dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ev3rharD

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    5

    Domyślnie Planowanie Przestrzenne, studium uwarunkowań brak przeznaczania .

    Witam wszystkich

    Pół roku temu złożyłem wniosek do gminy o zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Długo w zakładkach na stronie gminy nic się nie działo, więc postanowiłem napisać i zapytać się jak wygląda sytuacja .
    Dostałem odpowiedz która mnie zdołowała, przytoczę .

    Witam
    W Pana przypadku dla działki nr 75/15 zmiana planu zagospodarowania nic nie zmieni ponieważ dokument - "studium uwarunkowań" , na podstawie którego analizuje się możliwość zmian wskazuje, iż tereny te nie zostaną przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe.
    Przeznaczenie orientacyjnie można sprawdzić na portalu z lewej strony zaznaczając MPZP lub studium wpisując u góry nr działki.

    http://portal.gison.pl/czerwionka-leszczyny/

    Czyli mam działkę, ale nie mogę i w przyszłości nie będę mógł się na niej wybudować?
    Dodam, że na działce już stoi dom moich rodziców a chciałem budować się za domem ..
    Miał ktoś może podobnym problem? Idzie to jakoś ominąć? Dać sprawę do sądu o jakieś odszkodowanie? Są jakieś szanse żeby to jeszcze zmienić?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ev3rharD

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    Widzę, że nikt mi nie pomoże ..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ev3rharD Zobacz post
    tereny te nie zostaną przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe.
    Może to jest spowodowane jakimiś innymi uwarunkowaniami, np. wysoką kategorią szkód górniczych na tym terenie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    To jest działka niezabudowana, bo piszesz że stoi na niej dom rodziców? na działce która jest Twoją własnością?

    Działka chyba jest rolna jeśli tak- tylko ewentualnie budowa siedliska przez rolnika.Jest MPZP nie dostaniesz WZ , zmiany w obecnym planie nie przewidują.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ev3rharD

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    5

    Domyślnie

    To jest działka rolna i jest własnością mojego Ojca który chce mi ja dać wraz ze służebnością dojazdu .

    Dostałem na maila następną odpowiedz

    Witam
    Na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego Starostwo Powiatowe w Rybniku wydaje pozwolenia na budowę.
    Granice terenów budowlanych zawsze się gdzieś kończą a gdzieś zaczynają wobec tego trudno jest mi odpowiedzieć na pytania kto może kto nie bez konkretnych danych.
    Ponadto ze względu na konsekwencje jakie mogą powstać w związku z eksploatacją złoża przez istniejącą jak i planowaną kopalnie obszary, w których mogą powstać nowe budynki mieszkalne został ograniczony do minimum już w 2002r.

    Studium zostało uchwalone w 2010 r i obecnie gmina nie przewiduje zmiany tego dokumentu.
    Wniosek do zmiany studium może Pan złożyć zawsze, który zostanie później rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie.
    Natomiast Pana wniosek mimo, że został złożony do zmiany planu zarejestrowaliśmy również do zmiany studium o czym został Pan poinformowany w piśmie .

    Czyli z tego wynika, że to wina zakładu górniczego Ciakwe czy mam jakieś szansę w sądzie bo raczej tego nie odpuszczę . Wychodzi na to, że mam cierpieć bo firma ma plany pod moją ziemią, chore .

    A siedlisko to muszę mieć powyżej 1000m2 tak?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony