dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie Izolacja balkonu nad pomieszczeniem ogrzewanym - mega problem - POMOCY

    Witam serdecznie

    Potrzebna mi pomoc w zakresie zaizolowania i docieplenia balkonu. Całość wygląda tak jak na załączonych fotografiach.
    Chcę zaizolować balkon (gdyż w pomieszczeniu pod balkonem robi mi się grzyb z wilgoci) i w jakiś sposób go ocieplić.

    Jak przyjrzycie się zdjęciom, to widać, że opcja położenia styropianu 10 cm odpada, gdyż od płyty balkonu do progu drzwi wejściowych jest 10 cm a ponadto nie mam możliwości tak wysoko podnieść cąłej płyty, bo budynek jest juz ocieplony. Wiem że sprawa z docieplonym budynkiem jest spieprzona, gdyż papa powinna być wywinięta na ścianę. No ale z tym już nic nie zrobię...tak było.

    Myślałem o tym, żeby:
    - skuć płytki, które sa położone - da mi to z 1,5 - 2 dodatkowych cm.
    - lekko wyrównać podłoże jakąś zaprawą.
    - położyć papę termozgrzewalną: tylko jaką, bo są jakieś dwa rodzaje, że jedne nadają się pod ziemię a inne nie. Czy może zamiast papy dać jakiś inny środek ?
    - myślałem żeby zamiast styropianu położyć płytę polistyrenową, gdyż ma ona 3 cm, sęk w tym, że na wylewkę by już nie było miejsca, więc izolacja cieplna od zewnątrz odpada.
    - zamiast płyty, na pape położyć folię budowlaną i na to wylewkę ?
    - na wylewkę jakaś dwuskładnikowa masa uszczelniająca, i płytki. Polecicie jakąś przyzwoitą masę, ale nie taką z najwyższej półki ?
    - no i wiadomo, jeszcze muszę zamontować kapinosy, czy jak to się nazywa. Na necie widziałem gotowe systemy typu "Sopro", ale czy jest coś innego, za co mniej zapłacę ?

    Jak widać ten ogniomurek w porównaniu do płyty balkonu nie idzie równolegle, więc w celu zlikwidowania mostka termicznego, skułbym go całkowicie, tak żeby ponad płytą wystawał tylko styropian z elewacji, i do tego poziomu lałbym wylewkę.
    Natomiast co do ocieplenia, to zaryzykowałbym ocieplenie pomieszczenia od wewnątrz, czyli na sufit dałbym jakąś izolację, bo chyba innej opcji nie ma. Tylko czy to ma być styropian, czy może lepiej wata ?

    Panowie i panie, błagam pomóżcie. Czy mój sposób myślenia jest właściwy ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170424_171234.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	389012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170424_171248.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	389013Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170424_171302.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	389014Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170505_070050.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	389015Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170505_070112.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	389016

  2. #2

    Domyślnie

    Może zastanów się nad dociepleniem od góry wylewką styrobetonową - 10 cm to całkiem sporo ,na to hydroizolacja z żywicy.

    Styrobeton służy do wykonywania podkładów podłogowych, warstw wyrównawczych, warstw izolacyjnych na stropach oraz dachach, do termoizolacji balkonów, tarasów, basenów, a także do izolacji innych przegród pionowych i poziomych.

    Zalety wykorzystania styrobetonu, to:

    Jest 12 razy lżejszy od betonu, dzięki czemu przy rekonstrukcji nie ma potrzeby wzmacniania fundalementów
    Szybko twardnieje
    Ma o 30 razy lepsze zdolności izolacji ciepła w porównaniu z betonem
    Warstwa o grubości 7 cm tłumi 53 dB dźwięku
    Amortyzuje uderzenie, nie kruszy się
    Ma pozytywny wkład do ekologii w budownictwie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    No to już ciekawie brzmi.
    Jak domniemam, pod styrobetonem i tak powinna znaleźć się warstwa papy termozgrzewalnej, potem folia, i na to dopiero wylewka ?
    Czy taki Mapelastic będzie odpowiedni ?

    Dzięki za podpowiedź.

  4. #4

    Domyślnie

    Ten balkonik masz niewielki>skuj płytki>zrób warstwę szczepna z żywicy i kwarcu>wylewka ze styrobetonu>hydroizolacja z żywicy > a dalej według uznania.

  5. #5

    Domyślnie

    Taniej wyjdzie chyba zadaszyc ten balkonik niż kuc i robić izolacje.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam1983

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Rogoźnik
    Kod pocztowy
    42-582
    Posty
    49

    Domyślnie

    No właśnie nie chce zadaszenia, bo to mi przecież nie dociepli pomieszczenia pod balkonem.
    Chyba zdecyduje się na perlitobeton. Wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony