dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 160
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    granatowy navy
    Taki będzie w sypialn! Do łazienki się marzy jeden z tych:

    Beckers "Chic" (taki brudny róż)
    https://beckers.pl/kolory/zewnatrz/pl%20chic

    Beckers "Midnight" (granat, ale nie za ciemny)
    https://beckers.pl/kolory/zewnatrz/pl%20midnight

    Tylko oczywiście małżonek się skrzywił, bo "Te farby są po 100 zł za 2,5 l !!!"... Jakby nie mógł podobnego koloru z mieszalnika zrobić...

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    PS: Znalazłam przed sekundą nowe kolory Dekorala.

    I podoba mi się mega właśnie coś w stylu "navy blue"- bezgwiezdna noc. Wydaje mi się, że faktycznie granat lepiej do łazienki będzie pasował niż brudny róż czy bordo.

    A do kuchni "ciepły bałtyk". Kuchnia miała być zielona, ale nie groszkowa, tylko ciemna i nigdzie nie mogliśmy znaleźć koloru, a tu proszę, zaczęły się pojawiać akurat przed malowaniem.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bardzo ładny ten granatowy

    Znasz ten programik?
    https://www.tikkurila.pl/farby_dekor...BoC1WwQAvD_BwE
    Możesz przetestować kolory na zdjęciach wnętrz
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #104

    Domyślnie

    A łazienka z Cleopatrą od Beckersa? Tak rzutem na taśmę jeszcze zaproponuję...

    Cleo u nas pięknie się zgrało z klasycznym drewnianym łożem z rzeźbieniami
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Piękna jest. Morski bardzo pasuje do łazienki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #106

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zabrać głos i ja stawiam jednak na bordowy. Proponuje z mieszalnika dobrać kolor ciemnego czerwonego wina. Jak chcesz później mogę podesłać zjęcia.
    Pozdrawiam
    Katka

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Głęboki kolor burgunda też jest przepiękny, Katko. I jeszcze kolor gorzkiej czekolady
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #108

    Domyślnie

    Pestka jest wiele pięknych kolorów
    Pozdrawiam
    Katka

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    I w tym całe nieszczęście
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Pozwolę sobie zabrać głos i ja stawiam jednak na bordowy. Proponuje z mieszalnika dobrać kolor ciemnego czerwonego wina. Jak chcesz później mogę podesłać zjęcia.
    Poproszę! Mąż płacze za pierwotną ideą, ja się boję takich odważnych kolorów.

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Bardzo ładny ten granatowy

    Znasz ten programik?
    https://www.tikkurila.pl/farby_dekor...BoC1WwQAvD_BwE
    Możesz przetestować kolory na zdjęciach wnętrz
    Dziękować!!! Nie wpadłam na niego jeszcze nigdzie

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    W domu wykończeniówka trwa w najlepsze. Podobno łazienki już zrobione "na gotowo".
    Jedyne, co trzeba będzie jeszcze wykonać to: kalibracja drzwi prysznicowych za czas jakiś, jak już zaczniemy z nich korzystać. Zasilikonowanie sedesów po ok. 3 tygodniach. No i oczywiście: światło oraz gniazdka. A poza tym to już właściwie można korzystać. Nawet szafki już skręcone.

    Zanim szafki zostały skręcone, musieliśmy je przewieźć z mieszkania do domu. A, zgodnie z przewidywaniami, pudła wzbudziły wielkie zainteresowanie kotów i wyglądały tak:



    No, ale przecież obok leżącego pod łóżkiem pudła nie można przejść obojętnie, bez wbicia w nie pazurków.

    W zeszły weekend na działce działo się sporo. Zgodnie z zapowiedzią, małżonek szlifował ściany. Na szczęście tylko żartował mówiąc, że ja też będę je ścierać. Do tego zadania zatrudnił żyrafę i odkurzacz przemysłowy.



    Glazurnik w tym samym czasie montował brodziki w łazienkach.





    Ja za to pospacerowałam trochę po naszym tajemniczym ogrodzie, który wygląda, jakbym wcale nie kosiła trawy trzy tygodnie temu.











    Ostatnio edytowane przez Bepo ; 08-06-2018 o 19:56

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Łazienki są, można mieszkać.

    Kolor dopełni wnętrza, ale dopiero za jakiś czas. Głównie ze względu na fakt, że pozostałe pomieszczenia(oprócz gabinetu/naszej pierwszej sypialni na Komarowie) czeka jeszcze szpachlowanie i szlifowanie, więc ściany i tak mogłyby się zakurzyć. Trzeci stolarz oglądał wczoraj schody. Mam nadzieję, że tym razem zejdziemy z ceną poniżej 20 tys., bo tyle na schody nie mamy. Większość fachowców po wejściu do naszego domu i rozejrzeniu się po nim, podnosi ceny o kilka %... Najlepszy był fachman, który po wejściu do chaty nagle rzucił 24 tys. Zupełnie, jakby to, że mamy przestronny salon i antresolę sprawiało, że mamy większy budżet niż ludzie, którzy przestrzeń nad salonem przeznaczają na kolejny pokój. Mocno trzymamy kciuki, żeby pan z polecenia okazał litość. Zwłaszcza, że poprosiliśmy go o wycenę nie tylko dębiny, ale także jesionu.

    Wracając do łazienek: są super.



    Na zdjęciach płytki boazeryjne wyglądają jak jednolite białe, ale w rzeczywistości są bardzo ładne. Muszę je doczyścić z pyłu, to wzór będzie bardziej widoczny.



    Górna łazienka po zakończeniu białego montażu oraz zawieszeniu szafki jest boska. Początkowo bałam się grafitu na ścianie, ale teraz jestem do niego bardzo przekonana.







    Wczoraj mąż wybrał co ładniejsze deski szalunkowe i spełnił moją prośbę- zrobił nam porządny, wiejski stół.



    Nogi powstały z murłaty.





    Zrobiliśmy z tej okazji pierwszego grilla z moim bratem i babcią. Miał być obiad... zeszło się nam trochę i wyszła kolacja. To nic, uważam, że zrobienie stołu 97 cm x 200 cm w 2,5 godziny to i tak niezły wynik. Ja próbowałam go wyszlifować szlifierką oscylacyjną, ale chyba jeszcze trochę czasu będę musiała na to poświęcić, także ze zwykłym papierem ściernym, bo dechy są dalekie od gładkości. To nic, mamy nasz pierwszy stół ogrodowy.
    Ostatnio edytowane przez Bepo ; 10-06-2018 o 11:54

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tylko przeszlifować i ze 3 razy olejem i będzie super. A jak dorobicie się „cywilizowanwgo”, ten świetnie posłuży do przesadzania, rozsadzania itp roślinek

    Na oscylacyjną załóż najpierw gruby papier, poten cieńszy aż przejdziesz do polerowania. Ja tak robi i działa to szybciej niż ręcznie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Tylko przeszlifować i ze 3 razy olejem i będzie super. A jak dorobicie się „cywilizowanwgo”, ten świetnie posłuży do przesadzania, rozsadzania itp roślinek

    Na oscylacyjną załóż najpierw gruby papier, poten cieńszy aż przejdziesz do polerowania. Ja tak robi i działa to szybciej niż ręcznie
    Ten stół będzie docelowo stołem ogrodowym do prac wszelakich i biesiadowania. Kupiłam na razie lakierobejcę, jak uda mi się go doszlifować do upragnionego stanu, to będzie w kolorze. Dzięki za radę z papierem- spróbuję, może będzie łatwiej, bo na razie na drobnoziarnistym idzie jak po grudzie.

  16. #116
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Nie było mnie tutaj już ponad miesiąc. Nad Komarowem zapanowała tymczasem pora monsunowa. Pada i pada od tygodnia z okładem.
    Zgodnie z zapowiedziami, wprowadziliśmy się 30. czerwca 2018. Dziewięć kursów naszym wysłużonym kombi i jesteśmy u siebie. Jak na razie na pytania "jak się Wam mieszka" odpowiadam w dwojaki sposób:
    wariant 1: A, tak remontowo...
    wariant 2: A, tak sobie koczujemy...



    Prawda, jak zwykle, leży po środku.

    Gabinet został zaaranżowany na sypialnię, wiejski stół z podwórka przywędrował do salonu i robi za tymczasowy blat kuchenny(i kuchnię, bo stoi na nim kuchenka turystyczna). Mamy kilka krzeseł, dwa leżaki, biurko i materac dmuchany, który pełni rolę łóżka. Warunki jak w domku letniskowym i trochę czuję się jak na wakacjach.

    W mieszkaniu na Komarowie najwspanialsza jest przestrzeń. Wreszcie mamy czym oddychać, a to nie było takie oczywiste na 40m2 w bloku z oknami z jednej strony świata. Zaraz po przestrzeni najbardziej podoba mi się wszechogarniająca przyroda, która przez duże przeszklenia wręcz wlewa się do domu. Chciałam kiedyś powiesić w salonie jakieś obrazy, ale chyba nie ma sensu, żeby sztuka konkurowała o uwagę z przyrodą. Zwłaszcza, gdy pijąc kawę rano w sobotę obserwujemy łosia przechadzającego się za płotem albo zające ganiające się po łące.

    Nasza aktualna sypialnia.


    Kącik wypoczynkowy.


    Tęcza nad Komarowem z perspektywy sąsiadów.


    Sernik na zimno z malin rosnących dziko na łące obok domu.

  17. #117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Aż sobie powspominałam nasze pierwsze dni w domu
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #118

    Domyślnie

    Gratuluję
    Uśmiech nie schodził mi z buzi gdy czytałam ostatnie wpisy

  19. #119

    Domyślnie

    Sernik wygląda smakowicie

    Jej, jak ja dobrze rozumiem chęć wyrwania się z ciasnych 40 mkw... Choćby w gołe betony, ale do siebie!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #120
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    No właśnie my aż przebieraliśmy nogami, żeby się przeprowadzić. Pod koniec września wjeżdżają schody, więc mamy nieco ponad 2 miesiące na zakończenie prac ze ścianami i sufitami. Trzymajcie kciuki

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony