dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ciepły montaż - jak kleić styropian?

    Jak przyklejać styropian na taśmy paroprzepuszczalne wokół okien? Wykonawca twierdzi, że klej tam nie powinien dochodzić ze względu na gwarancje. Może i tak, bo lepiej pewnie taka taśma się sprawuje jeśli nie jest zaklejona masą klejową. Z drugiej jednak strony, czy sama listwa dylatacyjna zapewni, że takie połączenie będzie ciepłe? U mnie styropian dochodzi do prowadnicy rolet. Między warstą kleju a prowadnicą będzie z 15-20cm bez kleju czyli styropian w powietrzu. Jak to powinno byc prawidłowo wykonane?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Filip80

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Poznań
    Posty
    156

    Domyślnie

    podpinam się

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że instalatorzy okien/rolet pewnie się nie zastanawiali, co z ociepleniem i krawędź prowadnicy rolet leci wzdłóż zewnętrznej krawędzi ramy okiennej. Moim zdaniem prowadnice powinny być głębiej co najmniej centymetr żeby styropian mógł choć o tyle zachodzić na ramę okna. Trochę juz na to za późno. Kazałem dać po 1cm styropianu dodatkowo wchodząc na prowadnicę. Czy to coś da nie wiem. Wątpię. W końcu pod tym jest szczelina prowadnicy oddzielona od dziury wokół ramy cienką blaszką z której jest zbudowana prowadnica. Ku przestrodze innym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony