dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie wycena SSO - robocizna 165m2

    Witam.

    Dostałem wycenę robocizny do SSO domu według projektu: http://www.dobredomy.pl/projekt/ines/

    Wykonawca zaczyna od zdjęcia humusu i wszystkie prace do SSO mają kosztować 24000. Ja załatwiam materiał, w tym deski i stemple oraz koparkę do zakopania fundamentu do stanu 0. Koparka do wykopania fundamentu po stronie wykonawcy. Budowa z silikatów. Co o tym sądzicie? Ekipa jest znana i polecana w okolicy.

  2. #2

    Domyślnie

    24 tys ? jesteś pewien ? bo jeśli tak to niech i u mnie robią i to od zaraz mogą zaczynać
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie ma pomyłki w cenie Jedyne co to musze sprawdzić kwestie humusu, z tego co pamiętam ściągają, ale może być, ze wchodzą na zdjęty już, ale powiedzmy, że tak czy tak to nie robi dużej różnicy. Jeszcze dodam, że nie będę miał kominów, co pewnie obniża trochę koszt robocizny (wentylacja mechaniczna + pompa ciepła).

    A jedna rzecz, jak definiujemy stan surowy otwarty - ja mam na myśli bez więźby.
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 16-05-2017 o 18:59

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Za pół darmo. Obadaj rzetelność i jakość. Tak orientacyjnie, to po uwzględnieniu świąt, urlopu itd. to roboczorok - czyli kwota, jaką jedna osoba powinna wpisać do PITa. Wychodzi więc pensja minimalna. A jeszcze musi wydawać pieniądze na narzędzia.
    Doprecyzuj też "SSO" - czy ze schodami, tarasem itd.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak bez więźby i pokrycia to trochę zmienia postać. Dach w robociźnie to jakieś 12-15 tys. Kominy to dla ekipy pikuś, jak są systemowe to stawiają je dość szybko, a jak bez obróbek to już dla nich bajka.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    @Kemotxb, ale rozumiem, że nadal w Twojej opinii to cena przyzwoita?
    @Kaizen, jakość obadana, byłem na ich budowie w okolicy i wygląda porządnie, do tego są polecanie, firma zarejestrowana, w resztę szczerze mówiąc nie wnikam.

    Mam jeszcze jutro spotkanie z druga ekipa, która zrobiłaby od fundamentu razem z dachem, zobaczymy ile powiedzą

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    @Kemotxb, ale rozumiem, że nadal w Twojej opinii to cena przyzwoita?
    Nawet doliczając dach to i tak wychodzi promocyjnie ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam wycenę od drugiej ekipy, tym razem z dachem, mają też stemple. Za całość do SSO 45000, w tym dach 15000. Jakbym się zdecydował na blachę zamiast dachówki, to dach trochę taniej. CO myślicie?

  9. #9

    Domyślnie

    Mam podobną wycenę za mniejszy dom.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Mam wycenę od drugiej ekipy, tym razem z dachem, mają też stemple. Za całość do SSO 45000, w tym dach 15000. Jakbym się zdecydował na blachę zamiast dachówki, to dach trochę taniej. CO myślicie?
    W sumie niewiele drożej wychodzi. Masz 220m2 dachu - u mnie liczą za dachówkę 50zł/m2 (sama robocizna, jak wchodzą na przygotowaną więźbę). Czyli zostawałoby 4K na więźbę, skoro za "dach" chcą 15K. To jest realna i sensowna IMO cena. Ale 30K to dalej cena za ten dom IMO bardzo niska. Spodziewałbym się jeszcze z 10K drożej. Może kwestia rejonu? Ale żeby aż tak? A, i u mnie przyzwoite ekipy trzeba rezerwować z 9-12 miesięcy wcześniej, bo takie mają obłożenie.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie też sa terminy spore, teraz prowadzę rozmowy, a budowa rusza w 2018 najszybciej jak pogoda pozwoli. więc pewnie kwiecień. Buduje pod Krakowem, więc spodziewałem się cen nieco wyższych niż śednia dla kraju, ale widzę, że tak nie jest. Chociaż pierwsza ekipa - za 24k bez dachu jest ze świętokrzyskiego. Buduja w sasiedniej wsi teraz 3 domy dla jednego faceta, zamierzam się tam wybrać i pogadać z nim. Nie chcę na siłe najtaniej i za pół darmo, ale jak sa ok to po co przepłacać..

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    U mnie też sa terminy spore, teraz prowadzę rozmowy, a budowa rusza w 2018 najszybciej jak pogoda pozwoli. więc pewnie kwiecień. Buduje pod Krakowem, więc spodziewałem się cen nieco wyższych niż śednia dla kraju, ale widzę, że tak nie jest. Chociaż pierwsza ekipa - za 24k bez dachu jest ze świętokrzyskiego. Buduja w sasiedniej wsi teraz 3 domy dla jednego faceta, zamierzam się tam wybrać i pogadać z nim. Nie chcę na siłe najtaniej i za pół darmo, ale jak sa ok to po co przepłacać..
    Ja też jestem z małopolski i wyceny na SSO miałem od 25 do 60 tys. Domek prosty dwuspadowy niecałe 100m2. Widać rozrzut dość spory
    Trzeba przy wyborze ekipy kierować się zdrowym rozsądkiem i najlepiej obadać "łopatologicznie" ich wcześniejsze budowy
    Życzę trafnego wyboru.
    Pozdrawiam
    Tulisko
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    U mnie też sa terminy spore, teraz prowadzę rozmowy, a budowa rusza w 2018 najszybciej jak pogoda pozwoli. więc pewnie kwiecień.
    Tak w ramach dobrej rady - wczesna wiosna to paskudny okres na początek budowy, zwłaszcza jak się ma działkę na terenach podmokłych albo gliniastych. Woda zalega, deszcze padają, słońca brak, przymrozki w nocy, śnieg w dzień, nic nie schnie, w gumiakach trzeba łazić, koparki grzęzną, ciężki sprzęt nie wjedzie, to ważne bo jak pompogruszka utonie to lipa, a do wszystkiego potrzeba ciężarówek. Ja żałuję że zacząłem na początku maja, ale co zrobić jak chce zdążyć z SSO (z dachem) przed jesienią. Od dwóch tygodni walczę z wodą w wykopie, węże, motopompy, gumiaki ... nic przyjemnego.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na droższą ekipę. Ten za 24k ponoć dobry, ale mam wrażenie, że to majster starej daty, umowę może podpisać jeśli będę chciał, ale raczej na gębę wszystko załatwia, o Silce powiedział, ze to niezdrowe i trzeba szybko ocieplac bo nasiąka woda (IMHO bzdury)..jakoś ten drugi, młodsze pokolenie, wzbudza moje większe zaufanie, a krakowskim targiem zejdzie się do tych 29tys bez dachu.

    Co do budowania na wiosnę, to bardzo cenna rada, u mnie wody do 3 metrów nie stwierdzono, ale teren gliniasty i faktycznie mam w badaniu geotechnicznym zapis, ze prace ziemne muszą być bezwzględnie prowadzone w okresie suchym, bez opadów. Natomiast co by nie mówić wiosna pasuje jak w mordę strzelił z innych względów, bo prawdopodobnie nie wyrobię się z papierami, żeby zacząć w tym roku na jesień, a znowu zaczynanie w lecie 2018, to nie wyrobię się z przykryciem dachu przed zimą...a to jest mus.

    Majster na którego się zdecydowałem mówił, że prace ziemne na swój dom zaczynał w lutym, bo to lepiej niż wiosną, co o tym myślicie, może to jest jakieś wyjście?
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 19-05-2017 o 08:45

  15. #15

    Domyślnie

    Nikt nie wie jaka będzie pogoda w lutym. Może być zarówno +15 jak i -10. Może być sucho, a może padać deszcz ze śniegiem. Wiosna może być, ale nie musi tak paskudna jak tegoroczna.

  16. #16

    Domyślnie

    No właśnie nie wiadomo jaka będzie wiosna, z resztą z wiosną to jest tak że dzień ładnie, słonecznie a na drugi dzień śnieg. W lutym znów bywają srogie mrozy a mróz wstrzyma każdą pracę ziemną i murarkę nie mówiąc już o laniu betonu. Sąsiad zrobił tak że zaczął latem (jakoś w lipcu) i wyciągnął ścianę fundamentową do wieńca i zalał wieniec i tak zostawił do następnego roku. Też tak chciałem zrobić ale jak się okazało fundament mu popękał od mrozów a teraz woda i tak stoi przy ścianie i trzeba kopać drugi raz, dysperbit mu się ulotnił więc ten sposób też jest zły. Po prostu trzeba zacząć trochę później aż się sytuacja wodna opanuje i później ciągnąć aż się skończy ... wynikowo, jak w październiku to ok jak w listopadzie też ok ... innego wyjścia nie ma.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No właśnie nie wiadomo jaka będzie wiosna, z resztą z wiosną to jest tak że dzień ładnie, słonecznie a na drugi dzień śnieg. W lutym znów bywają srogie mrozy a mróz wstrzyma każdą pracę ziemną i murarkę nie mówiąc już o laniu betonu. Sąsiad zrobił tak że zaczął latem (jakoś w lipcu) i wyciągnął ścianę fundamentową do wieńca i zalał wieniec i tak zostawił do następnego roku. Też tak chciałem zrobić ale jak się okazało fundament mu popękał od mrozów a teraz woda i tak stoi przy ścianie i trzeba kopać drugi raz, dysperbit mu się ulotnił więc ten sposób też jest zły. Po prostu trzeba zacząć trochę później aż się sytuacja wodna opanuje i później ciągnąć aż się skończy ... wynikowo, jak w październiku to ok jak w listopadzie też ok ... innego wyjścia nie ma.
    Odświeżam temat.
    Metr muru z silikatów 18cm ,muraż mówi 60złm2.
    Wieńce 100zł za M2.
    Fundament z ławą oraz styropian to 140za M2.
    Wydaję mi się ciut za wysoka cena.
    Jak myślicie?
    Murarz z polecenia.

    Łódzkie województwo.

  18. #18

    Domyślnie

    Lepiej niech powie konkretnie ile za stan jaki chcesz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony