dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwus47

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wieprz
    Kod pocztowy
    34-122
    Posty
    5

    Domyślnie Odstajacy cześć komina a drzwi przesuwne

    Witam wszystkich.jak w temacie mam problem.chce zamontowac drzwi przesuwne ale na jednej scianie w pokoju na calej dlugosci odstaje cześć komina,jakieś 3,5cm.jak wyrownac sciane z tym "odrostkiem".z tego co wiem to na płytach gk nie będzie się trzymał system prowadzący drzwi.doradźcie co można zrobić. Dzięki z gory

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwus47

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wieprz
    Kod pocztowy
    34-122
    Posty
    5

    Domyślnie

    Myślałam tez by zamontowac late na sciane i zrownac ja z tym odrostkiem do komina a prowadnice zamontowac na tej lacie.wtedy drzwi będą trochę odstawić ale i tak ich praktycznie nie używam.

  4. #4

    Domyślnie

    Z opisu niewiele wynika. Można się tylko domyślać jak to wygląda. Dobrze by bylo zamieścić rysunek.
    Drzwi przesuwne można kupić z kasetą zrobiona z profili. Stawia się kasetę i zabudowuje gk.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwus47

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wieprz
    Kod pocztowy
    34-122
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie mogę dość zdjęcia. Można sobie to wyobrazić. Na pionej scianie od lewej strony na calej jej długości jest wbudowany komin.stary dom.wyglada to tak jakby ściana miała uskok,tak jak krawężnik.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Te drzwi przesuwne to jakie ? Podwieszane do górnej prowadnicy ? Prowadnicę można przykręcić nie do ściany tylko do stropu. Pomysł z łatą też może być, a pozostałą przestrzeń spokojnie wypełnisz tynkiem gipsowym czy płytą GK.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sylwus47

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Wieprz
    Kod pocztowy
    34-122
    Posty
    5

    Domyślnie

    Prowadnica górna. Tez mi się wydaje ze lata to najlepsze rozwiązanie, tym bardziej ze tych drzwi praktycznie nie używam. Dzieki

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Ile masz miejsca od otworu do tego wypustka? Może wejdą Ci drzwi w systemie naściennym? Ja bym widział to tak:
    Zniwelować uskok płytą GK. W miejscu przykręcenia prowadnicy (zakładam, że chodzi o system przesuwny naścienny) dałbym dobre na prawdę dobrej jakości kołki (tu polecę Ci Fischery), które najpierw wejdą w płyty z GK (bezpośrednio do ściany klejone) lub przez płyty z OSB i wykończone GK.
    Ja u siebie montowałem na takich kołkach szynę od szafki w kuchni. Szafka dopakowana na maxa.
    Konstrukcyjnie u mnie wyglądało to tak:
    -komin wentylacyjny z cegły (tu trzyma się cały ciężar)
    -pustka jakieś 3-5cm, bo równałem to płytą P5
    -następnie ta płyta
    -i na nią idzie już szyna.
    Kołki jakie użyłem to (jak dobrze pamiętam opakowanie)
    http://www.fischerpolska.pl/tabid-19...roductdetails/
    Te mają wydłużoną część, która u Ciebie będzie "wisieć" sobie w tych 3,5cm jakie masz za dużo.

    Masz jeszcze kołki z kotwą chemiczną - tego czołgiem nie wyrwiesz. Taniej jest kupić osobno kołki i osobno kotwę np z Soudala, bo w zestawach jest 3x drożej i mało chemii.

    Pytanie tylko jaki system drzwi chcesz montować, bo to będzie trochę różniło się w późniejszym obrabianiu Twojej ściany.
    Nie patrz na producenta tylko na sposób montażu.
    Chowany w ścianę (lub przedściankę z GK):
    http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

    Naścienny:
    http://erkado.pl/?ch_przesuwne=nasci...budowa-oscieza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony