dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Question Kominek + Ogrzewanie podłogowe / jaki komin?

    Witam wszystkich Buduję budynek rekreacji indywidualnej jestem na etapie murowania ścian. Ogrzewac będę Kominkiem z płaszczem wodnym do którego podłącze ogrzewanie podłogowe . Chciałbym jeszcze nagrzać nim wode np do kąpieli Potrzebuje jakiegoś schematu.

    Druga sprawa to jaki komin tradycyjny murowany z cegły pełnej? chodzi o to aby było tanio Systemy raczej są drogie chciałbym mieć też w tm kominie kanał do wentylacji grawitacyjnej

    możecie jakos pokierować jak to rozkminic :?)

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ile potrzebujesz kW ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd23.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	389058  
    Darek B

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    Witam wszystkich Buduję budynek rekreacji indywidualnej jestem na etapie murowania ścian. Ogrzewac będę Kominkiem z płaszczem wodnym do którego podłącze ogrzewanie podłogowe . Chciałbym jeszcze nagrzać nim wode np do kąpieli Potrzebuje jakiegoś schematu.

    Druga sprawa to jaki komin tradycyjny murowany z cegły pełnej? chodzi o to aby było tanio Systemy raczej są drogie chciałbym mieć też w tm kominie kanał do wentylacji grawitacyjnej

    możecie jakos pokierować jak to rozkminic :?)
    Sposób ogrzewania budynku zależy nie tylko od jego przeznaczenia, ale też układu pomieszczeń i sposobu użytkowania. Co to znaczy według Ciebie "rekreacja indywidualna"?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Sposób ogrzewania budynku zależy nie tylko od jego przeznaczenia, ale też układu pomieszczeń i sposobu użytkowania. Co to znaczy według Ciebie "rekreacja indywidualna"?
    rekreacja indywidualna tj. rodzaj budynku wylałem płyte fundamentową w której zrobiłem ogrzewanie podłogowe chcę zasilać to kominkiem to ok 35 m2 powierzchni grzewczej podzielona na 3 sekcje

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    rekreacja indywidualna tj. rodzaj budynku wylałem płyte fundamentową w której zrobiłem ogrzewanie podłogowe chcę zasilać to kominkiem to ok 35 m2 powierzchni grzewczej podzielona na 3 sekcje
    Dzięki za wyjaśnienie, że to "rodzaj budynku"....

    Może jeszcze raz spróbuję: wybór sposobu ogrzewanie zależy od sposobu jego użytkowania. Budynki rekreacyjne to domki użytkowane okresowo. Ogrzewanie podłogowe, w większości z nich to rozwiązanie bez sensu i kompletnie nieprzydatne.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Dzięki za wyjaśnienie, że to "rodzaj budynku"....

    Może jeszcze raz spróbuję: wybór sposobu ogrzewanie zależy od sposobu jego użytkowania. Budynki rekreacyjne to domki użytkowane okresowo. Ogrzewanie podłogowe, w większości z nich to rozwiązanie bez sensu i kompletnie nieprzydatne.
    kolego zapytałem na forum o co innego użytkowany okresowo tydzien tam jestem jeden dzień nie- każdy dom budynek jest użytkowany okresowo czy jest to zima wiosna czy lato. ale ja nie przyszedłem tutaj o tym rozmawiać. Ty mnie uświadamiasz, że niepotrzebne ogrzewanie podłogowe, dla mnie potrzebne skoro je zrobiłem bo będę tam zimą. Widzę, że nie ma sensu dalej śledzić tego wątku skoro takie pojawiają się odpowiedzi, szkoda zaśmiecać. Napisałem krótko i na temat i takiej odpowiedzi oczekuje bez wnikania w pobieżne szczegóły.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    O schemat pytaj w temacie "ABC Instalacji". O kominkach masz tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=komin+kominka
    Krótko i na temat.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    35m2 x 20cm=7m6 betonu x 2400kg/m3 = 16800kg * 840 J =3,82kWh/K

    Co to znaczy? Że żeby ogrzać podłogę o 1* musisz dostarczyć 3,82kWh. Chcesz robić Sylwestra, na zewnątrz -15*, w środku niech będzie -10. Odpalasz kominek grzejący średnio z mocą 10kW. I palisz w nim... I palisz. Gdyby nie straty, to już po 12:25 godzinach palenia miałbyś ogrzaną posadzkę do 22*. Ale masz straty - im cieplej wewnątrz, tym większe. Więc przez jakieś 20 godzin marzniesz dorzucając do ognia co chwilę. Do tego wyjeżdżając zostawiasz grubo ponad 100kWh w posadzce "na zmarnowanie"

    Ogrzewana płyta fundamentowa ma sens, gdy grzeje się ciągle.

    Do tego pytanie, o sprawność takiego układu zalanego glikolem.

    A co do meritum - to tanio i dobrze to izostatyczny Jawar - około (zależy od wentylacji i od wysokości) 1,6K zł. Są też miłośnicy stali - ale jak zrobisz w pustaku to wyjdzie drożej, a na wierzchu też nie(wiele) taniej, jak nad stropem musisz dać rury izolowane.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    kolego zapytałem na forum o co innego użytkowany okresowo tydzien tam jestem jeden dzień nie- każdy dom budynek jest użytkowany okresowo czy jest to zima wiosna czy lato. ale ja nie przyszedłem tutaj o tym rozmawiać. Ty mnie uświadamiasz, że niepotrzebne ogrzewanie podłogowe, dla mnie potrzebne skoro je zrobiłem bo będę tam zimą. Widzę, że nie ma sensu dalej śledzić tego wątku skoro takie pojawiają się odpowiedzi, szkoda zaśmiecać. Napisałem krótko i na temat i takiej odpowiedzi oczekuje bez wnikania w pobieżne szczegóły.

    Pozdrawiam
    Ja bym jednak spróbował się dowiedzieć o co chodzi drugiemu forumowiczowi, skoro drąży temat.... Może jest coś czego nie wiem?....


    Skoro jednak wiesz lepiej..."baba z wozu, koniom lżej"...Pozdrawiam

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    35m2 x 20cm=7m6 betonu x 2400kg/m3 = 16800kg * 840 J =3,82kWh/K

    Co to znaczy? Że żeby ogrzać podłogę o 1* musisz dostarczyć 3,82kWh. Chcesz robić Sylwestra, na zewnątrz -15*, w środku niech będzie -10. Odpalasz kominek grzejący średnio z mocą 10kW. I palisz w nim... I palisz. Gdyby nie straty, to już po 12:25 godzinach palenia miałbyś ogrzaną posadzkę do 22*. Ale masz straty - im cieplej wewnątrz, tym większe. Więc przez jakieś 20 godzin marzniesz dorzucając do ognia co chwilę. Do tego wyjeżdżając zostawiasz grubo ponad 100kWh w posadzce "na zmarnowanie"

    Ogrzewana płyta fundamentowa ma sens, gdy grzeje się ciągle.

    Do tego pytanie, o sprawność takiego układu zalanego glikolem.

    A co do meritum - to tanio i dobrze to izostatyczny Jawar - około (zależy od wentylacji i od wysokości) 1,6K zł. Są też miłośnicy stali - ale jak zrobisz w pustaku to wyjdzie drożej, a na wierzchu też nie(wiele) taniej, jak nad stropem musisz dać rury izolowane.
    niech będzie nawet 0* w środku , albo plus 5 i we wszystkich ścianach skumulowane to 5*,
    nawet najlepszym kominkiem grzejącym konwekcyjnie minie kilkanaście godzin zanim w domu pojawi się oczekiwana temperatura. W międzyczasie może na ścianach pojawić się woda.
    podłogówką nagrzeje to po jakichś 2-3 dniach, z bardzo dużą dozą optymizmu na to patrząc i zakładając , że dzisiejsze wodne palenisko sporo oddaje również przez szybę
    nie potrzeba do tego żadnych wzorów tylko trochę wyobrazni, której autorowi wątku zabrakło i zdenerwował się na bogu ducha winnego Baturę, który tylko chciał "pomóc"
    Lechosław Kierzkowski.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony