dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartoszf

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc w wyborze wkładu kominkowego

    Witam,
    wszystkich forumowiczów i prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego wkładu.
    Jak każdy na początku zmagam się z problemem doboru odpowiedniego wkładu do kubatury domu/pomieszczenia.
    Kominek będzie usytuowany w Salonie którego powierzchnia to 34m2 a kubatura to 126m3, pomieszczenie jest wysokie bo zrezygnowaliśmy ze stropu nad salonem. Budynek 86m2 zbudowany z bloczku gazobetonowego 24 cm i steropian 14 cm. W salonie w dachu sa dwa okna dachowe. Dolot powietrza doprowadzony z zewnątrz. Saloną połączony z korytarzem bez żadnych drzwi. Główne źródło ciepła to piecyk gazowy.
    Gdyby to był zwykły salon nie podwyższony pewnie miałbym mniejszy problem z doborem wkładu, ale mam pewne wątpliwości.
    Myślałem nad wyborem nominalnej mocy wkładu 12-14kW ale ostatnio przeszukując internet i czytając na temat wkładów, natknąłem się na poradę by zamontowac wkłąd o mocy 7kW.
    Czy taka moc kominka wystarczy jeśli weźmiemy pod uwagę kubaturę oraz to że kominek będzie używany raczej dekoracyjnie ale jako też dodatkowe źródło ciepła w okresach grzewczych?
    A drugie pytanie, jakich firm wkłady polecacie? Obecnie na rynku istnieje kratkomania i chciałbym odnieść się do innych producentów.

  2. #2
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Postaw kozę i ładnie ja udekoruj.
    ...kominek będzie używany raczej dekoracyjnie.......
    Jak będziesz chciał w niej napalić zdejmij dekorację

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartoszf

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    2

    Domyślnie

    Toche w tym racji, jednak skłaniamy sie do normalnego wkładu kominkowego, głównie dlatego że mamy już nakreślony wygląd salonu.
    Wiem że kozy lepiej oddają ciepło do pomieszczenia ale z racji tego że stawiamy na wygląd a na drugim miejscu na funkcjonalnośc wolałbym obudować wkład kominkowy według naszych wcześniejszych zamierzeń.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartoszf Zobacz post
    Toche w tym racji, jednak skłaniamy sie do normalnego wkładu kominkowego, głównie dlatego że mamy już nakreślony wygląd salonu.
    Wiem że kozy lepiej oddają ciepło do pomieszczenia ale z racji tego że stawiamy na wygląd a na drugim miejscu na funkcjonalnośc wolałbym obudować wkład kominkowy według naszych wcześniejszych zamierzeń.
    Daleko nie masz...Zapraszam do osobistego "pomacania" tego wszystkiego co Cię interesuje, w mojej pracowni...(właśnie skończyłem piec i kozę w Honoratce pod Koninem ).

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proponuje wkład o zakresie mocy dostosowanej do tak ciepłego domu , przewymiarowanie to bardzo zły pomysł , dodatkowo z opcją zastosowania w ciepłej ZAMKNIĘTEJ zabudowie . Taki kominek działa jak piec "trzymając" ciepło nisko w salonie , jest to bardzo ważne w przypadku tak wysokich pomieszczeń , no chyba że chodzisz po suficie..

    Polecam wkłady Romotop z serii DYNAMIC
    Cena wkładu w roku 2017 - 1260 euro netto .... DOBRA zmiana...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd8.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	389324   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd11.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	389325  
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony