dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie laickie pytanie o fundament a mury

    Drodzy, szybkie pytanie, muszę na jutro rano mieć 100% pewności

    Dom buduje mi deweloper. Zmieniałem projekt, m.in powiększałem garaż o kilkanaście cm na długość. Wczoraj mierzyłem fundamenty w środku i wychodzi mi wymiar z pierwotnego projektu.

    Mury fundamentu w środku mają 520cm, a ja chciałem mieć 535cm w środku pomieszczenia. Dewelopera czeka teraz rozbieranie fundamentu? ławy też musi dolać? Czy wystarczy rozsunięcie ścian zewnętrznych na granice ławy? Nie chcę aby coś skopali, a już początki widzę ciężkie..

    budowa klasyczna, fundament z bloczków, sciany z gazobetonu

  2. #2

    Domyślnie

    Po to zbrojenie jest układane po środku w ławach i centralnie pod ścianami zeby dobrze pracowało. Przesunięcie sciany na krawedz łąwy nie wchodzi w gre Zeby było porządnie nalezy rozkuć kawałek, połączyc zbrojenie z odpiwiednim zakładem, zaszalowac i wylać poprawnie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Sprawdź zewnętrzny wymiar - może fundament ma większą grubość co pozwoli na rozsunięcie ścian i pozostawienie odpowiedniego zapasu.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    bloczek fundamentowy ma 25cm, gazobeton 24. Także nie, nie ma opcji przesuwania ścian po zewnętrznym obrysie funadamentu

    ławę lepiej teraz dolać ( jak to połączyc z już istniejącą? ) czy kazać im rozkuwać i lać od nowa na tej ścianie?

  5. #5

    Domyślnie

    Nic nie dolejesz, teraz to już musztarda po obiedzie. Deweloper przegapił sprawę i wykonał fundament niezgodnie z projektem
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    OK, sprawa rozwiązana. Ława jest na tyle szeroka, że można było rozsunąć zewnętrzne ściany o 5cm i już jest OK.

    Pytanie następującej treści.. Czy fundament może tak wyglądać? czy znowu muszę zacząć dzień od "miłej rozmowy"? Ja rozumiem że to będzie zasypane gruzem i zalane, ale czy tak jest OK?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	388627Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aab.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	388628

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    serio nikt nie podpowie? Czy taka dziura w fundamencie, wypełniona tylko masą jest akceptowalna?

  8. #8

    Domyślnie

    Śpij spokojnie kolego. W ścianie fundamentowej mam w sumie dwie takie dziury, bo przenosiłem wyżej czerpnie powietrza do kominka. Tą starą zapiankowałem a nad nią jest nowa z rurą fi 110. Wszystko w porządku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9

    Domyślnie

    Strzelac do nich nie musisz ale zwroc uwage zeby zafugowali te dziury

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    esteta 2

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    95

    Domyślnie

    Radzę dobrze przyglądać się efektom pracy ekipy budującej twój dom. Nie wygląda to za dobrze. Chyba trafiłeś na niechlujów i partaczy.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarek104

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    trafiłem a dewelopera, który buduje dziesiątki jak nie setki domów w naszej okolicy od kilkunastu lat..
    Spoko, już jest OK. Po mojej interwencji bryły zaprawy zostały zastąpione bloczkami. Fundamet już mam wymalowany od środka, zaraz będziemy zalewac :-

    A fakt faktem, najdalej co drugi dzień będę odwiedzał nasze nowe miejsce, widać że nie mam wyjscia
    Ostatnio edytowane przez Jarek104 ; 12-05-2017 o 05:22

  12. #12

    Domyślnie

    Kontrola najwyższą formą zaufania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony