dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Przyłącze

  1. #1

    Domyślnie Przyłącze

    Witam .
    Jestem tu nowym użytkownikiem. Mam problem z uzbrojeniem działki pod budowę domu. Mianowicie zakupiłem działkę w 2 linii zabudowy. Do działki na której chcę postawić dom prowadzi droga która jest również działką budowlaną jestem jej współwłaścicielem. Działka ta ma długość 75m. Złożyłem wnioski do energetyki. I gdy otrzymałem warunki przyłącza okazało się, że Tauron doprowadzi prąd tylko do granicy działki która jest droga dojazdowa i w tej granicy umieści licznik a te 75m mam sobie na własny koszt zrobić. Proszę żeby ktoś się wypowiedział na ten temat. Dodam jeszcze że konsultant zapewniał że jeżeli długość przyłącza nie jest dłuższa niż 200m to poprowadzą przyłącze w cenie liczonej za ilość KW z cennika czyli deklarowałem 14KW a za 1KW mocy było ok 70 zł za łącze kablowe prowadzone ziemia. I licznik miał być zainstalowany w granicy działki na której powstanie dom a nie granicy drogi publicznej z działka która jest dojazdem do posesji. Proszę o pomoc w tej sprawie

  2. #2

    Domyślnie

    Ta działka "droga" jest osobną działką? czy ma ten sam numer? Jak ten sam to Tauron korzysta z tego żeby zbić koszty i ma do tego prawo.

  3. #3

    Domyślnie

    Ma osobny nr droga 435/5 a ta co powstanie dom 435/6

  4. #4

    Domyślnie

    Czyli wnioskuje z odpowiedzi. Tauron powinien doprowadzić przez ta drogę o długości 75m która ma osobny nr w cenie za 1kw mocy do granicy działki gdzie powstanie dom

  5. #5

    Domyślnie

    Tak oczywiście. Wskazujesz im działkę na której się budujesz i muszą ci zapewnić skrzynkę przy granicy. Ale Tauron i inne zaklady energetyczne to panstwo w panstwie i w praktyce nikt do niczego ich nie zmusi.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. W poniedziałek dzwonię do tego Pana który to opracował i zobaczymy co powie.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Proszę jeszcze o wskazanie prawnego zapisu na który mogę się powołać

  8. #8

    Domyślnie

    Racja nie pomyślałem mam tylko zgodę na przeprowadzenie przez drogę kabla do mojej posesji. Której to zgody jeszcze Tauron nie otrzymał.

  9. #9

    Domyślnie

    Już jestem po rozmowie doprowadza mi zasilanie do działki ale w drugi koniec. Co trochę mi nie odpowiada bo do domu będę musiał ciągnąć przez całą działkę. Powiedzcie czy mogę wskazać miejsce gdzie bym chciał mieć licznik? Czy to już gdzie chcą

  10. #10

    Domyślnie

    Wskazać możesz ale żadna siła ich nie zmusi zrobić tak jak ci sie podoba. W praktyce jak zaproponowane przez nich miejsce nie koliduje z budową i posadowieniem budynku to nie przedłużaj sprawy. Jeśli rozmawiałeś z osobą odpowiedzialną za warunki techniczne to mogłeś spytać dlaczego proponują lokalizację po drugiej stronie. Zapewne mają bliżej do swojego słupa albo chcą załatwić też sąsiednią działkę (działki) jedną odnogą kabla od swojej linii.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Niestety, przy dużej działce czasami może się opłacać wydzielenie z niej działki mniejszej wyłącznie po to, żeby zmusić ZE do doprowadzenia prądu w pobliże przyszłej lokalizacji domu.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam
    Więc trochę czasu minęło i udało się są nowe warunki przyłącza i będzie w granicy mojej działki budowlanej. A jak udało się załatwić? Kontakt z osoba która wydawała warunki jak się okazuje maja podział na obszary i zawsze warunki wydaje ta sama osoba. Wystarczyło pojechać na spotkanie które umówiłem na działce przedstawiłem argumenty i nie było sprzeciwu. I dziś mam warunki w granicy. Teraz czekam na technika i może uda się umieścić licznik w miejscu gdzie chce. A jeżeli się nie uda to tylko 20 metrów. Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam forumowiczów po długiej nieobecności. Nie zakładam nowego tematu, gdyż moja sprawa ciągnie się dalej. Mianowicie potrzebuje porady. W umowie o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej w harmonogramie realizacji przyłączenia obiektu w punktach mam wypisane zakres prac i daty. Treść punktu 1.1 po stronie tauron dystrybucja dla zasilania podstawowego w terminie do 2018.03.28 wykonanie przyłącza kablowdgo i dalej opisana długość i przekrój .
    1.2 po stronie przyłączanego podmiotu dla zasilania podstawowego nie później niż 14 dni przed 2018.03.28. Wykonanie instalacji w obiekcie (instalacja wykonana przez elektryka i wypisane pismo zgłoszenie gotowości . Data 23.02.2018. Pismo dostarczylem do taurona 27.03.201. Pismo złożyłem tak późno, gdyż dostałem informację, że najpierw muszę otrzymać KARTĘ DANYCH I ZAPŁACIĆ FAKTURĘ ZA PRZYŁĄCZE.
    Dziś jest 7.04.2018 fakturę i kartę danych dostanę najwcześniej 9 czyli 11 dni od terminu który jest w punkcie 1.1.
    Moje pytanie czy mogę coś wywalczyć w tauronie za ta zwłokę? I w jaki sposób ewentualnie się do tego zabrać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony