dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Moja przyszła Kuchnia -prośba o opinie/rady

    Witam, b. proszę o opinię nt. rozmieszczenia w mojej przyszłej kuchni -szkic w skali excela
    Okna i pion wentylacyjny nie do ruszenia. Jakiej szerokości są szafki pod zlewozmywak, jest jakiś standard? Przyjęłam 100cm, bo tyle ma okno, ale są to chyba "90" -czy tak? Liczę na pomoc, pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuch2n.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	389380  
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 18-05-2017 o 11:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam szafkę pod jednokomorowy zlewozmywak 60 cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Elfir, dla mnie ta kuchnia jest duża (miałam malutki anex w bl.), więc wolałabym zlew długi -1komora +Ociekacz A coś jeszcze doradzisz?

  4. #4

    Domyślnie

    Tez mam zlew jednokomorowy(okrągły) na szafce 60cm ale brakuje mi choćby małego ociekacza a może i dodatkowej małej komory (nie korzystam ze zmywarki)

    Na rzucie gdzieś zniknęło drugie okno Pod zlew stolarz zrobi Ci szafkę jaką chcesz a kupić gotowe też można w wielu rozmiarach - standardowo 60-90cm. Zastanów się jak dużej potrzebujesz, co w niej będziesz trzymać poza koszem na śmieci. Jeśli nie macie jakiejś wielkiej kolekcji chemii lub kilku koszy do segregowania odpadków to raczej jak najmniejsza bo szkoda miejsca które można przeznaczyć na produkty i sprzęty i akcesoria (zwłaszcza jeśli pod półwyspem miałoby nie być szafek). Ociekacz zlewu(jeśli będzie) chyba może nachodzić na inna szafkę/zmywarkę więc szafka jak się da to na szerokość komory(lub komór) zlewu.
    Przykładowo od wejścia:
    słupek 60, 3x szuflady 60*(płyta na środkowej), szafka narożna 60x120**, szafka zlew. 80***, zmywarka 60, szafka 40, miejsce na lodówkę.
    **)Tego typu szafki narożne przeważnie maja z boku listwę dystansową żeby uchwyt jej drzwiczek nie utrudniał otwierania drzwiczek szafki ustawionej prostopadle. Zapytaj stolarza o minimalne wymiary szafki narożnej przeznaczonej do sytemu magic corner(lub podobnego) - chyba taki chcesz a wydaje mi się że może być krótsza niż 120cm.
    *) Przez listwę dystansową szafki narożnej może być konieczne zwężenie jednych szuflad albo inny układ - może 40+90+40 między narożną a słupkiem (między nim a ścianą też pewnie będzie potrzebny odstęp - jakaś blenda)
    ***)Zlew na wizualce ma 90cm razem z ociekaczem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k-1A.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	389398

  5. #5

    Domyślnie

    Alicyja zgadza się, chyba pomyślałam, że nieistotne dla wymiarowania, ale dla wizualizacji już tak
    Oczywiście bardzo dziękuję za super wizualizację -zachowam kolejność funkcjonalną, no i po stronie zlewu i płyty będzie miejsce.
    A może warto by Płytę oddalić jeszcze od Słupka, gdyż wzrokowo w tym rogu jest dużo więcej miejsca -co Ty/Wy na to?

  6. #6

    Domyślnie

    W rogu sobie postawisz ekspres do kawy albo inny sprzęt(y) i już nie będzie pusto.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    Co to za program tak fajnie rysuje?
    Właśnie staramy sie wymyślić jak ma wyglądać Nasza kuchnia i chętnie bym poklikal z ustawieniami mebli...

  8. #8

    Domyślnie

    Wizualka jest z programu PRO100 - ze strony http://www.ecru.pl/pl/dnd/cty/wersje-demo możesz pobrać bezpłatne demo nowej wersji programu ale nie ma ona możliwości zapisywania projektów.
    Do ustawiania szafek kuchennych możesz też spróbować online planer IKEI (ograniczenie do kilku "ich" szerokości szafek) lub zainstalować ALNO Kitchen planner(j.ang. lub. niem., dość duży wybór szafek).

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuje.
    Ikea program sie nie sprawdza, bo mam kuchnie z salonem w kształcie litery L.
    Sama kuchnia ma kształt CI gdzie miedzy C a I sa drzwi do spiżarki i po drugiej stronie zabudowa barowo-robocza.
    I to jedna ściana zabudowy do sufitu o długości ~4m gdzie bedą umieszczone: lodówka, piekarnik, cargo...
    Pro100 zainstalowaliśmy, ale jest brak zapisu... szkoda, ze chociaż na 14dni nie dali
    Scatchup jeszcze nie rozgryzłem, najwiecej pomocny był nam sweet home 3D, który jest bezpłatny... ale wydaje mi sie mocno ograniczony z powodu małej ilości bibliotek.

  10. #10

    Domyślnie

    Najprostsza metoda jest narysowanie w skali na karetce rzutu pomieszczenia i powycinanie mebli z piepieru. Proste, skuteczne i od razu widac czego mozna sie spodziewać, a potem mozna to rozwinąć.

  11. #11

    Domyślnie

    Piencu - Każdy z tych programów ma swoje wady i zalety. Nie wiem jakiego efektu oczekujesz - czy chcesz mieć technicznie rozpracowane szafki, rozplanowane rozmieszczenie drzwiczek, szuflad i systemów wewnętrznych, rysunki a'la techniczne (z wymiarami) do pokazania stolarzowi/hydraulikowi/elektrykowi itp. czy raczej chodzi Ci o ładną wizualkę żeby dobrać kolory i zobaczyć jak to ogólnie będzie się prezentować.
    Jeśli dobrze się czujesz w SH3D to kombinuj w nim - możesz zaimportować potrzebne modele. Niestety chyba rzadko spotyka się całe kolekcje mebli kuchennych do pobrania w odpowiednich formatach ( w formie biblioteki lub chociaż pojedynczych plików). Jako że szafki kuchenne to dość proste kształty to możesz je sam stworzyć bezpośrednio w SH3D za pomocaą elementu "pudło" - nadajesz odpowiednie wymiary i formujesz cokół, korpus i fronty, nadajesz teksturę, dodajesz stworzone lub zaimportowane uchwyty, grupujesz...
    Możesz też stworzyć szafki albo nawet cały układ w SketchUp, pobrać z Warehouse modele sprzętów i importować całość w SH3D. Ta opcja jeśli potrzebujesz dodać bardziej skomplikowane kształty, frezowane fronty, zaoblone krawędzie blatu itp.

    Kiedyś krążyło po internecie "lekarstwo" do PRO100 (starszej wersji) a jak teraz to nie wiem.

  12. #12

    Domyślnie

    Alicja - witaj ponownie, tym razem w sprawie końcowych wymiarów szafek kuchennych -układ wg Twojej propozycji
    Czy wysokość okna w kuchni jest ważna i najlepiej do niego równać szafkami? -u nas byłoby to ok. 226cm, stąd zastanawiam się nad takimi odległościami w pionie:
    Blat góra: 86cm + dystans 60cm (6 płytek s=9.8cm) + 80cm (szafki górne) = 226cm. Fronty będą robione, więc pewnie nie problem z szafką H=80cm?
    Czy dać listwy cokolikowe pod górnymi szafkami i nad nimi, czy to już niemodne? Dolna listwa na pewno przysłaniała by nam ośw. ledowe.
    Lodówka o wym HxSxG 195x70x75,5cm, czyli pozostaje nad nią ok. 31cm -czyli szafka H=30cm i G=60cm
    I co z głębokością lodówki G=75cm? -mąż chce zrobić pogłębienie w ścianie rzędu 10-15cm, żeby schować lodówkę i wystawałaby max 5 cm -co Ty/Wy na to?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym osobiście wolała okno wyżej niż blat.

  14. #14

    Domyślnie

    Elfir - OK, blat będzie na wysokości 86cm, a parapet 95cm Chodziło mi czy wyrównać górną linię górnych szafek z oknem, gdyż gdy dawałam h72cm, to wychodziło mi 8cm poniżej górnej linii okna.
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 16-06-2017 o 21:47

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo niski blat. Macie poniżej 165 cm wzrostu?
    szafki daj z linią okna

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Jesteśmy śr. 170cm Tak mieliśmy też w bloku: nóżki 10 + korpus std 72 + Blat 4 = 86cm -góra blatu -wg Ciebie co zwiększyć, nóżki?
    Czyli też jesteś za, żeby górne szafki u góry będą z linią górną okna, ale wtedy korpus niestandardowy mi wychodzi, tj 80cm.
    Potwierdzasz, że jak damy 72cm i szafki górne będą 8cm poniżej linii górnej okna to będzie paskudnie...
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 16-06-2017 o 08:05

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam 172 i blat 90 cm.
    Ikea swoje szafki też robi na 90 cm obecnie.

  18. #18

    Domyślnie

    OK, ale dolne szafki standardowe na 72cm tak? czyli sprawa manewrowania wysokością nóżek i cokoliku?

  19. #19

    Domyślnie

    Okno wyżej niż blat jest bardzo sensowne Tak jest praktycznie wszędzie.
    Znajdź najlepszy sposób na cellulit - http://przepisnacellulit.pl/

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja akurat mam w swojej kuchni szafki na zamówienie a IKEA ma szafki wysokości 80 cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony