dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 231
  1. #41
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Widzę że matematyka zależy od tego kto liczy...
    Do kompletu brakuje jeszcze jakiegoś ekogroszkowca ....
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    Darek B

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    wystarczy znajomość podstaw matematyki i fizyki. no i trzeba być zwykłym użytkownikiem, a nie sprzedawcą komików.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    W moim przypadku, jak i wielu forumowiczów tak właśnie jest. Wystarczy trochę wiedzy i determinacji.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzyszłyBudowniczy Zobacz post
    miloszenko, nie wiem skąd takie wnioski. To że buduję duży dom nie znaczy że mogę(albo chcę) budować nie licząc niczego. Czy opłaca się montować taką a nie inną pompę ciepła, okna, ociepelnie, zawsze warto przeliczyć i popatrzeć na amortyzację. Czy to dom 100m², czy 300m².
    Masz duży budżet to zbuduj dom jak należy.

    Znajdź dobrego architekta, określ swoje wymagania i buduj. Zatrudnij też kogoś w roli nadzoru inwestorskiego aby budżet i wykonanie mieć pod kontrolą.

    Niech za odpowiedni wybór odpowiadają Ci, co się na tym znają.

    Na forum dostaniesz skrajne porady od najtańszej instalacji z drogą eksploatacją do najdroższej instalacji z tanią eksploatacją, a wybór i tak musisz podjąć sam.

    Liczenie stopy zwrotu nie może być jedynym wyznacznikiem, bo liczy się komfort, bezobsługowość czy niezależność od wzrostu cen mediów.

    Zapłać komu trzeba i ich rozlicz ze swojej pracy, albo nie udawaj, że Cię stać.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    Jeśli w największe mrozy dom potrzebuje na dobę X kWh energii, a pompa w trakcie doby potrafi wyprodukować 2X kWh energii, to będzie działać tylko w taniej taryfie, jaka w tym filozofia ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #46

    Domyślnie

    Twoja wypowiedzi podchodzi pod trolling, ale spróbuję jeszcze raz wejść w polemikę.

    Powiedz mi też od ilu m² powierzchni domu powinienem przestać pytać na forum? Rozumiem że Ciebie było stać na 120m² ale to mały dom więc na forum miałeś prawo pytać, albo właśnie pytałeś bo Cie na niego nie było stać i chciałeś ciąć koszty? Po co te wycieczki osobiste.

    Jak chcesz rozliczyć nadzór inwestorski nie znając się na temacie? Zaufaniem? Czym dla Ciebie różni się komfort gazu i jego bezobsługowość od pompy ciepła albo grzania kablami? Które źródło energii da Ci gwarancję niezależności od wzrostu cen?

    Decyzję podejmę sam, na forum po to się udzielam by właśnie usłyszeć te różne rady i znaleźć błąd w pierwotnych obliczeniach, więcej argumentów za którymś rozwiązaniem. Jakbym chciał tylko jeden punkt widzenia to bym pytał instalatora gazu/pomp ciepła.

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    Czyżby znów matematyka pasująca dla tego który liczy?
    Ostatnio edytowane przez PrzyszłyBudowniczy ; 21-05-2017 o 10:01

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Dokładnie tak.
    Zawsze mnie ciekawi jak można zakładać że pompa ciepła będzie działała tylko gdy jest niska taryfa ?
    Mnie zaczyna ciekawić czemu zadajesz ktoryś raz to samo pytanie...?

    Z G12w nie zrezygnuje gdyż nie mam pojecia co musiałbym robić by mi się to nie opłacało. W tym roku grzałem w drogiej taryfie około 5% (pompa chodziła 1-2h dziennie w drogiej, w największe mrozy). Gdybym palił w kominku było by ZERO
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Mocne, ale ja bym nikogo tak nie nazwał przez szacunek dla ludzkich przekonań.
    Uważam że bardziej szkodliwa jest metoda przekonywania oparta na obliczeniach jeśli do tych obliczeń stosuje się zmanipulowane założenia wyjściowe.
    Robi się to tylko po to aby przekonać innych do swoich przemyśleń na dany temat. Przemyśleń, bo przecież nie doświadczeń.
    Ci którzy są za czymś albo przeciwko czemuś bez dokonania obliczeń mają zwyczajnie takie przekonania i tego nie kryją i czytelnik może się z nimi zgodzić bądź nie..
    Ci którzy swoje przekonania kamuflują za zmanipulowanymi wynikami obliczeń są bardziej niebezpieczni dla czytelnika.
    Można sobie wtedy wziąć takie obliczenia i podstawić swoje założenia. Taka weryfikacja jest lepsza niż "nie, bo nie"'

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    65000/2000=32,5
    A powiedz mi, jakie zalety (poza samym kosztem prądu) ma gruntowa PC nad grzaniem kablami? Finansowo zwróciłaby się po 32,5 latach, jak widać, gdyby ani grosza w tym czasie nie trzeba było wydać na konserwację i naprawy. Naprawdę wierzysz, że tyle lat wytrzyma? Pół biedy jak nawali samo urządzenie. Gorzej, jak DZ.

    A powiedz jeszcze, jakie masz warunki gwarancji w tej ofercie. Jak często i ile $ za przegąd?
    Po pierwsze: Elektryczne ogrzewanie powoduje wytworzenie się pola magnetycznego, które nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Nawet nie brałam takiego ogrzewania pod uwagę.
    Po drugie: Podłogówka trzyma ciepło kilkanaście godzin- czyli de facto grzejemy kilka godzin(np. tylko w taryfie nocnej), a i tak w domu zachowany jest komfort cieplny.
    Po trzecie: Koszty "serwisu" mamy przez kilka lat w pakiecie, a potem to jakiś śmieszny koszt.
    Po czwarte: A co się przy budowie domu zwraca? Buduję dla siebie, dla swojej wygody, a nie na sprzedaż. Jakbym była deweloperem, to wrzuciłabym piec miałowy, bo najtańszy. Gazociągu u nas nie ma, a nie interesuje mnie stawianie wielkiej bańki z gazem na działce. Bańki, która albo jest droga, albo można ją dzierżawić za sporą kasę.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Podłogówka trzyma ciepło kilkanascie godzin - a to ciekawe Pasuje jeszcze dac anhydryt o grubosci 4-5cm i sciany z ytonga, akumulacja bedzie trzymac ze 2 dni co najmniej!
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Elektryczne ogrzewanie powoduje wytworzenie się pola magnetycznego, które nie jest obojętne dla naszego zdrowia.
    To prawda (przynajmniej pierwsza część). Tak samo jak instalacja elektryczna w domu. I słabszego, niż telefon komórkowy rozsiewa. Żyjemy w świecie, gdzie nie da się tego uniknąć. Jakoś nieliczni dziwacy tylko żyją w głuszy bez prądu.
    Z telefonu i prądu też rezygnujesz? A ściany zaizolujesz ołowiem? Czy chociaż siatką miedzianą?

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Po drugie: Podłogówka trzyma ciepło kilkanaście godzin- czyli de facto grzejemy kilka godzin(np. tylko w taryfie nocnej), a i tak w domu zachowany jest komfort cieplny.
    Raczej kilka. Dlatego chcę kable w podłodze.

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Po trzecie: Koszty "serwisu" mamy przez kilka lat w pakiecie, a potem to jakiś śmieszny koszt.
    Kto tak sprzedaje? Nie słyszałem o darmowych przeglądach. Co najwyżej niektórzy piszą, że nie robią (ale nie chcą zacytować gwarancji, że nie muszą). Standardowo ze 300-350 zł co roku trzeba zapłacić za przegląd, żeby mieć gwarancję.


    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Po czwarte: A co się przy budowie domu zwraca?
    Droższe rozwiązanie, niż najtańsze oferujące tę samą funkcjonalność. Musi być tańsze w używaniu o tyle, żeby w jakimś czasie (IMO 6-8 lat) pokryło wyższy koszt zakupu. Innymi słowy najtańsze jest rozwiązanie o najniższym TCO przy założonej funkcjonalność.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Takie argumenty są bez sensu bo skoro wiemy że coś jest szkodliwe to nie narażamy się na więcej tego samego bo już trochę w domu mamy.
    Nic mi o tym nie wiadomo, jakoby natężenie pola elektromagnetycznego z domowej instalacji elektrycznej w tym z ogrzewania podłogowego było szkodliwe.

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Porównujesz pojedynczy kabel w ścianie z gęstą siatką kabli kilka centymetrów pod stopami domowników! Wstydu nie masz?
    Nie pojedynczy. Sumarycznie pewnie będę miał więcej kabli zasilających, niż grzewczych. Do tego zasilające (poza oświetleniowymi) będą cały czas pod napięciem, a grzewcze będą pracowały z 500 godzin w ciągu roku (czyli 5,7% czasu).

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    W minm domu mam podłogówkę wodną i tej zimy, przy minus 12 stopniach PGE zaplanowało wyłączenie prądu.
    W momencie wyłączenia miałem w domu 22 stopnie. Po 16 godzinach braku grzania temperatura spadła o 1.5 stopnia.
    I to niby zasługa wody? Nie akumulacji reszty domu?

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Zamiast teoretyzować podzwoń po sprzedawcach a znajdziesz takiego który daje 5 lat gwarancji bez konieczności przeprowadzania płatnych przeglądów serwisowych.
    Praktyka. Szukałem. Na początku budowy byłem wpatrzony w PC jak w obrazek. Wybierałem która, a nie czy. Nie znalazłem sprzedawcy co nie wymagał przeglądów.
    Nie wykluczam, że jakbym się uparł, to doliczyłby do ceny PC 5*350zł i napisał, że wymogiem gwarancji są bezpłatne przeglądy. Ale na zwykłe zapytanie każdy chciał przeglądy - niektóry dwa razy w roku. A i bez doliczania tych przeglądów opłacalność PC nawet PW jest co najmniej wątpliwa we współczesnym, niewielkim domu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-05-2017 o 20:40

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    To może ja jeszcze wrócę do tego pierwszego posta o cenach pomp ciepła - powietrzna może być znacznie tańsza - odwierty nie są jedynym rozwiązaniem.
    No ale jeśli jednak chciałbyś gruntową, to może warto by zapytać w gminie o dofinansowanie do ekologicznej inwestycji?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Dom jest drewniany/szkieletowy a więc akumulacyjność scian minimalna.
    I uważasz, że te kilkanaście godzin ze spadkiem o 1,5* to zasługa tych kilkudziesięciu litrów wody stojącej w rurach, a nie tych kilku tysięcy litrów betonu w wylewce?
    Ciekawa logika.

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    IVT z 5 lat gwarancji bez obowiązkowych przelądów.
    Cena obu pomp podobna.
    Warunkiem uzyskania 5 letniej gwarancji na pompę ciepła oraz 10 letniej na sprężarkę, jest dokonanie montażu i uruchomienia pompy ciepła przez firmę Arcon Technika Grzewcza, lub inną autoryzowaną firmę oraz dokonywanie corocznych przeglądów między 8 a 12 miesiącem każdego roku eksplantacji.

    źródło

    Czy zacytujesz całe warunki gwarancji, w których nie ma podobnego zapisu?
    Jakoś sprzedawcy nie bardzo chcą publikować warunki gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-05-2017 o 20:49

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    A przeczytałeś od kiedy są takie warunki gwarancji?
    Ja swoją kupiłem w 2010 roku.
    Kiedy kupowałem swoją gwarancja była 5 lat a nie 6 i nie było 10 lat na sprężarkę.
    To wrzuć, z łaski swojej skan gwarancji?
    Nie masz? Uppss. Ciekawe, czemu mnie to nie dziwi?

  16. #56

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że mówimy o tym co jest teraz, a nie 7 lat temu... Ja z powietrznych też nie znam takiej co by przeglądów nie wymagała.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    ja tam płatnych przeglądów nie mam... ale to kwestia firmy pewnie
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To prawda (przynajmniej pierwsza część). Tak samo jak instalacja elektryczna w domu. I słabszego, niż telefon komórkowy rozsiewa. Żyjemy w świecie, gdzie nie da się tego uniknąć. Jakoś nieliczni dziwacy tylko żyją w głuszy bez prądu.
    Z telefonu i prądu też rezygnujesz? A ściany zaizolujesz ołowiem? Czy chociaż siatką miedzianą?
    Co innego prąd w gniazdku i kilka kabli w ścianie, a co innego gęsta sieć kabli w podłodze. Przez komórkę nie rozmawiam 24h/dobę, nie wiem, jak Ty. Mi wystarczy smogu elektromagnetycznego w pracy, nie chcę go jeszcze w domu. Każdy wybiera rozwiązanie, które jemu wydaje się najlepsze. My wybraliśmy gruntową pompę ciepła robiąc kalkulację tego, co możemy na naszej działce podłączyć. Pompa zdecydowanie wygrała.

    Raczej kilka. Dlatego chcę kable w podłodze.
    Owszem, będzie anhydryt i będzie glikol. Spokojnie trzymają kilkanaście godzin zgodnie z doświadczeniem inwestorów, którym instalację robiła firma, która nam zainstaluje pompę. Sprawdzone info Dom będzie docieplony dobrymi materiałami, niezbyt popularnymi w Polsce, do tego trzyszybowe okna, co samo w sobie ma zapewnić komfort cieplny bez mocnego grzania. Poza tym nie lubimy tropików, nie musimy mieć w domu 25-30 stopni, jak to bywało kiedyś, kiedy się napaliło w piecu

    Kto tak sprzedaje? Nie słyszałem o darmowych przeglądach. Co najwyżej niektórzy piszą, że nie robią (ale nie chcą zacytować gwarancji, że nie muszą). Standardowo ze 300-350 zł co roku trzeba zapłacić za przegląd, żeby mieć gwarancję.
    Ano sprzedają I nawet montują! Po okresie objętym promocją co roku przegląd 250 zł. W skali wydatków całorocznych na dom nie jest to dużo.

    Droższe rozwiązanie, niż najtańsze oferujące tę samą funkcjonalność. Musi być tańsze w używaniu o tyle, żeby w jakimś czasie (IMO 6-8 lat) pokryło wyższy koszt zakupu. Innymi słowy najtańsze jest rozwiązanie o najniższym TCO przy założonej funkcjonalność.
    Powtórzę, budujemy dla siebie. Wybraliśmy rozwiązanie, które zapewnia nam wygodę korzystania z domu nie tylko zimą, ale też latem. Pompa ma funkcję chłodzenia. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu z oknami od południa i latem nie da się w nim spać. Chłodzenie pasywne to bardzo duża zaleta pompy
    Ostatnio edytowane przez Bepo ; 29-05-2017 o 22:27

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Co innego prąd w gniazdku i kilka kabli w ścianie, a co innego gęsta sieć kabli w podłodze.
    A ile kabli wpuściłeś w ściany? I masz 24/7 pod napięciem (czyli wytwarzają pole magnetyczne)? 20x więcej miałbyś w posadzce (bo o tyle x krócej by przewodziły prąd, gdybyś nimi grzał)?

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Przez komórkę nie rozmawiam 24h/dobę, nie wiem, jak Ty.
    Nie wyłączam komórki. 24/7 sieje pole. Fajnie to słychać jak położysz blisko radia - dosyć często słychać, że coś "sieje".


    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Owszem, będzie anhydryt i będzie glikol. Spokojnie trzymają kilkanaście godzin zgodnie z doświadczeniem inwestorów, którym instalację robiła firma, która nam zainstaluje pompę.
    Fizyki nie oszukasz. Waga płynu x ciepło właściwe, waga wylewki x ciepło właściwe, obciążenie cieplne domu - i będziesz wiedział, ile wytrzyma tracąc ile * przy zadanej temperaturze zewnętrznej.


    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Po okresie objętym promocją co roku przegląd 250 zł. W skali wydatków całorocznych na dom nie jest to dużo.
    W skali kosztów ogrzania (CO i CWU łącznie w tańszej strefie 100%) 800zł to zmienia czas zwrotu z 18 do 25 lat. To strasznie dużo.

    Cytat Napisał Bepo Zobacz post
    Wybraliśmy rozwiązanie, które zapewnia nam wygodę korzystania z domu nie tylko zimą, ale też latem. Pompa ma funkcję chłodzenia.
    Chłodzenie posadzki jest tak dalekie od komfortu, jak tylko to możliwe. Jak mogę za 2,5K zł mieć chłodzone powietrze, to nie chciałbym za darmo nawet mieć chłodzonej podłogi.

  20. #60

    Domyślnie

    Delikatnie przypominam, że to nie jest wątek o promieniotwórczych kablach w podłodze, a o gruntowej pompie ciepła. Sianie miejskich legend o szkodliwości kabli w podłodze to może na innych forach. Strony typu niewiarygodne to nie publikacje naukowe.

    Kaizen, Ty masz mały, energooszczędny domek. Nie u każdego kable są najbardziej opłacalne, na pewno nie w moim przypadku.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony