dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1864

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9

    Domyślnie

    Witam Cię jasiek71 w moich skromnych progach i cieszę się, że taki "forumowy spec" zajrzał do mojego dziennika Ileż ja się naczytałam o tych Twoich wynalazkach
    Już się przestałam stresować rurkami. Wszystko ogarnięte. A czujniki podłogowe chciałabym mieć, chociażby z czystej ciekawości, jaka jest faktycznie temperatura wewnątrz tej 20 cm masy betonu, kiedy w pomieszczeniu panuje temp. powiedzmy 20C. No ale oczywiście nie jest to konieczne do sprawnego działania systemu. W obecnym domu mamy 4 piece akumulacyjne o mocy 6kW każdy. Grzeją tylko w taniej taryfie w godz. 23:00-6:00, bez doładowywania w dzień. Tak jest ustawiony stycznik, który całkowicie odłącza możliwość ładowania grzejników poza ustawioną strefą czasową, nawet jeśli się całkowicie rozładują. Oczywiście w zależności od poziomu rozładowania pieca i zadanego poziomu jego naładowania, czasem piec jest gorący już po dwóch godzinach, a czasem to ładowanie trwa trochę dłużej.
    Mam nadzieję, że podobnie będzie w przypadku naszego akumulacyjnego ogrzewania podłogowego. Że tutaj również wystarczy nocne grzanie. Dom będzie duuuużo cieplejszy niż obecny i sporo mniejszy. Na pewno nie mam żadnych obaw jeśli chodzi o opłaty związane ze zużyciem prądu. Co byśmy nie zrobili, opłaty będą przynajmniej o połowę mniejsze niż w obecnym domu, także z torbami nie pójdziemy. Mało tego, spodziewam się, że łączne opłaty za wszelkie media w domu (będzie tylko woda i prąd) będą sporo mniejsze niż opłaty moich rodziców za 42m2 w bloku na 6 piętrze.
    Ale wszystko czas pokaże I podzielę się z Wami tymi informacjami.
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 08-05-2017 o 11:37
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony