dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ruffpl

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    4

    Domyślnie Szklarnia drewniana- konstrukcja, zabezpieczenie drewna

    Witam

    Jestem nowy na forum. Wraz z żoną jesteśmy w trakcie budowy domu ( stan surowy zamknięty). Niedawno udało jej się kupić tanio komplet okien pcv i drzwi z rozbiórki w bardzo dobrym stanie. Przez to, że zalegają one w garażu chciałbym niedlugo postawić szklarnię- taką która nie będzie straszyć jak u sąsiadów, tylko coś na lata
    Wymiary szklarni wyniosą ok 3,3m x 6m wys 2m wykonane z drewna. Myślę o tym aby co 2 okna wykopac dołki i zalać betonem + kotwa U lub płaska przykręcana. Nie wiem tylko co z całą drewnianą konstrukcją. Myślałem o użyciu kantówki 10x10 impregnowanej ciśnieniowo, lecz nie wiem czym to zabezpieczyć. Chciałbym aby szklarnia byla biała ale nie chcę jej malować bialą farbą, ktora po kilku latach zaczęłaby się łuszczyć. Czym najlepiej potraktować takie drewno aby pokrylo ciemny kolor impregnatu i wsiąkło w drewno? Czy lepsza byłaby farba gruntująca np. Tikurilla everal primer/ Gruntomal dekorala czy impregnat do drewna np Luxdecor / Vidaron. Co o tym myślicie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Użyj impregnatu lub lakierobejcy. I pamiętaj o odizolowaniu drewna od gruntu, to najczęstsza przyczyna gnicia.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ruffpl

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wolsztyn
    Kod pocztowy
    64-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki. Zastanawiam się w sumie czy nie położyć pod wszystko bloczkow fundamentowych. Koszt wyjdzie ok 150 zl i przynajmniej ochroni przed wodą, śniegiem itp . Jak to wygląda prawnie ze szklarniami do 20m2?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony