dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Elewacja drewniana nieimpregnowana

    Cześć,
    czy ktoś posiada niezaimpregnowaną elewację? Widziałam kilkukrotnie w gazetach branżowych takie elewacje, ale bez szczegółowych informacji.
    Zastanawiam się czy są one zupełnie nieimpregnowane, czy jednak na start jakiś bezbarwny impregnat lub olej się stosuje?

    Planuję elewację z modrzewia syberyjskiego, chciałabym uzyskać odcień popielaty - takiej naturalnej patyny.
    Robiłam eksperyment z sadolinem expert kolor popielaty - efekt fatalny, błyszczącej sztucznej powłoki, drewno wygląda jak kiepski siding. Zużycie kosmiczne (8l/20m2=400zł).

    Ciekawa jestem jak taka niezaimpregnowana elewacja miewa się po paru/parunastu latach?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Cześć,
    czy ktoś posiada niezaimpregnowaną elewację? Widziałam kilkukrotnie w gazetach branżowych takie elewacje, ale bez szczegółowych informacji.
    Zastanawiam się czy są one zupełnie nieimpregnowane, czy jednak na start jakiś bezbarwny impregnat lub olej się stosuje?

    Planuję elewację z modrzewia syberyjskiego, chciałabym uzyskać odcień popielaty - takiej naturalnej patyny.
    Robiłam eksperyment z sadolinem expert kolor popielaty - efekt fatalny, błyszczącej sztucznej powłoki, drewno wygląda jak kiepski siding. Zużycie kosmiczne (8l/20m2=400zł).

    Ciekawa jestem jak taka niezaimpregnowana elewacja miewa się po paru/parunastu latach?
    Ja mam modrzew syberyjski + dwie warstwy lazury Osmo: pierwsza kolor patyna, druga - bezbarwny. Chodziło o efekt poszarzałego drewna ale tak żeby patyna nie pokryła w całości swym kolorem drewna. Na zdjęciach tego nie widać, ale w rzeczywistości deski są poszarzałe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Deski1.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	388458

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Deski3.jpg
Wyświetleń:	390
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	388462
    Ostatnio edytowane przez redblack ; 07-05-2017 o 18:47

  3. #3

    Domyślnie

    Redblack, Twoja elewacja wygląda doskonale! Świetny efekt i świetny punkt wyjścia dla naturalnego patynowania się drewna! O coś takiego mi właśnie chodzi, dzięki wielkie!

    Ile lat ma elewacja?
    Jak z wydajnością tej lazury?

    Pozdrawiam, Aga
    Ostatnio edytowane przez Aga-Białystok ; 08-05-2017 o 22:40

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga-Białystok Zobacz post
    Redblack, Twoja elewacja wygląda doskonale! Świetny efekt i świetny punkt wyjścia dla naturalnego patynowania się drewna! O coś takiego mi właśnie chodzi, dzięki wielkie!

    Ile lat ma elewacja?
    Jak z wydajnością tej lazury?

    Pozdrawiam, Aga
    Elewacja jest świeża - kilka miesięcy, lazura jest bardzo wydajna, moje zużycie wyszło mniejsze niż podaje producent, zostało mi dużo zapasu.

  5. #5

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam, z jakiej czesci Polski jestes redblack? jaki byl koszt drewna i robocizny ? Pozdr

  7. #7
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Pomalujemy nową,
    drewnianą elewację
    ZA DARMO!!
    Jeśli masz fragment ściany obłożony surowym drewnem
    i chcesz go wykończyć najwyższej jakości lazurą dekoracyjno-ochronną
    - dostarczymy ci towar za darmo.
    Warunek:
    1.Zgodzisz się, by twój dom posłużył jako plan naszego filmu szkoleniowego
    2.Twój dom jest położony w Warszawie lub w pobliżu.
    Kontakt: [email protected]
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  8. #8

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy deski były malowane przed montażem (każda strona, pióra, wpusty oraz końce cięte), czy dopiero juz zamontowane ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony