dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maybeline

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Zrób to sam :)

    Witam,

    Piękne te wnętrza, które tu pokazujecie - ale ja chciałabym o czymś dla posiadaczy chudszych portfeli
    Z góry sorry za jakość fotek (robione telefonem) mam nadzieje że będzie coś widać.
    Poniżej moje pomysły, dzięki którym małym kosztem można poprawić wizerunek własnego "em". Nadal nie wygląda ono jak apartamenty ale mieszka się przyjemniej
    Zostawiam pole do popisu również Wam - moja "norka" wymaga jeszcze sporo pracy...

    1. Moja kuchnia

    Segment starego regału ze sklejki - paskudztwo. Pomalowany zwykłą matową olejną farbą zaczyna przypominać kuchenny kredens W planie jeszcze wymiana uchwytów. Słoiczki na górnej półce - po kawie "Prima" - wychodzi taniej niż kupowane szkło - a do tego mamy jeszcze kawę
    Do ich szklanych nakrętek można nasypać np. ziarenek kolorowego pieprzu dla ozdoby.



    Niezbyt estetyczna radziecka lodówka - co by tu z nią zrobić?
    No i to okno - co w nim powiesić, żeby nie wydać fortuny?



    Dodam, że kafelki na ścianach i podłodze kuchni są utrzymane w kolorach popielatego rózu i wrzosu (na fotkach może nie być tego widać...)

    2. Łazienka

    Plastikowe akcesoria łazienkowe (lustro, półki, wieszaki) były w obrzydliwym brązowym kolorze. jednak wystarczy srebrna farbka do modeli i kilka godzin pracy
    Jeśli nie mamy półek na kosmetyki, albo też posiadamy kotka, który lubi broić w łazience i "grać w butelkę" naszymi perfumami - proponuję koszyczki z Ikei (mniej niż 20 zł za 4 szt.). W ten sposób baterię butelek i buteleczek możemy mieć zawsze pod ręką, przestawić wszystkie jednym ruchem, no i - nikt ich nie poprzewraca
    Szafka gospodarcza - została pomalowana na zielono, ale nadal wygląda smutno i trochę przytłacza... Co tu zrobić, a może jakos wykorzystać jej powierzchnię zewnętrzną? Macie pomysły?



    3. Drzwi

    Okropne stare drzwi... I do tego te "złocone" klamki... brrrr... Pasują tu jak wół do karety. Ale pieniążków na nowe klamki, a tym bardziej drzwi - brak Poradźcie coś.....




    4. BONUS - lampa

    Ta lampa sufitowa została po poprzednich lokatorach, którzy chcieli ją wyrzucić. Uratowana - doskonale pasuje do kwiecistych tkanin w sypialni. Lubię ją i czasem wydaje mi się, że musi być bardzo stara... ale to już pytanie do Was - jak myślicie - to antyk, czy rupieć?


  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo sympatyczne rozwiazania. Gratuluje pomyslowosci!

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo cenie sobie pomysłowość,szczególnie przy chudym portfelu jest to bardzo pozyteczna rzecz.A ile potem radochy że sie samemu coś zrobiło!Pytałaś o lodówkę -ja mam taki pomysł-ponieważ najtańszym i najszybszym sposobem odmiany każdego wnętrza jest nowy kolor,proponuje żebyś tą nielubianą lodówke uczyniła głównym elementem dekoracyjnym i przemalowała ja (lub okleiła okleiną samoprzylepną)na jakis fajny kolor.Moim zdaniem kuchnia az sie prosi o jakiś mocniejszy akcent kolorystyczny i biorąc pod uwagę twoje różowe i wrzosowe kafelki zaszalałabym z jakims podobnym kolorkiem,n.p.jakis intensywny róż czy cos takiego.Kolezanka ostatnio pomalowała pokój na rózowo,dwie ściany w nieco jaśniejszym tonie ,a dwie w takim intensywnym biskupim różu,do tego jasne klonowe mebelki,beżowa kanapa, futryny pomalowane na taki fajny liliowo-fioletowy kolor,tak samo zamierza pomalować okna.Odważne połączenie ,ale zapewniam że efekt po prostu boski,aż miło sie tam siedzi.Przedtem nawet nie przypuszczałam że róż na scianach może mi się podobać.Pozdrawiam ,życzę mnóstwa nowych pomysłów i cierpliwosci w ich realizacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Mogę doradzić w kwestii drzwi - przechodziłem taki problem sam, juz zapadła decyzja o budowie domu a musiałem jakoś mieszkać.
    Najpierw dobrze wyczyściłem ze starych farb (7 lub 8 powłok ). Użyłem do tego celu ręcznej heblarki. Następnie zaszpachlowałem (jest specjalna szpachla do drewna) nie pamiętam ceny ale jest to kilka złotych. Teraz dokładnie wyczyściłem drobnym papierem ściernym. Gdy drzwi były gotowe do malowania kupiłem drewniane ramki ze szprosami i wstawiłem w miejsce starych listew okalających szybę. Pomalowałem wałkiem i lakierem matowym. Kupiłem klamki i to wszystko. Wyglądają całkiem przyzwoicie. Kosztowały niewiele (jeśli chodzi o pieniądze bo pracy trochę trzeba włożyć).
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Pomagajmy innym skoro nam pomagają

  5. #5

    Domyślnie

    A ja w kwestii szafki łazienkowej
    1. skoro już masz srebrne lustro, to może nakleić srebrny motyw z folii, bo ja wiem co- zostawiam Twojej pomysłowości- np koła nawiązujące do ramki lustra, albo jakieś linie- nie znam wymiarów łazienki ale mozesz szafkę poszerzyć liniami poprzecznymi lub wydłużć pionowymi.
    2. Widzę biały ręcznik, zatem może biały kolor zamiast srebrnego
    Zamiast folii można użyć farby zwykłej albo w sprayu, a jak zostanie to jeszcze pomalować koszyczki z IKEI

    Klamki "pałacowe" próbowałabym też odpałacowić, czyli pomalować sprayem, ale nie wiem na jak długo farba nałożono domowym spsobem będzie się trzymała. Oczywiście kolor taki sam jak kolor drzwi. Na szybie można naleić np folię imitującą szkło piaskowane (matowe) np w 3 brytach, albo folię witrażowwą, albo kupić farbki strukturalne do ceramiki i zwykłe wirażowe, ale te bez "wypalania" i zrobić własny witraż

    Lodówka faktycznie chyba tylko - pomalować na jakiś szalony kolor - może się okazać interesującym obiektem w stylu lat 50-tych (ale nie wiem jak wygląda, czy to się da zrobić, bo jak przypomina silesię, to raczej malowałabym tak żeby schować, czyli tak jak ściany)
    Można też zastosowaćs tyl eco, czyli np matę z juty
    Pozdrawiam, kiedyś też walczyłam w ten sposób z brzydotą mieszkania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony