dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mattfix

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    2

    Domyślnie Fundamenty pod drewniany garaż

    Witam planuje postawić drewniany garaż 5x7m wys ok 4,8m . Pionowe belki drewniane 15x15cm o wysokości ok 4m. Poźniej obite płytą osb a następnie ocieplone styropianem. W garażu będzie stał podnośnik dwukolumnowy.
    Teraz pytanie: jaki fundament? Nie mam zbyt pojęcia na temat budowy. Pod podnośnik trzeba wylać wylewke min 30cm betonu b30 - tak zalecają producenci podnośników. Myślałem wypożyczyć świder spalinowy ze świdrem o średnicy 30cm, nawiercić otwory po obwodzie garażu na głębokość 1,2m w odstępach co metr oraz je za zbroić 4 pręty zbrojeniowe fi10.
    Do tego dwa otwory o średnicy 70cm centralnie w miejscu w którym w przyszłości będzie stał podnośnik.
    Po obwodzie zrobić szalunek z desek.
    Następnie zamówić beton b-30 gruszką z pompą i wylać to w cholere, tak minimum te 30cm samego betonu.
    Czy to wytrzyma? Nie podsadzi wylewki na mrozach?
    Czy mozna w ten sposób wgl robić fundamenty? Tzn zalanie słupków fundamentowych wraz z wylewką grubości min 30cm w tym samym czasie ?
    Czy beton b-30 można użyć do fundamentu?
    Pod tą wylewkę dać piachu i zagęścić?

    Jeżeli cały plan nie nadaje sie do niczego to proszę Was o inną propozycje zrobienia fundamentu.. Został mi niecały miesiąc do rozpoczęcia budowy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od projektu i pozwolenia na budowę....... to wiele wyjaśni.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mattfix

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Garaż do 35mkw można budować na wniosek, nie potrzeba pozwolenia. Odpowiedni wniosek został złożony i dostałem zgodę. Do wniosku nie potrzebne są projekty - jedynie szkice.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony