dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie Wybór Pieca na Pellet ekogroszek jakiej firmy????

    Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
    Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
    Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
    Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
    Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
    znawców jak i ekspertów.

    dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
    ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
    podloga 21cm styropina
    dach 30cm piana natryskowa
    okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
    wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
    nie mam dostępu do gazu.
    cały dom to podłogówka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
    Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
    Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
    Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
    Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
    znawców jak i ekspertów.

    dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
    ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
    podloga 21cm styropina
    dach 30cm piana natryskowa
    okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
    wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
    nie mam dostępu do gazu.
    cały dom to podłogówka
    Nic mniejszego mocą jak RBR-Eko Bio 9kW raczej nie znajdziesz.
    Tak wiem, lokalni fachofcy standardowo zaproponują 25kW a może i więcej
    Przy takim ociepleni w zwyczajny sposób olał bym każde paliwo stałe, w tym także pellet.
    Poczytaj forum, może Ci się odmieni

    Tak wie
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Mam czas do jesieni, zastanawiam się nad windhagerem biowin 2 touch, tylko ta cena trochę mnie przeraża. Pytanie czy stosunek cena do jakości tzn. czy jest taki genialny ten piec. Oczywiście nie mógłbym nic żonie mówić, jak by się dowiedziała jak cena to by mnie z domu wyrzuciła ������

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Przy takim ociepleniu nie warto kupować kotła na paliwo stałe.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Pewnie wszyscy powiedzą ze najlepiej inwestować w pompę ciepła. Moi znajomi którzy maja pompę z pionowymi wymiennikami ciepła, stwierdzili że gdyby mogli to teraz poszliby w gaz. Jeżeli chodzi o koszty inwestycji no to gruba kasa no i pytanie jak długo pochodzi bez awarii. Dlatego szukam bardziej konserwatywnych znanych sprawdzonych rozwiązań.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A jak daleko stoi budowa?? Jesteś już po ociepleniu czy to co podajesz to dane projektowe.
    Kotła Ci nie polecę bo teraz bym kotła nie wstawiał co prawdo tanio obsługi za wiele niema chociaż raz ślimak wyciągać musiałem bo śruba w węglu była.
    Teraz grzał bym prądem + klima.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-05-2017 o 20:57
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Już wszystko jest teraz czekam na szpachlarzy. Niemam jeszcze zamontowanej rekuperacji tzn. Rury juz są tylko brakuje rekuperatora, ale to po szpachlowanie. Muszę wybrać do jesieni jaki piec zamontować ,bo na jesień wchodzą szpachlarze

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Wile Ci nie poradzę najlepiej szukaj innych rozwiązań jak paliwo stałe. Jak chcesz koniecznie ekogroszek to podejrzewam że w okolicach 10-12kW spokojnie syknie. Peletu też bym nie brał jedyna zaleta to że czyściej niż węglem i popiół można ładować do ogródka A co do windhagerem to cena jakiś kosmos zdecydowanie neiwarto za te pieniądze.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Wile Ci nie poradzę najlepiej szukaj innych rozwiązań jak paliwo stałe. Jak chcesz koniecznie ekogroszek to podejrzewam że w okolicach 10-12kW spokojnie syknie. Peletu też bym nie brał jedyna zaleta to że czyściej niż węglem i popiół można ładować do ogródka A co do windhagerem to cena jakiś kosmos zdecydowanie neiwarto za te pieniądze.
    Wysypywanie popiołu z pelletu na ogródek to mała pociecha,ale 5kg z 1t vs 50-80kg z 1t to już duża różnica.Nie mówiąc o jakości ekogrochu z którą loteria,rwących zawleczkach,25kg workach z cementem do wrzutu vs15kg pellet,rozpaleniu na jesień i zgaszeniu dopiero na wiosnę,Jedyna zaleta ekogrochu to niska cena zakupu pieca no chyba że mamy nieocieplony dom wtedy ogrzewanie wyjdzie taniej.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Wysypywanie popiołu z pelletu na ogródek to mała pociecha,ale 5kg z 1t vs 50-80kg z 1t to już duża różnica.Nie mówiąc o jakości ekogrochu z którą loteria,rwących zawleczkach,25kg workach z cementem do wrzutu vs15kg pellet,rozpaleniu na jesień i zgaszeniu dopiero na wiosnę,Jedyna zaleta ekogrochu to niska cena zakupu pieca no chyba że mamy nieocieplony dom wtedy ogrzewanie wyjdzie taniej.
    e tam takie dziwne dziwactwa
    jakie tony zawleczek? a w pelecie to nie może się nic zaciąć?, szczególnie w tym cieniuśieńkim ślimaczku-sprężynce? to stanąć nie może? a trwałość tej plastikowej przekładenki? a wymiany zapalarek, a ich pobór prądu? takie wiesz, powielanie steoretypów
    w pelecie jeszcze większa loteria z jakością, wsio zależy od tego gdzie mieszkasz i do czego dostęp.

    dlaczego też wychodzisz,że worki tylko 25kg, sa swobodnie dostępne takie wersja "dla Pań" po 12,5kg więc masz 12,5kg ekogroch vs 15kg pellet

    a miejsce na składowanie 1tony groszku a 1tony pelletu?, o tym też trzeba myśleć...
    jak ekogroszek zamoknie - zawsze możesz wysuszyć, jak pellet zamoknie- do wywalenia trocina i straty.
    a detonacyjne odpalanie danego pelletu?, ten problem kompletnie nie występuje przy ekogroszku... a pellet tak potrafi walnąć,że stare konstrukcje miałowe zasypowe przy tym wysiadają.

    itd. itp. tych argumentów za i przeciw jest pełno, najwięcej zależy od danego paliwa, warunków w konkretnym budynku, ciągu, komina, napowietrzenie etc.

    Paliwo stałe wymaga obsługi i konserwacji, czyścić trzeba i obsługiwać też.
    Jak to rozumiemy, to dalej wybieramy bez uprzedzeń co bardziej odpowiada i do jakiego paliwa mamy w swoim rejonie dostęp

    Greli
    jak chcesz pellet, to zależy jeszcze od konstrukcji kotła i zasypu zasobnika, może być tak,że dane 10kW będzie z mini koszem albo kwestia samej cwu, czasami taka 15-ka danego producenta może być lepszym wyborem. W druga stronę to też działa... obserwuj i szukaj spokojnie, patrz na zasyp paliwa, na budowę. Uważam,że ważny w danym palniku jest dostęp i łatwość demontażu aby wymienić zapalarkę albo łatwość rozbiórki do przeczyszczenia choćby po sezonie.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 19-05-2017 o 17:58
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    e tam takie dziwne dziwactwa
    jakie tony zawleczek? a w pelecie to nie może się nic zaciąć?, szczególnie w tym cieniuśieńkim ślimaczku-sprężynce? to stanąć nie może? a trwałość tej plastikowej przekładenki? a wymiany zapalarek, a ich pobór prądu? takie wiesz, powielanie steoretypów
    w pelecie jeszcze większa loteria z jakością, wsio zależy od tego gdzie mieszkasz i do czego dostęp.

    dlaczego też wychodzisz,że worki tylko 25kg, sa swobodnie dostępne takie wersja "dla Pań" po 12,5kg więc masz 12,5kg ekogroch vs 15kg pellet

    a miejsce na składowanie 1tony groszku a 1tony pelletu?, o tym też trzeba myśleć...
    jak ekogroszek zamoknie - zawsze możesz wysuszyć, jak pellet zamoknie- do wywalenia trocina i straty.
    a detonacyjne odpalanie danego pelletu?, ten problem kompletnie nie występuje przy ekogroszku... a pellet tak potrafi walnąć,że stare konstrukcje miałowe zasypowe przy tym wysiadają.

    itd. itp. tych argumentów za i przeciw jest pełno, najwięcej zależy od danego paliwa, warunków w konkretnym budynku, ciągu, komina, napowietrzenie etc.

    Paliwo stałe wymaga obsługi i konserwacji, czyścić trzeba i obsługiwać też.
    Jak to rozumiemy, to dalej wybieramy bez uprzedzeń co bardziej odpowiada i do jakiego paliwa mamy w swoim rejonie dostęp

    Greli
    jak chcesz pellet, to zależy jeszcze od konstrukcji kotła i zasypu zasobnika, może być tak,że dane 10kW będzie z mini koszem albo kwestia samej cwu, czasami taka 15-ka danego producenta może być lepszym wyborem. W druga stronę to też działa... obserwuj i szukaj spokojnie, patrz na zasyp paliwa, na budowę. Uważam,że ważny w danym palniku jest dostęp i łatwość demontażu aby wymienić zapalarkę albo łatwość rozbiórki do przeczyszczenia choćby po sezonie.
    A gdzie ja tam pisałem o tonach zawleczek?Wystarczy przejrzeć forum o perypetiach właścicieli tanich dobrych pieców na ekogroch.Znajomy kupił dobry i drogi ekogroch no i plum zawleczka poszła czego nie uświadczysz w certyfikowanym pelecie.Jak jedziesz na sprawdzonym a najlepiej certyfikowanym to z piecem problemów nie uświadczysz z gnącymi się ślimakami tak jak to opisałeś.Loteria to jest z ekogrochem wystarczy przejrzeć neta i porozmawiać z użytkownikami.Dostęp czy to do pelletu czy ekogrochu żaden problem siadasz na necie i zamawiasz.Miejsce na składowanie paliwa no to chyba każdy właściciel pieca powinien wiedzieć że musi być i dobrze jak pod dachem.Widzisz ja kupuję certyfikowany który jest dobrze zabezpieczony grubą folią także nawet pod chmurką mógłbym trzymać.Paliwo nie kupuję po to aby je jeszcze suszyć tak jak to może mieć miejsce z ekogrochem.Detonacje w piecu ?Nie wiem może ktoś tani pellet kupił z ładunkami wybuchowymi.U mnie się nic nie dzieje może dlatego że wentylator wyciągowy spalin jest.Dobrze by było abyś podał producenta wybuchowych pieców.Podejrzewam Kostrzewę.Zapalarka to problem też niektórych producentów.np. w Defro powinno starczyć na około 30tyś. rozpaleń.czyli około 10 lat Biawar i Windhager dają dożywotnio.Co do zużycia energii przez piece pelletowe mój potwór który nie należy do energooszczędnych bo grzałkę ma chyba 900watt razem z dwoma pompami obiegowymi i dwoma wentylatorami zużywa średnio 1,2kw na dzień no masakra.Warto spytać użytkowników którzy wcześniej palili węglem i ekogrochem a zrobili przesiadkę na pellet .Nie chodzi mi tu o konstrukcje uniwersalne które tylko utylizują pelllet .Czy zamienili by z powrotem na ekogroch?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    To jaka może być alternatywa dla kotła na pellet zamiast windhagera, chodzi żeby był jak najmniej obsługiwany
    Słyszałem że te piece są jedne z najlepszych i dlatego chciałem w taki zainwestować
    Podbródek pellet to w tej chwili rozwojowy sektor
    No i ekologiczny pytanie czy 10kw wystarczy czy może lepiej 15kw

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    To jaka może być alternatywa dla kotła na pellet zamiast windhagera, chodzi żeby był jak najmniej obsługiwany
    Słyszałem że te piece są jedne z najlepszych i dlatego chciałem w taki zainwestować
    Podbródek pellet to w tej chwili rozwojowy sektor
    No i ekologiczny pytanie czy 10kw wystarczy czy może lepiej 15kw
    Jeśli masz pieniądze to się nawet nie zastanawiaj nad Windhagerem tylko bierz. Jakieś alternatywy dla niego to :Herz,Slimpel,Red,Ecovarm,Edillkamin,
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Co do wielkości to faktycznie muszę przemyśleć.
    Ktoś może korzysta z pieca windhager jak on się sprawuje
    I czy są one tak ekonomiczne pod względem spalania
    Jest możliwość zbudowania samemu zbiornika na pelet i połączenia sond ssacych I załadunek raz na parę miesięcy
    Może kotos zna tańsza alternatywę do pieca windhager czy tylko
    Ten piec jest tak genialny

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    A co myślicie o kotle hks lazar smartfire tez ma automatyczne czyszczenie wymiennika i palnika.
    Obsługa tego pieca tez powinna byc w miarę mało obsługowe niewiem tylko czy w tym piecu trzeba robic nastawy takie jak czas podawania opału czas przedmuchy. Ktoś korzysta z tego pieca???

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    To może chociaż ktoś z użytkowników napisze
    Jak sprawuje się hkslazar smartfire już prawie się zdecydowałem
    Wybór padł na smartfire także bardzo proszę o opinie

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Chłopie żeś się napalił na ten pelet. Ochłoń trochę poczytaj o grzaniu prądem, pompach ciepła, ekogroszu, pelecie, kominkach. Później podejmij decyzję.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Za przeszło 30 klocków kocioł na pellet to jest absolutna paranoja w Twoim przypadku kolego. Twoja chata będzie żreć tak ze 12 - 15 kkWh na rok wraz z CWU. Prądem w 2 taryfie ogrzejesz przy użyciu bufora rzędu 1000 - 1500 litrów z grzałkami po niespełna 30 groszy za kWh. Pelletem Ci wyjdzie przeszło 20 groszy za kWh. Więc zaoszczędzisz jakieś 8 groszy na kWh, czyli około 1000 PLN za cały sezon. A na starcie wydasz 20 tysi PLN-ów więcej. Czyli jakieś 15 do 20 lat trzeba żeby ta inwestycja i Twoja tyrka przy rozładunku opału, jego zasypywaniu, czyszczeniu kotła itede przyniosła pierwszą oszczędność. Jakoś wątpię żeby kocioł dożył tej radosnej jakże chwili. A jeżeli budowę wspierasz jakimś kredytem, to odsetki od tych dodatkowo wydanych 20 tysi wpierdzielą Ci całą prawie oszczędność i wtedy to już w ogóle ekonomiczne harakiri jest.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Za przeszło 30 klocków kocioł na pellet to jest absolutna paranoja w Twoim przypadku kolego. Twoja chata będzie żreć tak ze 12 - 15 kkWh na rok wraz z CWU. Prądem w 2 taryfie ogrzejesz przy użyciu bufora rzędu 1000 - 1500 litrów z grzałkami po niespełna 30 groszy za kWh. Pelletem Ci wyjdzie przeszło 20 groszy za kWh. Więc zaoszczędzisz jakieś 8 groszy na kWh, czyli około 1000 PLN za cały sezon.
    Nawet mniej, w Enei koszt II tar w G12w to 25,86 gr, czyli róznica ok 6 gr /kWh

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nawet mniej, w Enei koszt II tar w G12w to 25,86 gr, czyli róznica ok 6 gr /kWh
    Pewny jesteś?? Aż tak fajnie mam nie wiedziałem. Myślałem że z 30 parę groszy wychodzi.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony