dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie Jaki system dla ciemnych kolorów?

    Zmieniły mi się plany i chciałbym na części elewacji ponad stropem parteru szary kolor o HBW=20%. Jaki system to uciągnie? Wykonawca stosuje systemy Ceresitu, upiera się na HBW>=30%. Zmiana wykonawcy nie wchodzi w grę, czekałem rok.

  2. #2

    Domyślnie

    Ponoć na akrylowych tynkach mozna robić HBW > 20 Zależy jak dużą powierzchnie masz tego ciemnego koloru. Jak pół ściany to ja bym sie bał.
    Sąsiad w ulicy ma całą elewację czarną. Nie wiem jak oni to zrobili ale dom podoba się każdemu kto nas odwiedza i zawsze są o niego pytania

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Od zachodniej strony (ściana szczytowa) wyjdzie ok. 20m2. Nie wiem, czy to dużo, czy mało... Druga ściana szczytowa jest osłonięta wysuniętym dachem, a z boków to tylko ściany kolankowe wys. ok 1,5m. Też jestem ciekawy, jak sąsiad to zrobił. Ogólnie rzecz biorąc - żaden dom o bardzo ciemnym kolorze, który widziałem (od paru tygodni zwracam na to baczną uwagę nie wykazuje jakichkolwiek widocznych uszkodzeń elewacji. Widziałem za to parę domów z jasnym tynkiem, z których odpada on płatami.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się że te ciemne elewacje mają pod spodem wełne a nie styro. Wełna lepiej znosi temperature. Jak spotkam sąsiada to z ciekawości wypytam jaka była technologia ale może nie wiedzieć. To typ który ma tyle kasy że na takie szczegóły nie zwraca uwagi.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 17-05-2017 o 22:11

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Skopiuje od Audi "Przewaga dzieki technice"
    no i takie HBW zamiata nam 95% systemodawcowe na rynku.
    Zgadnijcie kto zostaje?
    ....
    Dryvit, STO, Caparol od bardzo niedawna chyba Bolix.

    Generalnie warstwa zbrojaca (siatka z klejem) musi byc mega... tynk tez powinien byc mega (kleje bezcementowe do warstwy zbrojacej) zeby poradzic sobie z takimi naprezeniami termicznymi, ponizej 15% HBW klęka już styropian i przesiadamy się na wełnę.

    Co wytrzyma?
    Caparol Longlife
    Caparol Carbon.

    Zapraszam po takie rzeczy... zwlaszcza ze tak jak kleka przy tym 95% producentów na rynku, tak sposrod wymienionych przeze mnie 4 firm majacych te rozwiazania - klęknie kolejne 90% dystrybutorów
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony