dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Domek drewniany na płytach chodnikowych i bloczkach

    Witam,
    zamierzam postawić domek drewniany o wymiarach 4,4 x 7,4m, waga przypuszczam że jakieś 3 tony z wyposażeniem na fundamencie punktowym, punkty co 1m czyli jakieś 30 punktów. Wpadł mi taki pomysł by postawić go na płytach chodnikowych o wymiarach 50x50x7cm na których stały by wmurowane 3-4 bloczki fundamentowe. Co o tym myślicie, czy to dobre rozwiązanie, czy taka płyty chodnikowa jest wytrzymała i nie pęknie przy obciążeniu około 200kg na punkt obciążenia domku, bloczków i samej siebie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie polecałbym stosowania takiej prowizorki. Trzeba wylać stopy np. dołek kręcimy świdrem , beton do niego i murowanie z bloczków fundamentowych ( jeżeli już decyzja zapadła na fundament punktowy).

  3. #3

    Domyślnie

    A to może lepiej stopy o wymiarach np. 40x40 na 10cm wysokości i na to bloczki?
    Ostatnio edytowane przez borgus ; 12-05-2017 o 22:17

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał borgus Zobacz post
    A to może lepiej stopy o wymiarach np. 40x40 na 10cm wysokości i na to bloczki?
    Możesz tak zrobić jak domek stawiasz na skale. Lecz jeśli na gruncie, to fundamentem palowym musisz minąć strefę przemarzania, aby zabezpieczyć się przed wysadziną mrozową.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    Aj, czyli więcej roboty mnie czeka, a jakby położyć na te stopy styrodur XPS i na to 30cm piasku?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał borgus Zobacz post
    Aj, czyli więcej roboty mnie czeka, a jakby położyć na te stopy styrodur XPS i na to 30cm piasku?
    Bez jaj z tymi wysadzinami. Połóż płyty na ubitej podsypce z piasku.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7

    Domyślnie

    Bez jaj z tymi wysadzinami. Połóż płyty na ubitej podsypce z piasku.
    No miałem zamiar piasek z cementem zagęszczarką ubić i na to dać płyty a na płyty bloczki, 3-4 sztuki, tylko właśnie o tę głębokość mi chodzi, bo na 60cm zaczyna się u mnie glina.

  8. #8

    Domyślnie

    ... nie końbinuj, zrób jak ci radzi cezary.pl i będzie Ok. poza tym zabezpieczysz się przed wysadzaniem i ewentualnym przesunięciem przy większych porywach wiatru jeśli go odpowiednio zakotwisz, a wysadzanie to ważna sprawa zwłaszcza na glinie, zrobisz solidnie będziesz miał spokój i zaoszczędzisz czas i pieniądze na nieuniknione poprawki w przypadku maniany.
    Ostatnio edytowane przez krzycho* ; 31-05-2017 o 09:15 Powód: błąd literówki

  9. #9

    Domyślnie

    A może gruntowkręty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony