. ?Dostępne są bardziej energooszczędne. W łązience mam taki co ręce umyjesz a żeby kubek napełnić to czekasz i czkasz. Jeśli dobrze pamiętam przepływ ok 1,5l/min
    ale do tego właśnie służy perlator, ma napowietrzać strumień wody i kierunkować go tak by nie pryskał. Jak myjesz ręce to strumień ma być taki aby zużyć jak najmniej wody a dokładnie obmyć i objąć całą dłoń, jak chcesz napełnić garnek albo kubek to perlator jest tego przeciwieństwem bo zmniejsza wypływ z 7 l/min na 2-3 l/min i o to w tym właśnie chodzi. W kuchni mam końcówkę na wylewce dwufunkcyjną strumień ciągły - do napełniania naczyń, oraz perlator z prysznicem do opłukiwania i świetnie się to spisuje, lekko uchylam wypływ wody i mam prysznic do opłukiwania bez rozbryzgu, jak mocniej uchylam to fakt bryzga ale żeby opłukać ręce czy naczynia to wystarczy lekko.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony