dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie ile gruntu wyłączyć z produkcji rolnej?

    Dzień dobry, mam pytanie do forumowiczów.

    Wyłączam grunt z produkcji rolniczej, mogę wyłączyć część działki (np. 300 metrów) lub całość (niecałe 1000 metrów - w urzędzie Pan twierdzi, że będzie to darmowe). Wyłączenie będzie na podstawie postanowienia - grunty RV i RVI, mineralne.

    Wyłączenie mniejszej powierzchni będzie dla mnie bardziej problematyczne, bardziej na rękę jest mi wyłączenie całości.

    Pytanie - jakie może to mieć negatywne konsekwencje, głównie podatkowe dla mnie?

    Jeśli ktoś się orientuje, proszę o informacje

    Dzieki
    Ostatnio edytowane przez loot ; 15-05-2017 o 12:38

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak chcesz płacić wysoki podatek od nieruchomości, to wyłączaj całość. IMO jak najmniej.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak chcesz płacić wysoki podatek od nieruchomości, to wyłączaj całość. IMO jak najmniej.
    przechodziłeś tą procedurę?

    czy odrolnienie rodzi zmianę w ewidencji gruntów?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Co nazywasz odrolnieniem skoro nie zmianę w ewidencji?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Nie wiem co, przyzwyczaiłem się już, że nic nie jest dla mnie jasne i nic mnie nie już nie zdziwi. W praktyce nic się nie zmieni, a papierach tak, ale nie wiem w których.

    Jeden urząd (Gospodarki Nieruchomościami itd) wymaga ode mnie m.in. przyniesienia z innego urzędu (Geodezji i Katastratu) wypisu z ewidencji gruntów, żeby wydać postanowienie wyłączające grunt z produkcji rolnej. Więc logicznie rzecz biorąc, gdyby miała zajść zmiana w ewidencji gruntów to chyba powinien się tym zajmować ten drugi urząd, który "produkuje" tą ewidencję? To tak na zdrowy rozum, a jak jest w rzeczywistości - nie wiem.

    Dodam tylko, że nie otrzymam decyzji o wyłączeniu z produkcji rolnej a postanowienie, które jak rozumiem ma mieć treść w stylu: "takich ziem się nie odralnia, prośba jest niezasadna, zgoda na wyłączenie z produkcji rolniczej nie jest wymagana". I wtedy ten papier dołączam do pozwolenia na budowę. Wtedy tym bardziej nie spodziewałbym się żadnych zmian w ewidencji gruntów.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam kupiłem działkę oznaczona w akcie notarialnym jako grunty orne ( ponad 700 m2 gleba bodajże 4b) . Rozumiem że będę musiał wyłączyć z produkcji rolnej? Czy wyłączenie całej działki będzie kosztować ( nie mówię o corocznym podatku). Wartość działki ok 100 tys

  7. #7

    Domyślnie

    Musisz wyłączyć, jeżeli MPZP w ogóle na to pozwala.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie ma MPZP tylko będzie WZ na które niestety czekamy

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli zostanie wyłączone poniżej 500 M2 to opłat nie ma? A inaczej będą?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Jeśli zostanie wyłączone poniżej 500 M2 to opłat nie ma? A inaczej będą?
    Ponad te bezpłatne 500 nie musi być opłat zależy od pochodzenia gruntu nie klasy, a tego dowiesz w starostwie ja wyłączyłam całą działkę bezpłatnie,
    klasa bonitacyja lub pochodzenie ma znaczenie i mnie było organiczne jak dobrze pamiętam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony