dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Projekt budowlany swoje, a developer swoje. Zmniejszona grubość ściany.

    Dzień dobry,
    Kupiłem szeregówkę, w której nie zgadza się grubość ścian z tym co jest w projekcie budowlanym jak i w opisie technicznym. Otóż ściany oddzielające mnie z dwoma sąsiadami są o kilka centymetrów mniejsza niż w projekcie. Podobny problem mam z grubością ściany z jednej strony budynku. Zamiast cegły 25 cm jest 18 cm, zamiast styropianu 12 cm jest 10 cm. To samo fundamenty. Zamiast styropianu 10 cm jest 6 cm. Po wystąpieniu kilku grzybów pierwszej zimy zrobiłem badanie termowizyjne. Wykryło mi sporo mostków termicznych m.in. na tych ścianach gdzie zostały te parametry zmniejszone.
    Czy taką zmianę jak zmniejszenie grubości ścian z tym co jest projekcie budowlanym mógł developer samowolnie dokonać? Czy powinien taką zmianę poprawkę nanieść do projektu i tym samym zmienić parametry cieplne, kubaturę itp.
    Co mogę z tym fantem zrobić?
    Ostatnio edytowane przez piotrekhaj ; 14-05-2017 o 20:58

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    pytanie czy w umowie / akcie notarialnym / lub jakiejś ofercie miałeś jakieś odniesienie do projektu który określał parametry techniczne budynku. Jeżeli tak to żądałbym rekompensaty i to sporej za towar niezgodny z ofertą. W sądzie jest raczej bez szans.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak w umowie jest przestawiony projekt z konkretnymi grubościami ścian i styropianu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony