dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Exclamation wycena elewacji

    Mógłby mi ktos pomóc wycenić elewacje za m2 robocizny ? Do zrobienia jest elewacja na drewnianym domku w góralskim stylu. Do zrobienia jest przykręcenie płyt OSB + wypionowanie ścian (do 3 cm odchylenia) nastepnie przyklejenie wełny mineralnej , siatka , zagąbkowanie kleju na gładko i wymalowanie . Ok 100m2 do tego jest 10 otworów w których trzeba zamontować parapety metalowe . Dzięki wielkie za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    moze zacznij od tego, ze Twoje rozwiazanie nie zadziala?
    Bedzie pekac i pojawi sie pajeczyna a pozniej farba zacznie odlazic?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    To jest pomysl inwestora , to co radzisz ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał artexxx Zobacz post
    To jest pomysl inwestora , to co radzisz ?
    czyli Ty jestes wykonawca?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie tak ale nigdy nie zajmowałem się tym od strony wyceny ..

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Szczerze mowiac nie mam pojecia co Ci tak na prawde odpisac, w zasadzie to powinienem pojechac Ci strasznie tylko nie wiem po co.
    Ale powaznie wez sobie rady kolegi z branzy do serca jako wykonawca.

    Po pierwsze nie bierz sie za to o czym nie masz pojecia.
    Po 2 - nie jest mi znany system BSO/ETICS czy jak kto woli lekkiej mokrej w ukladzie na podloze drewniane.
    Po 3 - klej na gladko pomalowany bedzie pekac tworzac pajeczyne... to nie jest rozwiazanie
    Po 4 - jak Ci inwestor kaze wskoczyc w ogien to wskoczysz? on sie nie musi na tym znac, Ty jako wykonawca powienes wybic mu durne pomysly z glowy... bo to Ty jestes przynajmniej w teorii fachowcem, ktory zna stosowane produkty, zna chociazby podstawy fizyki i wie, ze gladka powierzchnia kleju pomalowana bedzie pekac po prostu na wskutek naprezen termicznych.
    Ogolnie dostepne materialy nie wytrzymuja takich naprezen i tyle.
    Najczesciej inwestor ktory nie chce tynku kieruje sie jednym: cena .... bo tynk jest drogi a klej+farba tania. wg mnie w 90% inwestor kieruje sie cena, a nie jakoscia, pozostale 10% chce miec na gladko ze wzgledow estetyki.

    I tu zaczynamy wchodzic na to co mozliwe a co niemozliwe...
    Prawie gladki system istnieje w firmie STO: oparty jest o tynk silikonowy grubosci 1,5mm i kladziony na niego w 2 warstwie tynk o zmienntym ziarnie bodajeze 04-06 ktotry szlamuje powierzchnie tynku i ja wygladza. Kosztuje fure pieniedzy

    Od niedawna Caparol tez ma gladki(prawie) system ktory wykorzystuje mase szpachlowa ArmaReno700 (tylko nie jestem pewien czy mozna jej uzyc na welnie, do sprawdzenia)
    Kladzie sie warstwe zbrojaca z Arma Reno 700 (siatka z wtopionym Arma Reno) plus pozniej tym samym ArmaReno700 naklada sie go na gladko, istotne jest, aby zuzyc go odpowiednio duzo... jako klej do w.zbrojnej ok 4,5kg i jako ta warstwa wierzchnia okolo 5kg.
    Zwiazane jest to z gruboscia warstwy minimalnej, ktora w tym ukladzie wytrzyma naprezenia termiczne.
    Powierzchnie zamyka sie farba elewacyjna.
    Naturalnie nalezy pamietac o granicznych mozliwosciach koloru HBW dla danego rozwiazania.

    Czyli omowilismy problem gladkiej struktury po krotce.
    Teraz podloze...

    Plyta OSB.. impregnowana jakims g..w celu zmniejszenia jej nasiakliwosci woda.
    Material zajebiscie niefajny do klejenia klejami cementowymi.
    Zaden ze znanych mi systemow docieplen nie zawiera kleju, ktory przyczepi sie trwale i zamocuje jakby nie bylo zajebiscie ciezka welne elewacyjna.
    Tu masz watek zwiazany z tym zagadnieniem w ktorym uczestniczy rowniez doradca z ramienia Rockwoola.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...17#post7473117

    Wg mnie albo trzeba "pogrzebac" i znalezc jakies rozsadne rozwiazanie systemowe, albo - znalezc cos wlasnego w oparciu o wlasn a wiedze i intuicje, bo temat jest powiedzialbym lekko "smierdzacy" i ciezki.

    Jest jeszcze jedna opcja - wyrzucic ta cholerna OSB i zastapic ja plyta cementowo-wloknowa Fermacell PowerPanel H2O lub Knauf AquaPanel
    Wtedy uzyskujemy podloze, do ktorego juz mozemy spokojnie kleic sie cementowymi klejami do welny.

    No to po krotce znasz juz zagrozenia ktore na Ciebie czyhaja przy realizacji tego tematu.
    Zadales pytanie jak totalny laik... tak to przynajmniej zabrzmialo, bo jako wykonawca nawet nie wiesz ile za taka robote poiwiedziec.
    Mam watpliwosci czy zdajesz sobie sprawe z zakresu odpowiedzialnosci i kosztow jakie Cie czekaja jezeli zrobisz to zle i Twoj inwestor wezmie firme ktora to naprawi za Ciebie na Twoj koszt.
    Nie chce Cie osadzac bo nic o Tobie nie wiem, ale tak na 90% daje Ci najlepsza rade jaka moge Ci w tym przypadku dac:
    odpusc ta robote i wez sobie cos latwiejszego na czym sie nie wylozysz, a to zostaw innym.
    Powiem Ci tylko tyle, wstepnie nie znajac trematu koszt robocizny oceniam na min 120 netto/m2 ponizej tej kwoty nawet bym sie nie zblizyl do tematu widzac jak pozornie latwe zagadnienie moze sie skomplikowac.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fighter a czy do osb mozna zamocować styropian pianką w puszce? Trochę od tematu odbiegłem.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Fighter a czy do osb mozna zamocować styropian pianką w puszce? Trochę od tematu odbiegłem.
    tak. montaz klejem w piance (ja uzywam Boramax do eps i xps, jakos najlepiej mi sie sprawdzil) jako jedyny ze znanych mi nadaje sie do klejenia do metalu, a to jakby nie bylo najtrudniejsze podloze do klejenia.
    Oczywiscie jest to rozwiazanie niesystemowe, ale jakos trzeba sobie radzic czasami.

    klej w piance, eps lub xps, talerzyki dociskowe+wkret do drewna.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony