dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 231
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak sądzisz, ile jest ?
    No jak to ile?...107% A tak poważnie, szukałem wczoraj info na temat rzeczywistej sprawności kotłów kondensacyjnych i w większości materiałów sprawność ta jest o wiele większa niż 87%.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    No jak to ile?...107% A tak poważnie, szukałem wczoraj info na temat rzeczywistej sprawności kotłów kondensacyjnych i w większości materiałów sprawność ta jest o wiele większa niż 87%.
    No to ile ? Pokaż, co znalazłeś.

    Rozgranicz jeszcze sprawność uzyskiwaną w trakcie ogrzewania, a tą uzyskaną w trakcie przygotowywania CWU, kiedy kondensacja nie jest tak dobrze wykorzystywana, co widać po parze idącej z komina.
    W niedużych, dobrze ocieplonych domach to już 50/50 % zapotrzebowania na energię
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #103

    Domyślnie

    Tak na szybko

    http://kotly.pl/rzeczywista-sprawnosc-kotla-gazowego/

    Na fm tez optymistyczniej

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...Zużyłem 430m3 gazu. Przyjmując (przy sprawności kotła 94% ) że z każdego metra uzyskałem 9.5kWh...

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No widzisz, wszystko się zgadza, ja przyjąłem 94% dla ogrzewania , CWU (Na ktore zuzywam niemal tyle samo gazu) jak pisałem tą sprawność tyko obniża.

    W przytoczonym przez Ciebie artykule jest jeszcze mniejsza.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    (...) W mojej pompie mam Copelanda jej cenę jeśli się nie mylę to 2 k. (...)
    Za 2000 zł. to możesz sobie kupić co najwyżej scrolla Sanyo (stosowane w niektórych polskich gruntówkach). Scroll Copeland (np. ZH 26...) jakiś czas temu kosztował ok. 1250 euro (z tego, co pamiętam).

  6. #106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    O widzisz, czyli nie dokończą miałem rację. Dzięki za sprostowanie.
    Orientujesz się może ile kosztują sprężarki Mitsubishi
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-06-2017 o 18:19 Powód: Uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    (...) Orientujesz się może ile kosztują sprężarki Mitsubishi
    Nie wiem.

  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    O widzisz, czyli nie dokończą miałem rację. Dzięki za sprostowanie.
    Orientujesz się może ile kosztują sprężarki Mitsubishi
    jaki model pompy ?
    mogę podpytać.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Pytam tylko z czystej ciekawości, ponoć są najdroższe na rynku? Mamy rozeznanie co do ceny tańszych sprężarek- Sanyo, tych z wyższej ceny półkowej Copeland, brakuje nam tej z górnej półki...
    Poprawcie mnie jeśli się mylę, Sanyo montowane są w Ekontech-u, Ecopower czy w AIT również?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #110

    Domyślnie

    O, to bardzo dobre pytanie, co po 15 latach w powietrznej pompie powietrza zepsuje się z największym prawdopodobieństwem? ile mnie będzie kosztować naprawa, patrząc np na T-cap i Zubadan?
    Dla porównania - jaka jest żywotność przeciętej gruntówki? 25lat?

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    O, to bardzo dobre pytanie, co po 15 latach w powietrznej pompie powietrza zepsuje się z największym prawdopodobieństwem? ile mnie będzie kosztować naprawa, patrząc np na T-cap i Zubadan?
    Dla porównania - jaka jest żywotność przeciętej gruntówki? 25lat?
    Sprężarka to jest to co umiera ostatnie w pompach ciepła, jeżeli oczywiście jest odpowiednio dobrana do domu.
    To co psuje się pierwsze to elementy elektroniczne, a to dlatego że w układ chłodniczy i sprężarkę instalator i użytkownik (potencjalni szkodnicy) mają najmniej do ingerowania.
    Elektronika jest wystawiona, na działanie osprzętu zewnętrznego, termostaty, przepięcia zasilania zewnętrznego, brak konserwacji, czasem szkodniki naturalne takie jak myszy.
    Najwięcej jest uszkodzeń spowodowanych przepięciami zewnętrznymi poprzez nie stosowanie odpowiednich zabezpieczeń prądowych.
    Sporo nowo budowanych domów nie ma nawet "burzówki" a rozdzielnia elektryczna pozostawia wiele do życzenia.

    Czas życia gruntówki i inwertera (moim zdaniem, żeby nie wywoływać wojny) jest taki sam, optymistyczne 20lat, ale to maksymalnie, a realnie około 15lat.
    Nawet jak po tym czasie pompa będzie działać, to będzie miała biorąc aktualny wzrost wydajności klasę energetyczną "Z minus" i itak będzie opłacać się ją wymienić na nowe urządzenie o znacznie lepszych parametrach.
    Za 15 lat pompy ciepła będą stały po 4000zł na wystawce przed castoramą tak jak teraz kotły z podajnikiem.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No widzisz, wszystko się zgadza, ja przyjąłem 94% dla ogrzewania , CWU (Na ktore zuzywam niemal tyle samo gazu) jak pisałem tą sprawność tyko obniża.

    W przytoczonym przez Ciebie artykule jest jeszcze mniejsza.
    Moze Tobie się zgadza, bo dopasowales sobie sprawność kotła za 6000zl do ozc za 300zl.

  13. #113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Moze Tobie się zgadza, bo dopasowales sobie sprawność kotła za 6000zl do ozc za 300zl.
    Nie tozumiem tego wpisu ?
    Przecież nawet w artykule, który przytoczyłeś, jest podana gorsza sprawność, niż ta, którą sobie przyjąłeś...
    No to jakie masz podstawy, żeby sądzić, że jest tak, jak liczysz ?

    Nie wiem, poprawia Tobie samopoczycie zafałszowana świadomość, że masz kWh za 19gr ?

    EDIT:a OZC za 300zł sprawdza się równie dobrze, co kocioł za 4000zł....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-06-2017 o 20:38
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie tozumiem tego wpisu ?...
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie wiesz, o czym piszesz....
    Mam policzone OZC, wynik zgadza siecz tym, co uzyskuje ze spalonych metrów gazu pomnożonych, przez 9,5kWh z m3...
    Teraz lepiej?

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i dla tej wartości sprawności, przy uwzględnieniu że kolejne 380 m3 zużywam na przygotowanie CWU z niższą sprawnością, oraz wliczając jeszcze koszt prądu i przeglądu, to okaże się, że koszt kWh będzie daleko wyższy, niż fo, co sobie prosto policzyłeś z faktury.
    Uważasz, że źle przyjąłem wartość sprawności ? Przecież ona jest porównyalna z tym, co można przeczytać w linkowanym przez Ciebie artykule

    Nie wiem, co chcesz osiągnąć, podając nieprawdziwy koszt kWh ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 18-06-2017 o 21:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    ...
    Czas życia gruntówki i inwertera (moim zdaniem, żeby nie wywoływać wojny) jest taki sam, optymistyczne 20lat, ale to maksymalnie, a realnie około 15lat.
    Nawet jak po tym czasie pompa będzie działać, to będzie miała biorąc aktualny wzrost wydajności klasę energetyczną "Z minus" i itak będzie opłacać się ją wymienić na nowe urządzenie o znacznie lepszych parametrach.
    Za 15 lat pompy ciepła będą stały po 4000zł na wystawce przed castoramą tak jak teraz kotły z podajnikiem.
    Trochę odświeżając temat.

    Jak 10 lat temu przepłacałem za swoją pompę ciepła to też pisali na tym forum, że za 15 lat ceny będą niskie. Ok. zostało jeszcze 5 lat czekam. Pompy to nie telefony i nie produkuje się ich na masową skalę.

    Dziwne ale cena pc podgrzewaczy do cwu jest prawie taka sama jak była 8 lat temu w zł. Przepłaciłem strasznie.
    Oczywiście stać teraz na to więcej ludzi bo inflacja ale nie wierzcie w bajki o castoramie.

    Moi koledzy od inwerterów przemysłowych zwykle oczekują pracy przez 10 lat. Mój, trochę oszukany, przez pewną znaną firmę od pc z północy PL padł po 6 latach, nowy już nie oszukiwany 5000 zł.

  17. #117

    Domyślnie

    a możesz konkretniej?
    za co przepłaciłeś, co padło po 6 latach itd...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #118

  19. #119

    Domyślnie

    Nie są się ukryć, to ta historia...
    Ok. Słowo przepłaciłem powinno być w cudzysłowiu. Ale takie nawiązanie do poprzednich tekstów.

  20. #120

    Domyślnie

    Czyli powtarzając za Tobą ;
    " każdemu chętnemu na pompę ciepła powiem krótko - wybieraj firmę w miarę realną, ale nie za daleko, bo koszty dojazdu serwisu Cię zjedzą "
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony