dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    No i jest dylemat troszkę poczytałem podzwinilem
    Pewny jestem ze na pewno pójdę w pelet
    Lazar wychodzi kilka tysięcy taniej w topowej
    Wersji od windhagera ale dalej trzeba to ustawiać
    Czasy podawania itp. A przy windhager tylko muszę
    Zasypać i to może dwa razy w sezonie i to wszystko
    nic więcej mnie nie interesuje sam się ustawia
    No tylko ta cena

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A może warto by na budowę zaprosić specjalistę, który pomógłby ocenić sytuację i może nieco zmienić Twoje przekonanie do paliwa stałego?
    Jeśli byłbyś zainteresowany, zobacz co oferują nasi specjaliści - TUTAJ
    Polecam! Czasem świeże spojrzenie na sytuację jest dobrym rozwiązaniem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Może spróbuje jest problem jeżeli chodzi o gaz bo nie mam
    Do niego dostępu. Mam jeszcze jedno pytanie czy może się ktoś wypowiedzieć na temat kotłów Lazar smartfire.
    Jest to polski produkt bardzo mi zależy na waszych opiniach
    doświadczeniach mówiąc o tym modelu pieca

  4. #24

    Domyślnie

    Greli masz calutki wątek o tym kotle na forum

    są opinie zadowolonych i tych, którym się jakies kłopoty przytrafiły, w zasadzie mocno żywa dyskusja była do roku 2015
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6811865
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6724803
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Tak te wszystkie wątki już prześledziłem niestety nie pomogło to zbyt wiele dalej jestem niepewny.

    Jedno pytanie czy jest może polski piec Tak dobry
    Jak windhager albo czy jest jeszcze inna firma która produkuje
    Takie w pełni automatyczne pieca ????

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Tak te wszystkie wątki już prześledziłem niestety nie pomogło to zbyt wiele dalej jestem niepewny.

    Jedno pytanie czy jest może polski piec Tak dobry
    Jak windhager albo czy jest jeszcze inna firma która produkuje
    Takie w pełni automatyczne pieca ????
    Niestety nie więc pozostaje tylko windhager wersja lite.Spokój eksploatacji kosztuje zawsze więcej.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów ,znawców oraz ekspertów.
    Jak w tytule jestem na etapie wyboru pieca w nowo powstałym domu.
    Mam ogromny mętlik w głowie. Jaki, jakiej firmy wybrać piec. Im więcej czytam tym mniej wiem.
    Nie mam żadnego faworyta, szukam dobrej konstrukcji, niezawodnej oraz ekonomicznej przy spalaniu opału.... chodzi mi o ilość.
    Bardzo proszę o pomoc wszystkich którzy użytkują piece na pellet
    znawców jak i ekspertów.

    dom 200m2 z garażem w bryle budynku kubatura 509m3
    ściany porotherm 25 + 20cm styropina grafitowy
    podloga 21cm styropina
    dach 30cm piana natryskowa
    okna ms trzyszybowe energoszczedne montowane w warstwie ocieplenia
    wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla
    nie mam dostępu do gazu.
    cały dom to podłogówka
    Witam,

    Zachęcam Pana do zapoznania się z ofertą kotłów marki Buderus. Znajdują się w niej kotły z rodziny Logano na paliwa stałe, które są jednocześnie przystosowane do spalania pelletu, węgla oraz drewna opałowego. Dla budynku o powierzchni 200 metrów odpowiedni będzie prawdopodobnie kocioł Logano S181, o mocy 15-25kW. Kocioł wyposażony jest w zasobnik o pojemności 240l oraz spełnia wymagania dla klasy 5 wg PN-EN 303-5:2012.
    W celu doboru kotła ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...a-paliwa-stale.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam
    Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
    Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
    Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Najlepiej przejść do wątków o PC i tam skierować pytanie. Mnie całość PC z odwiertami kilka lat temu wyszła 40k.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    A mnie pompa pw wyszła 25 tysi. Pompa+ciepła woda+ robocizna na gotowo. Dotacji nie liczę bo nie każdy może z niej skorzystać. Od 01.09.2016 do dnia dzisiejszego na ciepłą wodę i ogrzewanie wydałem około 1600zl. Bez dźwigania woreczków, czysto i bezobsługowo.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Witam
    Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
    Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
    Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.
    Witam,
    Tak, pompy ciepła są coraz bardziej popularne przez to coraz tańsze, ale cena zależy od modelu. Tańsze są powietrzne pompy ciepła. Koniecznie chcesz urządzenie gruntowe z odwiertami?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leń

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-311
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ciekawe opowieści ale czy prawdziwe . Pelet i jego kaloryczność to konieczność szalonego przerzucania siana , pompy ciepła to trwałość na ok. 10 lat i drastyczny spadek sprawności i bajki o perpetuum mobile a licznik prądu pewnie w ciekłym azocie ? Dla zdecydowanej większości gospodarstw jedyne sensowne i nie bandyckie rozwiązanie ( nie tylko cena ale koszty eksploatacji i serwisu ) to kotły z podajnikiem na eko groszek . Jest masa polskich producentów - łatwe w obsłudze co niektóre bardzo solidnie zrobione a są nawet takie które mają automatyczne czyszczenie i wbudowane elektrofiltry . Jeżeli więc nie chcecie wstąpić do sekty powtarzającej bajki z tysiąca i jednej nocy to kucie solidny kocioł z podajnikiem bez dodatkowego rusztu co by wam do głowy nie przyszło spalać śmieci i palcie sprawdzonym i solidnym paliwem - dla mnie nr 1 to a jak chcecie solidne piece to np czy mały producent ale z materiałów nie osiągalnych dla innych *****
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 03-07-2017 o 21:01 Powód: Lokowanie produktu.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Nie do końca opowiadamy bajki z tysiąca i jednej nocy. Tyle się mówi ostatnio o zakaz spalania paliw stałych, o ograniczeniach jakie wprowadzają kolejne województwa w ramach uchwał antysmogowych... Zależy wszystko od tego skąd pochodzisz... Jeśli byłby to Kraków, a nie Rzeszów to kto wie... pewnie pisałbyś trochę inaczej, bo spalanie tego pseudo ekologicznego ekogroszku po protu byłoby za niedługo zakazane.... To własnie dlatego pokazujemy tak wiele rozwiązań, oferujemy coraz nowsze i bardziej ekologiczne urządzenia....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,
    Tak, pompy ciepła są coraz bardziej popularne przez to coraz tańsze, ale cena zależy od modelu.
    Mozna prosic o pokazanie spadku cen na przestrzeni ostatnich 5 lat na przykładzie kilku modeli?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mozna prosic o pokazanie spadku cen na przestrzeni ostatnich 5 lat na przykładzie kilku modeli?
    Wielokrotnie pisano na tym forum w innych wątkach o tym, jakie wyceny na pompy ciepła były wykonywane kilka lat temu, a jakie wyceny są dzisiaj. To wiele mówi o rynku tych urządzeń.
    Trudno mi podać przykład konkretnych modeli, ponieważ w ciągu ostatnich zmian zmieniają się chociażby przedziały mocowe konkretnych urządzeń. Jeśli już mam podać konkrety, to dla przykładu pompa ciepła solanka woda model Vitocal 300-G jeszcze w 2014 roku kosztowała prawie 30 800 zł netto za model o mocy 5,9 kW, a dzisiaj model o mocy 5,7 kW jest objęty ceną około 28 200 zł netto.

    Pomijam również kwestię użyteczności, opcji dodatkowych, jakimi dysponujemy dzisiaj: współpraca z fotowoltaiką, opcje różnych konfiguracji systemu, urządzenia hybrydowe, coraz wyższe współczynniki efektywności itd....
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Wielokrotnie pisano na tym forum w innych wątkach o tym, jakie wyceny na pompy ciepła były wykonywane kilka lat temu, a jakie wyceny są dzisiaj. To wiele mówi o rynku tych urządzeń.
    Trudno mi podać przykład konkretnych modeli, ponieważ w ciągu ostatnich zmian zmieniają się chociażby przedziały mocowe konkretnych urządzeń. Jeśli już mam podać konkrety, to dla przykładu pompa ciepła solanka woda model Vitocal 300-G jeszcze w 2014 roku kosztowała prawie 30 800 zł netto za model o mocy 5,9 kW, a dzisiaj model o mocy 5,7 kW jest objęty ceną około 28 200 zł netto.

    Pomijam również kwestię użyteczności, opcji dodatkowych, jakimi dysponujemy dzisiaj: współpraca z fotowoltaiką, opcje różnych konfiguracji systemu, urządzenia hybrydowe, coraz wyższe współczynniki efektywności itd....
    To nie chodzi o wyceny tylko o ceny katalogowe, nikt tu forum nie jest archiwistą i nie zapisuje tych cen na uzytek pózniejszych ewentualnych zapytan czy dyskusji. Rozumiem ze pompy sie zmieniają ale moce sa porównywalna, zresztą nikt nie chce aptekarskiej dokładnosci tylko potwierdzenie trendu.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To nie chodzi o wyceny tylko o ceny katalogowe, nikt tu forum nie jest archiwistą i nie zapisuje tych cen na uzytek pózniejszych ewentualnych zapytan czy dyskusji. Rozumiem ze pompy sie zmieniają ale moce sa porównywalna, zresztą nikt nie chce aptekarskiej dokładnosci tylko potwierdzenie trendu.
    Czy zatem satysfakcjonuje Cię przykład który podałem?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greli Zobacz post
    Witam
    Wiem ze to wątek o piecach na paliwo stałe, ale faktycznie coraz bardziej skłaniam sie w stronę pomp ciepła.
    Pamietam jak mówiłem ze nie będę szedł w tą stronę, tylko pożądane piece z montażem wyjdą prawie albo ponad 40tys
    Dlatego chciałem sie poradzić was czy w takich pieniądzach max do 50 tys mozna zamontować dobra pompę ciepła z pionowym odwiertem.
    Witam,

    Budżet 50tys. PLN w zupełności wystarczy na zakup dobrej gruntowej pompy ciepła oraz wykonanie odwiertów. Jeżeli jest Pan zainteresowany tematem pomp ciepła, warto zastanowić się również na wyborem powietrznej pompy ciepła. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze od gruntowej pompy ciepła, ponieważ nie wymaga budowy kolektorów gruntowych.
    Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej: [moderowano]
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 22-07-2017 o 08:15 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem PP

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Witam, trochę czasu minęło trochę się rozglądałem no i muszę w końcu kupić kocioł.

    Trochę się pozmieniało wyniku nieoczekiwanych sytuacji kupie piec na pellet niestety nie wiem jakiej firmy wybrać pod uwagę biorę trzy firmy Red, EG-pellet oraz
    Lazar Którą z tych firm wybrać ??? co możecie mi z własnych doświadczeń polecić widziałem ze lazar wypuścił nowy model kondensacyjny ciekaw jak będzie się
    sprawował

    Z góry dziękuje za wszelaką pomoc

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greli

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Mmmmmm
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    32

    Domyślnie

    Widzę że słabo idzie z tymi sugestiami no trudno, tak czy inaczej podjąłem decyzje odnośnie kotła zdecydowałem się na red performa.
    Tylko nie wiem czy nie jest on za duży tzn. 25kw podobno można go ograniczyć w KW do mniejszych jednostek w panelu sterowania.
    Napiszcie proszę z doświadczenia czy takie elektroniczne redukowanie mocy faktycznie się sprawdza.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony