dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie Moc centralnego odkurzacza - pogromcy mitów :)

    Kupiłem wakuometr (allegro 20 zł) i wpiąłem do swojej instalacji.
    Wakuometr mierzy podciśnienie - moim zdaniem parametr, który pokazuje, jak dobrze odkurzacz ciągnie.
    (coś ala ciśnienie w myjkach)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170510_130405.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	388816
    Po zamknięciu wszystkich gniazdek na jednostce centralnej i zaślepieniu zaworu bezpieczeństwa: 36 kPa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170510_131303.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	388817
    Zatem wakuometr sprawny, bo podobną wartość dostaliśmy z instalatorem jego profesjonalnym sprzętem.

    Sprawdziłem odkurzacz warsztatowy (Karcher WD 3.200, cena ok 300 zł): 14 kPA. Różnica kolosalna, czuć to ręką.

    Sprawdziłem odkurzacz, którego do tej pory używaliśmy w domu: Electrolux Ergospace ZE330B (kosztował ok 400 zł)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170510_131502.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	388818
    daje już 28kPA.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170510_133354.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	77,9 KB
ID:	388819

    Na stronach muratora jest filmik z montażu jednostki u klienta - 4min46 sek
    http://muratordom.pl/filmy/instalacj...or,0_d6y5ale0/
    Odkurzacz vacuflo, jeśli dobrze zrozumiałem VR480 pomiar na gnieździe 25 kPA.
    Tę jednostkę montował pan Łukasz z forum.
    Panie Łukaszu, skąd taka różnica - w katalogu ta jednostka ma 31,75 kPA i kosztuje 3500 zł?
    Oczywiście to odkurzy śmieci, ale czy jednostka nie jest przypadkiem zbyt słaba?
    Na filmie mówi Pan, że OC jest z reguły 30-50% mocniejszy niż tradycyjne odkurzacze.
    Jednostka na filmie jest niestety słabsza niż mój tradycyjny odkurzacz - chyba że źle rozumiem wskazania waku?

    Wnioski:
    jeśli ktoś kupuje odkurzacz centralny po to, żeby 'lepiej ciągnął' niż dotychczasowy, może się rozczarować. Moja jednostka centralna ma w katalogu 38 kPA, jak widać w instalacji trochę mniej. Sporo sprzedawanych jednostek dostarcza podciśnienie w okolicach 30 kPA (w specyfikacji). Uwzględniając spadki w instalacji można bardzo łatwo dostać tyle samo (lub nawet mniej) niż zwykły ciągany odkurzacz.
    Dlatego od teraz jestem zwolennikiem kupowania przewymiarowanych jednostek - tak odkurzacz centralny także odkurzał lepiej niż jego ciągani bracia (kilku/nasto/krotnie tańsi).
    Ostatnio edytowane przez zdolnyslazak ; 10-05-2017 o 14:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony