dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wędrowniczek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie Lodówka wolnostojąca 70 cm szerokości

    Przede wszystkim, staropolskim obyczajem witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję, że nie ostatni Przechodzę od razu do rzeczy:

    Poszukuję lodówki wolnostojącej o szerokości 70 cm. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby była cicha (ma stać w mieszkaniu, gdzie kuchnia jest otwarta), oszczędna i żeby nie wyglądała jak z lat 80. ubiegłego wieku (relacja cena/jakość też ma znaczenie). Przeszukując internet znalazłem 4 modele, które potencjalnie wyglądają na interesujące:
    - BEKO CNE 520E23 ZDX
    - LG GBF548NSDZB
    - HAIER A3FE742CMJ
    - BOSCH KGN49AI31

    Czy ktoś z Was Drodzy Forumowicze ma jakieś doświadczenia z którymś z tych urządzeń, albo możecie któreś z nich polecić? Niestety, w poprzednim mieszkaniu miałem lodówkę w zabudowie i nawet nie pamiętam jakiej marki sprzęt to był. Pamiętam tylko, że kiedy na zewnątrz robiło się ciepło, to lodówka trochę nie domagała... Do bądź co bądź już swojego gniazdka chciałbym znaleźć coś z czego będę zadowolony

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Haier Poland
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-222
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witaj @Wędrowniczek

    Śpieszymy z pomocą. Proponujemy jedno z rozwiązań, które wymieniłeś.
    Mamy na myśli lodówkę Haier A3FE742CMJ. Wolnostojąca, o szerokości 70cm, cicha i w przystępnej cenie. Poziom hałasu (dB) 38, dodatkowo alarm otwartych drzwi nie włącza się tak szybko jak w przypadku standardowych lodówek, możesz spokojnie wyładowywać swoje zakupy na półki, alarm włącza się po kilku minutach. Lodówka wyposażona jest w energooszczędny, inwerterowy kompresor. (przy okazji, zapraszamy do zapoznania się z wątkiem dotyczącym kompresora inwerterowego na naszym forum eksperckim) Klasa energetyczna A++, lampa antybakteryjna, kolumnowe oświetlenie, specjalne strefy - MyZone - niezależnie kontrolowana szuflada, która w zależności od potrzeb może pełnić rolę lodówki bądź zamrażarki, również szuflada na owoce i warzywa
    z regulacją wilgotności i roślinną membraną HCS.

    Wszystkie nasze sprzęty dostępne są w strefie marek na Allegro. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, również z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania jeśli takowe się pojawią

    Pozdrawiamy,
    Haier Poland
    Ostatnio edytowane przez Haier Poland ; 16-05-2017 o 13:51

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    dobrze by było napisać klientowi gdzie są produkowane chłodziarko-zamrażarki Haier
    do Wędrowniczek- ja bym radził LG albo Bosch

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Haier Poland
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-222
    Posty
    12

    Domyślnie

    @Piotrek2005 model o który pyta @Wedrowniczek jest produkowany w Chinach, konkretnie w fabryce Haiera w Qingdao.

    Pozdrawiamy,
    Haier Poland

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    boscha raczej nie. Mam i to raczej nieszczęście jest.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wędrowniczek

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    10

    Domyślnie

    @Haier Poland - dziękuję za odpowiedź. Możecie napisać coś więcej o tej lampie antybakteryjnej? Co to za ustrojstwo? Emituje jakieś jony srebra czy coś w tym stylu?

    Przeglądałem też Allegro, ale nie widzę tego modelu...

    @Piotrek2005 a to, gdzie są produkowane sprzęty ma według Ciebie takie duże znaczenie? Ja przestałem na to zwracać uwagę jakiś czas temu, bo mam wrażenie, że i tak zawsze jest to trochę loteria. No, chyba że coś jest składane w Japonii, ale z tego co się orientuję, to z AGD za wiele tam nie robią teraz. Pewnie chodzi Ci o to, co wszyscy wszędzie powtarzają, że chińszczyzna to szajs, ale wydaje mi się, że to raczej melodia przeszłości. Prosty przykład z telefonów - odkąd przesiadłem się z Samsungów na Xiaomi, zdecydowanie nie uważam, że Made in China = badziewie. (moja prywatna opinia)

    @coulignon - masz dokładnie ten model Boscha? Dlaczego odradzasz? Czym się przejawia to "nieszczęście"?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wędrowniczek Zobacz post
    - BEKO CNE 520E23 ZDX
    - LG GBF548NSDZB
    - HAIER A3FE742CMJ
    - BOSCH KGN49AI31
    Są jeszcze:
    - Bosch KGE 49AL41 ~2.700 PLN oraz
    - Liebherr CBNPes 5758 Premium ~7.200 PLN ale to już zupełnie inna półka jakościowa i cenowa.
    Wszystko zależy ile możesz wydać na taki zakup, co obecnie użytkujesz i jakie masz oczekiwania (pojemności poszczególnych pólek i pojemników, łatwość wysuwania , głębokość wysuwania, opór przy wysuwaniu pojemników ....

  8. #8

    Domyślnie

    @coulignon - przyłączam się do powyższego pytania... dlaczego uważasz, że Bosch KGN49AI31 to "nieszczęście"? W okresie 2 miesięcy planowałem jej zakup...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Haier Poland
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-222
    Posty
    12

    Domyślnie

    @Wedrowniczek, lampa antybakteryjna to rozwiązanie opatentowane przez Nas. System ABT w lodwkach Haier polega na tym, że specjalna lampa montowana w komorze chodziarki emituje promienie UV, które eliminują szkodliwe bakterie. Rozwiązanie to posiada certyfikat VDE. System antybakteryjny przyczynia się w ten sposób do tego, że żywność, a przede wszystkim warzywa i owoce dłużej zachowują swoją świeżość.

    Poprawiamy się, lodówka obecnie dostępna w sieci sklepów Media Expert

    Pozdrawiamy,
    Haier Poland
    Ostatnio edytowane przez Haier Poland ; 18-05-2017 o 15:49

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał vietcong Zobacz post
    @coulignon - przyłączam się do powyższego pytania... dlaczego uważasz, że Bosch KGN49AI31 to "nieszczęście"? W okresie 2 miesięcy planowałem jej zakup...
    Nie mam konkretnie tego typu ale:
    1. uszczelka zamrażalnika przestała "kleić się" do obudowy. Wymieniłem na nową i to samo. Serwis zbaraniał i twierdzi że to niemożliwe jest. A jednak. Efekt jest taki że w zamrażalniku na szufladach tworzą się wielkie sople z wilgoci co lata po kuchni.
    2. Lodówka dość głośno trzaska podczas .... nie wiem czego. Podobno tak działa system antyfrost. Kuchnia otwarta więc w nocy może irytować.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Siostra ostatnio też kupiła Bosha i po paru tygodniach dzwoniła po serwis. Została wymieniona na nową ze względu na zbyt głośną pracę. Aktualnie jest ok.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #12

    Domyślnie

    ja mam boscha Bosch KGN49AI22 i sprzęt raczej nie wart tych pieniędzy. ja jeszcze kupowałem za jakies 2500zł 2 lata temu.
    Szuflady zamrażalnika są bez prowadnic, przy czym dolna (jest bardzo płytka) zawsze wypadnie na ziemię gdy coś z niej chcesz wyciągnąć. takie rozwiazanie bez prowadnic mozna zaakceptowac w sprzecie za 1000zł ale nie za prawie 3k.
    Jako zalety należy wymienić wygląd wnętrza - jest ładne, podświetlenie LED na 2 poziomach Dwie szuflady lodówki są na kółkach i ładnie się wysuwają

    Agregat jest chiński Jaxipera, lodówka jest głośna - trzeszczy wyje, jęczy - porażka.
    Należy jeszcze dodać że powierzchnia drzwi mimo napisu "stal szlachetna" nie jest stalą szlachetną tylko blachą pomalowaną pędzlem imitujacym szlifowaną stal szlachetną. Na pewno nie nadaje kuchni elegancji. Lodówka wygląda budżetowo.
    Układ półek jest mało wygodny (mimo ze lodówka bardzo wysoka to oprócz drzwi nie ma gdzie postawić np butelki piwa czy wyższego kaczupu).

    Ja tam nie jestem z niej zadowolony. Nie kupiłbym wiecej lodówki Boscha/Siemensa.
    Co nie znaczy ze inne propozycje które wymieniłaś będą od niej lepsze Nie znam ich.
    Lodówka boscha jest sprzętem niskiej klasy. Od serie 6(przedostatnia od góry klasa Bosch) można by oczekiwać więcej.

    Mam też drugą lodówkę Samsunga 60cm za jakieś 1500zł i ma lepiej zrobiony zamrażalnik bo ma szuflady na prowadnicach działają elegancko. Jesli są samsungi 70cm to z całą pewnoscia wybrałbym samsunga.

    Atutem Boscha jest linia serwisowa czynna 24/dobę

    Oprócz wyglądu, hałasu co mnie jeszcze zawiodło w tym Boschu - na drzwiach jest wyświetlacz podświetlony temperatury zamrażalnika i lodówki. Sądziłem ze to są termometry. Nic podobnego - to wyświetlacz temperatury zadanej i nie mierzy jej w realu więc funkcjolanność tego jest żadna

    Jeśli chodzi o awarie to nie zdarzyły mi sie awarie tej lodówki, działa poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 24-05-2017 o 23:07

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wędrowniczek Zobacz post
    ...Poszukuję lodówki wolnostojącej o szerokości 70 cm. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby była cicha (ma stać w mieszkaniu, gdzie kuchnia jest otwarta), oszczędna i żeby nie wyglądała jak z lat 80. ubiegłego wieku (relacja cena/jakość też ma znaczenie). Przeszukując internet znalazłem 4 modele, które potencjalnie wyglądają na interesujące:
    - BEKO CNE 520E23 ZDX
    - LG GBF548NSDZB 70,5x74x185
    - HAIER A3FE742CMJ
    - BOSCH KGN49AI31 70x68x203
    Mamy ten sam problem poszukiwawczy, jak to wygląda z perspektywy bo minęło trochę czasu?
    My znaleźliśmy jeszcze model: Whirlpool B TNF 5323 OX wym, 70x75.5x195 -znacie, co ew. o nim sądzicie?
    Generalnie wolelibyśmy wyższą lodówkę, czyli pewnie Bosh, ale za to ten Whirlpool jest głębszy a my mamy odpowiednią wnękę. Poza tym Whirlpool ma lepszą energooszczędność (A+++) ....

  14. #14

    Domyślnie

    Od tygodnia mamy tego Boscha-jeszcze nie uruchomiony, bo stolarz wykancza kuchnię, ale generalnie robi mega wrazenie. Zarówno wielkoscią, wykonaniem jak i pojemnością. Z ciekawostek na drzwiach była naklejka, że jest to model WiFi ready - po doczytaniu okazalo sie, ze potrzebuje akcesoriów żeby mozna było dostawać powiadomiena np o otwartych drzwiach na smartfona )) czego to nie wymyślą, żeby nas inwigilować.... ))

    Whirlpool odstraszył nas jakością wykonania i grubością drzwi.
    beko - jakością wykonania (okleina po bokach wygląda jak taśma klejąca niskiej jakości)
    lg - odrzucilismy przez kostkarke i dystrybutor wody - zajmowaly wg ns za duzo miejsca. Fajne dodatki ale nie w tym typie lodowki

  15. #15

    Domyślnie

    Dziękuję @vietcong! W takim razie raz jeszcze zweryfikujemy tego Whirlpoola, bo jednak teoretycznie wygrywa:
    1. głębokością 75.5-67cm
    2. klasą energ. A+++ -A++ Roczne zuż. 219-303 kWh
    3. pojemność zamrażarki: 148-105L
    4. ceną 2700-3400 zł

    a przegrywa:
    1. wysokością: 195-203cm (bosh trochę tutaj nadrabia)
    2. pojemność chłodziarki: 302-330L
    Wysokość Bosha trochę rekompensuje pojemności (chłodzenia nawet jest większa!), więc może i my weźmiemy Bosha...
    B. proszę powiedz coś więcej o tych drzwiach Whirlpoola -chodzi o rączki poziome? Grubość drzwi za mała czy za duża wg Ciebie, ew. co jeszcze?

  16. #16

    Domyślnie

    podjedź sobie do jakiegos media.... i zobacz na wlasne oczy. Wg nas Whirlpool ma A+++ bo jest bardzo, bardzo mocno zaizolowany. A duza ilośc izolacji sprawia, ze drzwi i ścianki sa po prostu bardzo grube w porownaniu do innych lodówek.
    My mamy Boscha w atualnym mieszkaniu i jestemsy bardzo zadowoleni. Nawet z serwisu, ktory po 4 latach od zakupu (czyli już po gwarancji), wezwany do awarii wymienił nam cala elektronikę zupełnie za darmo. zapewne łut szczęścia, ale zbudowało pozytywny wizerunek firmy

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki, a co sądzisz o BOSCH KGN49XI30 - od przytaczanej różni się chyba tylko brakiem uchwytów, co dla mnie jest zaletą
    Niestety, tego Boscha nie mogę nigdzie zobaczyć, więc napisz jeszcze o regulacji półek i oświetleniu...

  18. #18

    Domyślnie

    dokładnie - od modelu wyżej różni sie chyba tylko tymi uchwytami, elektroniką na drzwiach i kolorystyka wnętrza. Też planowaliśmy wziac ten tanszy model, ale żona stwierdzila, ze o wiele bardziej podoba sie jej kolorystyka droższego... i w ten oto sposób wylaowal u nas. Oświetlenia jeszcze nie znam - jeszcze nie jest podłączona, bo musimy zmienić kierunek otwierania drzwi. Regulacji pólek tez nie sprawdzalsmy.

  19. #19

    Domyślnie

    vietcong a możesz sprawdzić czy drzwi przy otwieraniu wychodzą za obrys skrzyni lodówki? Czy jakiś element wystaje poza skrzynię, czy na zewnątrz są równiutkie ścianki boczne, tylna i górna? Obawiam się niespodzianki montażowej (ostrzega nas montażysta). Pozdrawiam!

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spock1984

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haier Poland Zobacz post
    Witaj @Wędrowniczek

    Śpieszymy z pomocą. Proponujemy jedno z rozwiązań, które wymieniłeś.
    Mamy na myśli lodówkę Haier A3FE742CMJ. Wolnostojąca, o szerokości 70cm, cicha i w przystępnej cenie. Poziom hałasu (dB) 38, dodatkowo alarm otwartych drzwi nie włącza się tak szybko jak w przypadku standardowych lodówek, możesz spokojnie wyładowywać swoje zakupy na półki, alarm włącza się po kilku minutach. Lodówka wyposażona jest w energooszczędny, inwerterowy kompresor. (przy okazji, zapraszamy do zapoznania się z wątkiem dotyczącym kompresora inwerterowego na naszym forum eksperckim) Klasa energetyczna A++, lampa antybakteryjna, kolumnowe oświetlenie, specjalne strefy - MyZone - niezależnie kontrolowana szuflada, która w zależności od potrzeb może pełnić rolę lodówki bądź zamrażarki, również szuflada na owoce i warzywa
    z regulacją wilgotności i roślinną membraną HCS.

    Wszystkie nasze sprzęty dostępne są w strefie marek na Allegro. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, również z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania jeśli takowe się pojawią

    Pozdrawiamy,
    Haier Poland
    Szkoda tylko jednego - dlaczego ta wasza lodówka ma mieć po 10 cm odstępu po każdej stronie i jeszcze 20cm z góry? Bosch ma zdaje się Perfect Fit - może stać praktycznie stykając się z szafkami w zabudowie, jedynie za lodówką ma być 3,5cm miejsca...

    Już miałem brać tego Haiera ale mnie to zawiodło, a zakładam że jak mam po 5cm to gwarancja nie obejmie usterek.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony