dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    My mamy ZBS-6C i jak do tej pory nie było z nią problemów. Ustawienie mamy włączone na średnią wydajność. Jednak, gdy jest u nas więcej znajomych na weekendowy grill to przełączamy ją na maksimum i tyle. Nie wybieraliśmy jeszcze osadu. Nie robiliśmy, badań ścieków ale to co płynie za nią nie wygląd źle i jest bez zapachu. Nas też cieszy, że po tylu opadach na wiosnę wszystko wsiąkło i działa.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    PIszesz, że to "co płynie za nią nie wygląda źle" - co to według Ciebie oznacza? Nie wygląda źle czyli może być dużo lepiej, a nie jest?

    pozdrawiam

    Cytat Napisał MonikP6 Zobacz post
    My mamy ZBS-6C i jak do tej pory nie było z nią problemów. Ustawienie mamy włączone na średnią wydajność. Jednak, gdy jest u nas więcej znajomych na weekendowy grill to przełączamy ją na maksimum i tyle. Nie wybieraliśmy jeszcze osadu. Nie robiliśmy, badań ścieków ale to co płynie za nią nie wygląd źle i jest bez zapachu. Nas też cieszy, że po tylu opadach na wiosnę wszystko wsiąkło i działa.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, że ktoś odpisał ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie sprawa dosypywania bakterii do oczyszczalni.
    Jedni piszą, że trzeba dosypywać a inni, że nie chodzi tu o SBR więc co myślicie o tym artykule?

    Czy stosować preparaty do oczyszczalni SBR?

    http://aquatec-weber.pl/category/blog/

    Czy jeżeli producent zaleci stosowanie bakterii a ja ich nie będę sypał ale równocześnie nie będę używał chemii to wszystko powinno być dobrze?

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co zdążyłem się już zorientować( oczyszczalnie użytkuje prawie 4 lata - ZBS 6C) to napewno lepsze parametry oczyszczenia uzyskasz stosując biopreparaty, miałem okazje przetestować to na własnej skórze, na kilkanaście tygodni zaprzestałem stosowania biopreparatu-efektem czego było pogorszenie jakosci tego co wypływało z oczyszczalni( oceniałem wizualnie i zapachem),ściek nie był już tak przezroszysty, a stał sie mętny i delikatnie było czuć smrodek. Żona używa środki chemiczne według zaleceń producenta ( środki biodegradowalne), ale i tak zawsze będziesz robił pranie, mył ręce mydłem, używał żeli pod prysznic, szamponu do włosów, używał zmywarki - to również jest chemia tylko nie agresywna tak jak np. domestos lub inne preparaty które zawieraja chlor i w momencie zabiją bakterie. Jeśli zależy Ci na tym aby oczyszczalnia oczyszczała i pracowała prawidłowo ( w przybliżonym stopniu do tego co podaje producent w swoich aprobatach i innych certyfikatach) i aby drenaż działał prawidłowo to nie ma co sie zastanawiać i załować 50 czy 100 zł na biopreparat na rok i mieć problem z głowy. A co do wybierania osadu to podejrzewam ze jak ktos podaje ze wywozić można raz na 2 lata czy dłuzej to nie wiem czy szambiarka po takim czasie bedzie w stanie cokolwiek wyciągnąć? Ja średnio wybieram co 6-8 miesiecy w zależności jaka jest kondycja osadnika, raz czekałem z wybraniem osadu ponad rok i powiem Ci ze słabo już to wszystko wyglądało.

    Pozdrawiam

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    A czy ktoś tu jest z małopolskiego kto używa takiej oczyszczalni bo zastanawiam sie nad montażem takiej u siebie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiix Zobacz post
    A czy ktoś tu jest z małopolskiego kto używa takiej oczyszczalni bo zastanawiam sie nad montażem takiej u siebie.
    To zapraszam w przyszłym roku na południe Krakowa. W okolicach wakacji będe montował zbs 6c
    Mój dziennik

    Dom 140m2, projekt Prosty 2 Domy z Wizją. Fundamenty pustaki zalewane + dysperbit + XPS 10cm+ folia bąbelkowa, podłogastyropian 10cm , ściany beton komórkowy 24cm + 15 styropian grafitowy. Całość domu w podłogówce + 2 drabinki i 1 kaloryfer w garażu. Piec kondensacyjny. Wentylacja grawitacyjna wspomagana mechanicznie (nawiew mechaniczny + wentylatory wywiewne w kanałach). POŚ zbs-6c Wobet- Hydret. Bez kominka!


  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Gdzie kupujesz oczyszczalnie i czy montujesz ja sam czy jakaś firma. Aha i jaki masz grunt ??

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszszpak Zobacz post
    Dzięki, że ktoś odpisał ale nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie sprawa dosypywania bakterii do oczyszczalni.
    Jedni piszą, że trzeba dosypywać a inni, że nie chodzi tu o SBR więc co myślicie o tym artykule?

    Czy stosować preparaty do oczyszczalni SBR?

    http://aquatec-weber.pl/category/blog/

    Czy jeżeli producent zaleci stosowanie bakterii a ja ich nie będę sypał ale równocześnie nie będę używał chemii to wszystko powinno być dobrze?

    pozdrawiam
    Nie stosujemy żadnych bakterii do oczyszczalni ale nie używamy też dużo chemii i jest dobrze.

  9. #9

    Domyślnie

    A czy jest jakaś różnica w rachunkach za prąd do oczyszczalni, chodzi mi o prąd do sprężarki?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszszpak Zobacz post
    A czy jest jakaś różnica w rachunkach za prąd do oczyszczalni, chodzi mi o prąd do sprężarki?

    Pozdrawiam
    Nie wiem, bo wprowadziliśmy się do domu, który miał już oczyszczalnię i dlatego nie widzę różnicy. Nawet nie wiem jak to teraz sprawdzić ?
    W instrukcji wpisana jest sprężarka JDKS60, ale ona nie pracuje cały czas, tylko w cyklach, dlatego też chyba się tego tak u niej nie przeliczy.
    Mamy też w oczyszczalni dodatkową pompę, która też zwiększa koszty energii.
    Ostatnio edytowane przez MonikP6 ; 28-05-2017 o 19:52

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    PIszesz, że to "co płynie za nią nie wygląda źle" - co to według Ciebie oznacza? Nie wygląda źle czyli może być dużo lepiej, a nie jest?

    pozdrawiam
    Oczyszczalnia działa tak jak nam to tłumaczyli. Nie wiem co mam tu dodać. Jak na razie jesteśmy zadowoleni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony