dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nowa kanalizacja we wsi...kilka pytań

    Witam serdecznie

    Mam pytania do Was odnośnie takie sytuacji :

    We wsi której mam działkę zabudowaną starym domem ( w przyszłości będzie dom wyburzony ) robią kanalizację . Firma projektowa która musi wszystko ogarnąć według wstępnego projektu chce dać jedną studzienke ( przykanalik chyba ) centralnie za starym domem i od niej idzie podłączenie do domu.
    Czy można tylko na tym etapie zrobić tą studzienkę na działce ( niekoniecznie centralnie za domem, nie wiem dokładnie jak duży i gdzie będzie stał nowy dom ) ale nie podłączać do domu kanalizacji ?? czy gmina ma prawo pobierać opłaty za to - za wprowadzenie studzienki na działke ?? Co w przypadku kiedy firma projektowa ustali teraz projekt , budowa kanalizacji zapewne będzie za rok moze dwa a będę chciał coś zmienić po klepnięcu projektu ?? Gdzie najlepiej dać studzienkę w takiej sytuacji ??

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście że możesz - odcinek od studzienki do swojego budynku robisz i tak sam i na wlasny koszt. W niektórych przypadkach jest tak że wykonawca ktory robi kanalizacje w ulicy robi też za dodatkową opłatą odcinek wewnętrzy na dzialce, ale to już wymaga dodatkowych uzgodnien i osdzielnej umowy. Co do lokalizacji tej studzienki to juz może nie być tak prosto. Na pewno nie umieszczą jej tam gdzie ci sie podoba tylko gdzie im wygodniej, zapewne mają lub bedą mieć projekt całej nitki ze studniami dla calej ulicy. Na pewno nie bedzie tak że za flaszke wkopią ci gdzie indziej bo przy odbiorach chodza inspektorzy z mapkami i sprawdzają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony