dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Duża kuchnio-jadalnia pomysły

    Witam planuje remont dużej kuchnio-jadalni. Proszę o jakieś pomyły na jej rozplanowanie, aranżację może jakieś wizualizację. Kuchnia wymiary 480x394 wysoka na 278 cm. Prawy dolny róg dostęp do wody i kanalizacji . Drzwi szerokie na 110 cm. Okno głęboko usytuowane ( grube mury) wnęka do od lica ściany do okna ma 33 cm i jednocześnie koniec parapetu jest na wysokości 86 cm od ziemi. Wymogi to zagospodarowanie posiadanej już lodówki z kostkarką (wymóg dołączania wody) o wymiarach szeroka 91, głęboka 74, wysoka 180 oraz zmywarka 60 x 60 x85. Kuchnia-jadalnia dla przynajmniej 6 osób. Stół rozsuwany lub inny patent aby zmieścić około 12 na święta itp. Płyta gazowa jakaś szeroka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	388839

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    A gdyby zlew zrobić narożny kuchenkę dać bliżej zlewu żeby zachować trójkąt roboczy a meble rozciągnąć na całą ścianę? Stracę szafkę narożną ale znowu gdzieś muszę ukryć butle do kuchenki. Brdzie dużo światła dziennego przez okno a i szafek więcej.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	389177

  4. #4

    Domyślnie

    Obsługiwanie zmywarki przy narożnym zlewie jest trudne. Jeśli masz preferencje odległości, dlugości np blatu roboczego to napisz.




  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam żadnych preferencji co do szerokości i długości blatów myślę, żę jakieś standardowe wystarczą. Podoba mi się pomysł Alicyja aby wykorzystać zaletę czyli wysokość kuchni bo jest trochę sprzętu którego używa się od wielkiego dzwona np jakaś tortownica i było by gdzie schować takie rzeczy u góry. Po za jedna osobą każdy z domowników ma powyżej 180 cm wzrostu więc nad lodówkę nawet jestem w stanie sięgnąć beż żadnego taborecika. Powiem wam, że trudny temat tej kuchni naczytałem się o piekarnikach do zabudowy i już sam nie wiem czy później wytrzymają szafki i nie będzie odchodzić okleina od nich. Kuchenka raczej musi być na "południowej" ścianie bo muszę przebić się na zewnątrz z okapem- brak jakiejkolwiek wentylacji w pomieszczeniach. Nie mogę podobno wziąć małego okapu do zabudowy bo przy takiej kubaturze powinien być dość duży i wydajny okap. Im dalej w las tym więcej tego wszystkiego się pojawia .

  7. #7

    Domyślnie

    Nowoczesne piekarniki mają wyświetlacze, trudniej sie je obsługuje z kiedy są nisko. Jeśli coś odchodzi z szafek, to znaczy że są kiepsko wykonane - jakim cudem nie odchodzi z szafek piekarników do zabudowy położonych pod kuchenką? Mam taką szafkę kilkanaście lat i nic nie odeszło. Wyciągu nie musisz mieć dużego, chyba że będzie większa płyta gazowa, za to powinien być wydajny. Wydajność zależy też od tego jaką kuchnię prowadzisz czy dużo smażysz i długo gotujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony