dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nie mogę mieć kominka?

    Witajcie. Byłam dziś rozeznać się w temacie kominka (w salonie, który ma podobno ponad 30-letnie doświadczenie). Usłyszałam, że nie mogę mieć kominka z uwagi na fakt, że biegną w miejscu kominka rurki z ogrzewania podłogowego i jest dość mało wylewki (anhydryt), mianowicie 5,5 cm. Pan specjalista powiedział, że nie podejmie się montażu takiego kominka, gdyż jest duze ryzyko, że posadzka nie wytrzyma i pęknie, no i zgniecione zostaną rurki.

    Co Wy na to? Czytam w necie, że jastrych jest wytrzymały, poza tym gdybyśmy rozłożyli ciężar kominka nie punktowo, ale np. dając pod spód jakąś płytę (która rozłoży go równomiernie) - czy to nie załatwi sprawy?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    Witajcie. Byłam dziś rozeznać się w temacie kominka (w salonie, który ma podobno ponad 30-letnie doświadczenie). Usłyszałam, że nie mogę mieć kominka z uwagi na fakt, że biegną w miejscu kominka rurki z ogrzewania podłogowego i jest dość mało wylewki (anhydryt), mianowicie 5,5 cm. Pan specjalista powiedział, że nie podejmie się montażu takiego kominka, gdyż jest duze ryzyko, że posadzka nie wytrzyma i pęknie, no i zgniecione zostaną rurki.

    Co Wy na to? Czytam w necie, że jastrych jest wytrzymały, poza tym gdybyśmy rozłożyli ciężar kominka nie punktowo, ale np. dając pod spód jakąś płytę (która rozłoży go równomiernie) - czy to nie załatwi sprawy?
    Wkład kominkowy może ważyć 150 kg jak i 400. W tym salonie to chyba bardziej się asekurują niż odradzają. Dobrze myślisz, żeby ciężar rozłożyć na większą powierzchnię, np stosując szerokie stopy z grubej blachy. Mój zasobnik CWU o pojemności 160 litrów i masie całkowitej 250 kg stoi na płytkach pod którymi jest ogrzewanie podłogowe, 20 cm styropianu a grubość wylewki tradycyjnej wynosi około 7,5 cm. Wszystko jest w jak najlepszym porządku i nic nie pęka. Mój wkład kominkowy waży 235 kg ale stoi na bloczkach a te na chudziaku. Jednak patrząc na mój zasobnik wody jestem w stanie uwierzyć, że i kominek z ciężarem rozłożonym na większej powierzchni ustoi i nic się z wylewką nie stanie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Można postawić kozę lub nogi kominka umieścić na jakichś płytach chodnikowych. Wydaje mi się że największym problemem będzie do tego zabudowa bo fajne obudowy akumulacyjne ważą i kosztują swoje
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Można postawić kozę lub nogi kominka umieścić na jakichś płytach chodnikowych. Wydaje mi się że największym problemem będzie do tego zabudowa bo fajne obudowy akumulacyjne ważą i kosztują swoje
    O zabudowie akumulacyjne mowy nie było. Zwykły wkład ustoi na poszerzeniach. Nie wiem po co ta lekka uszczypliwość?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie wiem po co ta lekka uszczypliwość?
    Nie rozumiem.

    Zle napisałem problem może być przy zabudowie akumulacyjnej przy zwykłej niekoniecznie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    30 lat doświadczenia? To może lepiej faktycznie niech nie robią Ci kominka...

    Kominek można zakotwić częściowo na ścianie nośnej (jeśli taka jest w pobliżu). Można zbudować kominek, który będzie ważył 200 kg...

    Można wszystko, trzeba tylko ruszyć głową...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Marzeno ... zrób imprezę ze znajomymi u siebie na chacie, zapuście adapter z jakimś dobrym bitem i zatańczcie w dwie ... ha ... jak szaleć to szaleć - trzy pary ... w miejscu gdzie ma stanać kominek. Jeżeli wytrzyma, to znaczy że kominek stać może. Nacisk na jednostkę powierzchni w przypadku tak żwawej potańcówki wielokrotnie większy będzie niż rzeczonego kominka. Jeżeli panie będą w szpilkach po wylewce skakać to już w ogóle gwarancja bankowa ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Lepiej chyba dmuchać na zimne i zrobić jakąś mini wylewkę na miejscu kominka
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _papa_

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Sierpc
    Kod pocztowy
    09-200
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    Byłam dziś rozeznać się w temacie kominka (w salonie, który ma podobno ponad 30-letnie doświadczenie).
    To, że 30 lat klepią jakieś g*** konstrukcje nie znaczy, że mają pojęcie o tym co wykonują....

    Cytat Napisał MarzenaTG Zobacz post
    Usłyszałam, że nie mogę mieć kominka z uwagi na fakt, że biegną w miejscu kominka rurki z ogrzewania podłogowego i jest dość mało wylewki (anhydryt), mianowicie 5,5 cm. Pan specjalista powiedział, że nie podejmie się montażu takiego kominka, gdyż jest duze ryzyko, że posadzka nie wytrzyma i pęknie, no i zgniecione zostaną rurki.
    BZDURA!!!!
    Porównanie tradycyjnej wylewki i anhydrytowej:
    http://muratordom.pl/budowa/podlogi-...86.htmlhttp://

    Druga sprawa rury OP są umieszczone (powinny być) w warstwie wylewki więc siłą rzeczy nie wiem jaki musiałby być nacisk aby zgnieść rury pex, tym bardziej, że nie planujesz obudowy ciepłej tylko izolowaną.
    Płyty izolacyjne są dosyć lekkie, najcięższy z tego wszystkiego będzie wkład. Uwierz mi oraz kolegom, że taki kominek będzie ważył mniej niż większość mebli w domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony