dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie montaż okien (VETREX) pierwsze wrażenia

    Witam
    Po 3 dniach mam prawie wszystkie okna i prawie wszystko zrobione...
    Okna prezentują się bardzo fajnie i człowiek się cieszy, że już są .
    Plastik g nie materiał i mogę potwierdzić, że połowa sukcesu jest w rękach i głowach ekipy montującej.
    Co do okien to w fabryce mają chyba duży pośpiech i dziurawą kontrolę jakości:
    - jedno okno wróciło do fabryki, bo jedno skrzydło się nie otworzyło
    - w HS-ie za 10k zgrzewy zostawili surowe (serwisant dojedzie i podmaluje...)
    - w 80% okien nie działał uchył z racji złego umiejscowienia grzebyka od stopniowania uchyłu (nikt nie sprawdza?)
    - wszędzie wióry (chyba z wiercenia odwodnień)
    Poza powyższymi, jakby nie było drobnostkami, okna robią dobre wrażenie.

    Ekipa jeszcze wróci więc zastanawiam się:
    - czy montować klamki przed tynkowaniem (sugestia ekipy) ?
    - czy montować zaślepki na odwodnienia czy dopiero po elewacji za rok (sugestia ekipy)?
    - czy wystarczy (na rok) zatrzeć zewnętrznie taśmy klejem +ewentualnie jakaś farba, żeby UV ich nie zjadło?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zaślepki zamontowałem po zakończeniu prac elewacyjnych. Jeśli zdecydujesz się na pozostawienie klamek to zapezpiecz je czymś, przed wprowadzeniem się wiele rąk będzie je jrszcze dotykać. Taśmy nsjlepiej zabezpieczyć klejem do styro i ewentualnie pomalować na biało.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zaślepki zwykle montuję. Tzn. wtedy, gdy zrywam folie zewnętrzne (a nie robiętego na wyraźne życzenie Inwestorów). Klamek nie montuję (obawy o zniszczenie ale też i szarpanie oknami przez każdą ekipę)

    Narożniki - jeśli surowe (a czasem wg założeń technicznych fabryki - w przypadku pewnych kolorów - nie są malowane) sam koryguję. Zaczep stopniowanego uchyłu też. Okno otwieram i przyczyny szukam na miejscu. I myślę, że tak robi 80% ekip.
    Tobie się trafili jacyś dziwni... może chcieli zrobić pokazówkę - przez Tobą lub fabryką.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież tynkarze szczelnie zasłaniają grubą folią okna przed tynkowaniem. Chyba bedziesz mial takich którzy stosują listwy przyokienne?
    Ja miałem wszystkie klamki pozakładane, jedyne dwie które były zabrudzone to przeze mnie, jak nie zdjałem rękawicy z klejem do styro przy ocieplaniu balkonu.
    Co do niedoróbek w fabryce - mam okna z MS i nie znalazłem żadnej niedoróbki na 12 okien w tym dwa tarasowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zaślepki zwykle montuję. Tzn. wtedy, gdy zrywam folie zewnętrzne (a nie robiętego na wyraźne życzenie Inwestorów). Klamek nie montuję (obawy o zniszczenie ale też i szarpanie oknami przez każdą ekipę)

    Narożniki - jeśli surowe (a czasem wg założeń technicznych fabryki - w przypadku pewnych kolorów - nie są malowane) sam koryguję. Zaczep stopniowanego uchyłu też. Okno otwieram i przyczyny szukam na miejscu. I myślę, że tak robi 80% ekip.
    Tobie się trafili jacyś dziwni... może chcieli zrobić pokazówkę - przez Tobą lub fabryką.
    Okna kolor złoty dąb. Strychowe V70 były podmalowane, a HS nie. Reszta okien cienki zgrzew. Czy HS-ów nie robi się na cienki zgrzew?

    Co do zablokowanego okna to próbowali, trudność sprawiły zapewne ukryte zawiasy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Przecież tynkarze szczelnie zasłaniają grubą folią okna przed tynkowaniem. Chyba bedziesz mial takich którzy stosują listwy przyokienne?
    Tynki będą CW tradycyjne. Litwy przyokienne mają być - dlaczego pytasz? Przy ich zakładaniu potrzebne będzie otwieranie okien?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie nie ma potrzeby by otwierać, chyba że folia ochronna wchodzi pod skrzydło co się czasem zdarza. Lepiej jest klamek nie montować bo przeszkadzają przy obróbce.

  8. #8

    Domyślnie

    HSy tylko zgrzew zwykły, można zamówić pomalowane pod kolor tylko trzeba to zaznaczyć w zamówieniu. Łatwo to przeoczyć.

    Ja robię identycznie jak Finlandia. Osłonki zakładam bo gdy się tego nie zrobi przy montażu okien jest 80% szans, że zawias dolny zostanie zapaprany tynkiem i regulacja potem będzie mega utrudniona. Klamki montuje na późniejsze wezwanie klienta, gdyż notorycznie były oklejane taśmami malarskimi, które po dłuższym okresie czasu było trudno usunąć

  9. #9

    Domyślnie

    Witam każdy inwestor który zainwestuje w firme vetrex a nie w okna wcześniej czy później pożaluje tego jak ja nie polecam okien tej firmy jak i ludzi z działu reklamacji Jestem chodzacym tego dowodem Okna jak okna i należy rozumieć ze to nie zegarek szwajcarski Ale bez przesady złożyli na zły montaż firma oczywiście śmieszne Okna na dwuch ścianach wszystkie od strony naswietlonej południe i zachód krzywe jak banany Przyjechali elewacja zkuta jak i szpalety prostowali różnymi sposobami przez wiele miesięcy Nikt po zgłoszeniu nawet razu nie zadzwonił tylko obiecanki Te okna to porażka żałuję że je kupiłem że mnie inni namowili na bardzo dobrą stolarkę żałosne naprawdę Do póki będę żyć nikomu nie polecę tych okien czy firmy

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś ze śląska może polecić jakąś sprawdzoną firmę jeśli chodzi o okna? Szczerze powiedziawszy ciężko coś znaleźć w internecie. Na OKNOtest.pl znalazłem jedynie firmę Multiko. Zaoferowali Vetrexa V90+, chociaż sprzedają także Adamsa. Szukam firmy, która ma doświadczenie w montażu okien w ociepleniu, bo tylko taki mnie inetersuje. Obecnie wysłałem parę zapytań i mam wrażenie, że rzadko, która firma takie coś wykonuje. Głownie dostaję oferty standardowy montaż + folia na piankę.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Dobre wrażenie odnosisz: niewiele firm wykonuje montaż w ociepleniu. A może inaczej: wiele próbowało, ale nieliczni mają w tym praktykę i dobre efekty.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nie jest to zbytnio pocieszające. Mam rozumieć, że na śląsku jest tylko jedna firma, która potrafi to zrobić?

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_pa Zobacz post
    Nie jest to zbytnio pocieszające. Mam rozumieć, że na śląsku jest tylko jedna firma, która potrafi to zrobić?
    Myślę, że spotka Pan na swej zakupowej drodze wiele firm, które będą twierdzić, że potrafią TO zrobić. Co prawda akurat TA firma potrafi zrobić to na pewno i na wiele sposobów, co zostało wielokrotnie stwierdzone, a nawet zbadane przez notyfikowane laboratorium wprost na placu budowy, co ogranicza Pańskie ryzyko, ale rozumiem potrzebę adrenaliny przy zakupach, to fajnie tak pomartwić się przez miesiąc czy dwa, że wtopi się kasę, więc rozumiem sens poszukiwań. Może ktoś potrafi zrobić to samo lepiej lecz taniej? Może. Sam chętnie się dowiem.
    PRO QUALITY

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz_pa Zobacz post
    Nie jest to zbytnio pocieszające. Mam rozumieć, że na śląsku jest tylko jedna firma, która potrafi to zrobić?
    Masz rozumieć że może są inne, ale ta jedna cieszy się dużym uznaniem. Kiedyś polecałem jeszcze firmę z Dolnego Śląska obskakującą cały kraj, ale po bliższej obserwacji mam wątpliwości czy to w jakimś stopniu nie było złudzenie oparte na ich autokreacji i skutecznym ukrywaniu negatywnych opinii.
    Ale czekaj - może trafi się tu ktoś kto poleci innych.

    Ps. Właśnie ruszyłem swoje szare komórki: głowy nie dam, ale od dawna dobre wrażenie robi http://finestre.com.pl/
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    grzegorz_pa

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Przeglądałem oknotest.pl i dlatego zdecydowałem się na montaż w ociepleniu. Znam koszty ciepłego montażu w ociepleni, mam już kilka wycen i w pełni je akceptuje. Wyceny są praktycznie identyczne. Także nie oczekuje, że będzie taniej. W niedziele w Gliwicach były targi budowlane i trochę firm było, każda twierdzi, że taki montaż wykonuje. Na forum można spotkać różne opinie na temat tych okien a wiadomo ile ludzi tyle opinii. W Vetrexie podoba mi się to że zawias jest schowany. Temat jest o Vetrexie i z chęcią będę go obserwował.

    A czy ktoś miał styczność z firmą Art Seven (Vetrex) lub Eurocolor z Gliwic?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja dziś po montażu okien przez Cinka, ale chlopaki się uwijali, cały dom zrobiony w 1-dzień, widać że nie robili tego pierwszy raz u mnie, teraz tylko jak bedzie ładna pogoda doklejenie taśm oraz regulacja.Na dzień dzisiejszy okna przyszły w stanie nie naruszonym, wszystko jest ok, wszystko się otwiera oraz wszystko zostało wlasciwie zmierzone oraz zamontowane.
    Dokladne sprawozdanie po weekendzie w moim dzienniku.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  17. #17

    Domyślnie

    Mam również zamontowane okna Vetrex, na ciepłych parapetach. Ciepłe parapety mogą być tylko "położone" na otworze okiennym, czy wymaga się aby były przyklejone do podłoża? U mnie nie ma żadnego połączenia. Tam gdzie podłoże było minimalnie nierówne powstały niewielkie, ale mimo wszystko szczeliny. Powinienem czepiać się wykonawców? W definicji montażu okien na ciepłych parapetach mieści się również docięcie ciepłych parapetów do lica ścian po stronie wewnętrznej?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie Cinek ciepłe parapety kleił klejem Tytan 60 sekund, ale pustaki pod parapety były idealnie równe, parapety docięte z kilku milimetrową szparą, a przy łączeniu odcinków kilka mm luzu i uzupelnione czarną masą.
    Dziś byłem z żoną na budowie i jaki to luksus jak nie wieje mrozem pod oknem
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony