dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Problem z kabiną, wylewająca się woda + zdjęcia

    Cześć Wam,

    na wstępie bardzo przepraszam, jeśli temat umieściłem w nieodpowiednim dziale.

    Jesteśmy świeżo po wykończeniu pierwszego mieszkania, które to wykończenie naprawdę dało nam w kość - od problemów z deweloperem, przez "fachowca" z ogłoszenia..., po całą listę zgłaszanych wad - w tym przypadku chociażby z brakiem uszczelek do kabiny i ich kilkukrotnym dosyłaniem.

    Resztę opisałem w innych postach.

    Mimo, że od wykończenia mieszkania minęło kilka miesięcy, to wciąż pozostało w nim do zrobienia, czy raczej poprawy kilka bądź kilkanaście rzeczy.

    Jedną z kontrowersyjnych dla mnie spraw jest wyciekająca woda z kabiny prysznicowej.

    Kabina jest osadzona na podłodze bez brodzika, odpływ liniowy. Niestety woda bardzo mocno z niej wypływa, zalewając tym samym łazienkę i podlewając zabudowę meblową.. Jak się okazało po sprawdzeniu poziomicą, kolejne przewinienie naszego fachowca to brak "spadu" ku odpływowi - podłoga w kabinie jest wszędzie idealnie równiutka.

    Wszelkie próby ponownego siliconowania nie przyniosły zadowalających efektów. Jest ciut lepiej, ale woda i tak wycieka siłą rzeczy, gdyż odpływ nie nadąża, a podłoga jest równiutka.

    Pominę już fakt, że coś nam w tej kabinie nie odpowiadało wizualnie... I dopiero fachowiec wykańczający jedno z sąsiednich mieszkań zauważył, że nasz fachowiec zamontował tę kabinę profilami ozdobnymi do wewnątrz, a profilami z widocznymi śrubami do zewnątrz...

    Pominę także fakt odwrotnego podłączenia instalacji wodnej do baterii termostatycznej, co spowodowało, iż termostat nie działał. Ściana musiała być rozkuwana przez instalatorów wod-kan i instalacja musiała być przerabiana na odwrót...

    Co polecacie?

    Ja wymyśliłem, by "podnieść" lekko kabinę do góry, tworząc jednocześnie taką jakby tamę, by woda nie wyciekała, a mianowicie: zbudować pod linią kabiny mały murek, np. w oparciu o profil zabudowany gk i płytkami tymi samymi jak na podłodze, o wysokości np. 2-3 cm i dopiero na nim ponownie osadzić kabinę. Przy okazji odwróciłoby się te profile montując je już poprawnie. Minusem jest niewątpliwie konieczność ściągania kabiny i zapewne płytki ścienne na wysokości szyb będą miały wiele nowych dziur, mimo iż już pewnie ich mają trochę pod profilami po montażu kabiny.

    Z góry dzięki za wszelkie rady!

    Michał

    Poniżej zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170514_233721.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	389172 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170514_233739.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	389173
    Ostatnio edytowane przez Raszu ; 14-05-2017 o 23:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony