dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie Hydroizilacja typu ciężkiego ścian piwnicy

    Witam serdecznie
    Wystartowaliśmy z budową domu

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ho-Lec Zobacz post
    Witam serdecznie
    Wystartowaliśmy z budową domu
    Gratulacje!

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki ale to nie miał być temat
    Reszta postu była taka:
    Po wykonaniu wykopu okazało się że badania geologiczne nie były w 100 % dobre, miał być piasek gliniasty jest glina piaszczysta.
    Brak wód gruntowych możliwe sączenia przez przewarstwienia, podczas wykopu nie zaobserwowałem.
    Planuje wykonać hydroizolacje typu ciężkiego bez drenażu np Hydrostop 401.
    Czy ktos miał już doświadczenie z podobnymi izolacjami?
    Zasypanie ścian materiałem wykonanym

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wlasnie mialem to samo napisac... ze wczoraj bylem na pysznym steku , a dzisaj bede jadl tatara
    natomiast odnosnie Hydrostop... sugerowalbym opisac troche wiecej...
    bo wyrzuciles jeden produkt i co....
    co chcesz z nim zrobic , gdzie go zastosowac.
    Pamietaj, ze wszystkie szlamy cementowe jednokomponentowe sa materialami sztywnymi, nie przenoszacymi rys i to nawet tych skurczowych.

    Jezeli to mozliwe robilbym izolacje bitumiczne od zewnatrz kiedys taki fajny watek powstal: , szlamy jezeli byloby tto uzasadnione, byc moze tez rozwazalbym materialy serii Xypex krystalizujace w betonie.

    Kiedys powstal taki watek, stary jak nie wiem co, troszke sie tam pozmienialo, ale kierunek dobry:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a+pionowa+papa
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ho-Lec Zobacz post
    Dzięki ale to nie miał być temat
    Reszta postu była taka:
    Po wykonaniu wykopu okazało się że badania geologiczne nie były w 100 % dobre, miał być piasek gliniasty jest glina piaszczysta.
    Brak wód gruntowych możliwe sączenia przez przewarstwienia, podczas wykopu nie zaobserwowałem.
    Planuje wykonać hydroizolacje typu ciężkiego bez drenażu np Hydrostop 401.
    Czy ktos miał już doświadczenie z podobnymi izolacjami?
    Zasypanie ścian materiałem wykonanym
    Nie znam się, ale na brak wody gruntowej jedynie sączenia robić ciężka hydroizolacje to nie przypadkiem z armatą na muchę?
    Mój jeden sąsiad w mokrym terenie uparł się na piwnicę. Kasy wydał co nie miara na izolacja a i tak pompuje z drenażu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie znam się, ale na brak wody gruntowej jedynie sączenia robić ciężka hydroizolacje to nie przypadkiem z armatą na muchę?
    Mój jeden sąsiad w mokrym terenie uparł się na piwnicę. Kasy wydał co nie miara na izolacja a i tak pompuje z drenażu.
    Po deszczach w terenie gliniastym woda będzie napierać na ściany piwnicy, a nie wiadomo czy i od spodu się nie pojawi (pewnie masz ławy).
    Ja też mam taki teren i robię ciężką i drenaż. Gdyby nie glina, to robiłbym średnią hydroizolację. A lekkiej w przypadku piwnicy nigdy bym nie robił.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Trochę czasu upłynęło ale naprawdę brak czasu.
    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi, co do izolacji pionowej jestem zdecydowany na typ ciężki, w linku znajdziecie zdjęcie detalu ściany proszę o opinie osoby zorientowane, wybór materiału później narazie chodzi mi o omówienie rozwiązania.

    https://zapodaj.net/6b643be0e6cd6.jpg.html

  8. #8

    Domyślnie

    Czy tak wysoko zlokalizowany drenaż jest poprawny?
    I co dokładnie będzie się składać na hydroizolację grubości 1cm?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ten drenaż ma zebrać tylko wodę która przesączy się przez humus i spłynie po stropie warstwy nieprzepuszczalnej, więc wydaje mi się że zda egzamin. Izolacja ciężka mam być zabezpieczeniem przed wodą która ominie drenaż

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    te 1 cm to hydroizolacja to rozważany Hydrostop 401
    http://www.hydrostop.pl/produkty/14-...,-prod.-nr-401

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ho-Lec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    wlasnie mialem to samo napisac... ze wczoraj bylem na pysznym steku , a dzisaj bede jadl tatara
    natomiast odnosnie Hydrostop... sugerowalbym opisac troche wiecej...
    bo wyrzuciles jeden produkt i co....
    co chcesz z nim zrobic , gdzie go zastosowac.
    Pamietaj, ze wszystkie szlamy cementowe jednokomponentowe sa materialami sztywnymi, nie przenoszacymi rys i to nawet tych skurczowych.

    Jezeli to mozliwe robilbym izolacje bitumiczne od zewnatrz kiedys taki fajny watek powstal: , szlamy jezeli byloby tto uzasadnione, byc moze tez rozwazalbym materialy serii Xypex krystalizujace w betonie.

    Kiedys powstal taki watek, stary jak nie wiem co, troszke sie tam pozmienialo, ale kierunek dobry:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a+pionowa+papa
    Hydrostop jest izolacją krystalizujaca na 5 cm
    Z informacji od producenta wiem że przenosi rysy skurczowe.
    Rozwinę wątek, obecnie wylalem ławy posmarowane dysperbitem boki górą dwa razy papa. Ostatnio padało z 3 dni i nie widze żadnego sączenia że ścian wkopu, wilgoć czuć w wykopie tak że ław nie musiałem podlewać. Ogólnie że względu na ukształtowanie terenu nie pozwala drenaż opaskowy, a że wjazd do garażu musi mieć odpływ wody opadowej dlatego mam przeglebiony wykop pod beczkę której gora będzie na poziomie posadzki garażu.
    Planuje dać izolację poziomą na wysokości ławy a następna po 4 warstwach bloczków ta będzie połączona z izolacją poziomą pod posadzkę garażu do tego izolacją pionowa jak wyżej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony