dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie Odkurzacz centralny - usprawnienia

    Cześć!

    czy możecie podzielić się swoimi (użytkowników/instalatorów/sprzedawców) uwagami odnośnie

    1. Przechowywanie węża
    Gdzie i jak przechowujecie długi wąż, żeby byłu funkcjonalnie? U mnie wala się w szafie, rozplątywanie to mordęga, a zwijać na łapie mi się nie chce.
    Myślałem o kupieniu jakiegoś bębna do nawijania, ale są drogie. Znalazłem na alle bęben do odkurzaczy basenowych za 100 zł, może to zda egzamin?

    2. Głośna praca szufelki
    Czy są jakieś wersje szufelek automatycznych, które pracują cicho? I takie, które łatwo się włącza (jak dla mnie dzyndzel do przesunięcia chodzi ciężko)

    3. Odłączanie fragmentów instalacji
    Chcę rozbudować instalację w garażu, ale będę korzystał z niej sporadycznie. Znacie jakieś dostępne zawory kulowe / zasuwy, które można wpiąć w rurę i odłączać nimi (ręcznie) spory nieużywany fragment instalacji?

    4. Funkcjonalność Speed Leo (WallyFlex)
    Speed Leo to dla mnie taki wally flex który można zamontować w szafce. Oba urządzenia to ok. 300 zł, a elastyczna rura i końcówki to ok 100 zł. Więc kombinuję, jak coś takiego zrobić samodzielnie (potrzebuję kilka sztuk), tylko nie wiem, jak prosto i tanio rozwiązać temat włączania/wyłaczania dopływu powietrza (czyli dokładnie włącznika w Speed Leo). Wszelkie pomysły mile widziane

    5. Zestaw do sprzątania na codzień
    9 m rury to kłopot, żeby posprzątać okruchy po śniadaniu. Używacie jakichś zestawów do sprzątania na codzień? Zastanawia mnie, jak sprawdzają się węże rozciągane (2-8 metrów). Szukam czegoś małego, funkcjonalnego, co będzie się chciało wyciągać i chować.

    6. Zestaw garażowy
    Jak korzystacie z odkurzacza centralnego w garażu? Jakie węże, jakie końcówki?

    7. Sprzątanie kotłowni
    Czy macie na to jakiś pomysł? Rozumiem, że tylko z separatorem popiołu. Jeśli tak - z jakim? A może po prostu lepiej do kotłowni mieć jakiś odkurzacz warsztatowy + separator? Niestety palę węglem i jest co sprzątać.

    Z góry dzięki za rady!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety odpowiem tylko na dwa pytania, z piecem na paliwo stałe nigdy nie miałem do czynienie, wallyflex również, szufelki uniknąłem z przyczyn, które przytoczyłeś.
    W garażu korzystam z 7 metrowego węża i standardowych końcówek.

    ad1.
    U mnie wygląda to tak



    Zwykły plastykowy wieszak w szafie wnękowej w korytarzu, kolejny zestaw nieco krótszy również w szafie w pokoju na poddaszu.
    ad5,
    Vroom jeden w wiatrołapie i następny w kuchni. Długość węża 5 m.

    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 08-05-2017 o 21:48 Powód: uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    dzięki Tomek!
    vroomy - jeden to koszt około 800 zł. czy twoim zdaniem zwykły wąż elastyczny w tej szafce i jakieś gniazdo też robiłby robotę? (ok 150 zł)
    jak korzystacie z tego vrooma? głównie okruchy z blatów czy podłogę też (jak?) omiatacie? i czy rzeczywiście często z tego się korzysta czy raczej zapomina o tym że stoi toto w szafce?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Za vrooma zapłaciłem 500 zł. Blatów raczej nie odkurzamy, w wiatrołapie przy małych dzieciach jest niezastąpiony. Wydaje mi się, że samo gniazdo zdałoby egzamin tylko nie dokończą jestem pewny czy gimnastyka przy osadzaniu węża w gnieździe szybko by mi się nie znudziło. Kolejną sprawą jest miejsce na wąż u mnie w wiatrołapie go nie ma.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak długi jest wąż? Sorrki, doczytałem się 5 metrów.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 09-05-2017 o 10:02 Powód: dopisek
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony