dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 12
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 231
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm99 Zobacz post
    Nie są się ukryć, to ta historia...
    Ok. Słowo przepłaciłem powinno być w cudzysłowiu. Ale takie nawiązanie do poprzednich tekstów.
    dzięki
    możesz jeszcze napisać, jaki był całkowity koszt tej naprawy ??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #122

    Domyślnie

    Koszt falownika z "upustem" 4674 zł, koszt przyjazdu ~450 zł, nie pamiętam dokładnie. Sama wymiana chyba w cenie. "Oszukany" zepsuty falownik mam do dziś.

    Na szybko w czasie operacji sprawdzenia przyczyny awarii (bo mogła to być sprężarka i jej zwarcie) sprawdziłem ceny tego falownika z kolegami specjalistami. Cena byłaby może 10% niższa ale czas oczekiwania przynajmniej tydzień lub dwa (w zimie).

    Jeszcze jedna uwaga. Nie wiem jak teraz w ich "nowszych" pompach ale falownik ten, jak i poprzedni ma chłodzenie wodą z układu a nie np. wentylatorem.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Czyli powtarzając za Tobą ;
    " każdemu chętnemu na pompę ciepła powiem krótko - wybieraj firmę w miarę realną, ale nie za daleko, bo koszty dojazdu serwisu Cię zjedzą "
    Najlepiej szybko zaprzyjaźnić się z fachowcem od dużych klim, który mieszka w pobliżu. Ja takiego znalazłem.

    Dla ciekawości tych "od castoramy". Sprawdziłem koszt czujnika wysokiego ciśnienia w moim skromnym podgrzewaczu wody, gdybym musiał go naprawić, zamiennika nie ma nawet w Chinach (net), bardzo bliski odpowiednik producenta, chyba ten sam po lekkim upgrade'zie: 450$US bez kosztów dostawy.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm99 Zobacz post
    Najlepiej szybko zaprzyjaźnić się z fachowcem od dużych klim, który mieszka w pobliżu. Ja takiego znalazłem.

    Dla ciekawości tych "od castoramy". Sprawdziłem koszt czujnika wysokiego ciśnienia w moim skromnym podgrzewaczu wody, gdybym musiał go naprawić, zamiennika nie ma nawet w Chinach (net), bardzo bliski odpowiednik producenta, chyba ten sam po lekkim upgrade'zie: 450$US bez kosztów dostawy.
    Jeśli masz na myśli presostat po stronie wysokiego ciśnienia, to w hurtowni chłodniczej np. presostat miniaturowy kosztuje kilkadziesiąt złotych.
    Twój znajomy chłodniarz zapewne potrafi go dobrać i wymienić w razie potrzeby.

  5. #125

    Domyślnie

    Niedługo zapytam o to tego znajomego.
    Ciekawi mnie tylko po co montowali taki drogi skoro mogli skoczyć do hurtowni po taki za drobne, zarobili by jeszcze wiecej.
    Może taki np. do lodówki się nie nadaje...
    Ale zapytam...

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pompa ciepła PW tak naprawdę to "podrasowana" klima typu Split.
    Czemu jest taka droga ? Bo klimatyzatory robi wiele firm i nie ma szans na jakieś wielkie zyski z ich sprzedaży , a pompy ciepła robi kilka firm i można sobie dać duży większy zysk ...
    Cena PC PW/GW w stosunku do splitów wynika głównie z jej MOCY i konieczności pracy na stosunkowo "słabych" parametrach (w porównaniu do splitów które są zazwyczaj małej mocy, mają małe wymienniki itd.), przez co wymienniki muszą być większe i lepiej wykonane (droższe) a nie bo mało firm je robi... Oczywiście nie uwzględniam dowalania marży na markowych produktach typu wiesiek czy inny buderus. Fakt jest taki, że 9kW PC PW można kupić za 20 tys. zł -- multisplit o zbliżonej mocy i sprawności (tj. mogący pracować także przy -15) będzie kosztować podobne pieniądze. Znowu ktoś tu widzę próbuje oszukać fizykę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Cena PC PW/GW w stosunku do splitów wynika głównie z jej MOCY i konieczności pracy na stosunkowo "słabych" parametrach (w porównaniu do splitów które są zazwyczaj małej mocy, mają małe wymienniki itd.), przez co wymienniki muszą być większe i lepiej wykonane (droższe) a nie bo mało firm je robi... Oczywiście nie uwzględniam dowalania marży na markowych produktach typu wiesiek czy inny buderus. Fakt jest taki, że 9kW PC PW można kupić za 20 tys. zł -- multisplit o zbliżonej mocy i sprawności (tj. mogący pracować także przy -15) będzie kosztować podobne pieniądze. Znowu ktoś tu widzę próbuje oszukać fizykę.
    2x kanałówka 5kW będzie kosztować*10 tys zł. 5x split 2kW także około 10 tys zł.

    Oho odkopałem jakieś starocie.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    2x kanałówka 5kW będzie kosztować*10 tys zł. 5x split 2kW także około 10 tys zł.
    No właśnie, czyli kanałówka czy (multi)split w okolicach 9-10kW będą kosztować tyle co PC PW -- a jeszcze będą grzać powietrze a nie podłogę.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No właśnie, czyli kanałówka czy (multi)split w okolicach 9-10kW będą kosztować tyle co PC PW -- a jeszcze będą grzać powietrze a nie podłogę.
    Nie zapominajcie o chłodzeniu latem
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    No właśnie, czyli kanałówka czy (multi)split w okolicach 9-10kW będą kosztować tyle co PC PW -- a jeszcze będą grzać powietrze a nie podłogę.
    Tam się * jakoś*niepotrzebnie dostała.
    Nie tyle samo a połowę tego co pisałeś.
    Koszty reszty elementów instalacji też powinny być tańsze (kanały, rozdzielacz itp poniżej 2000zł)

    Jedna kanałówka 5kW będzie kosztować 5000zł.
    Czyli 10kW za 10000zł.

    A i w gratisie masz redundancję na wypadek awarii, jak coś*walnie to ogrzewanie jest choć słabe.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Tam się * jakoś*niepotrzebnie dostała.
    Nie tyle samo a połowę tego co pisałeś.
    Koszty reszty elementów instalacji też powinny być tańsze (kanały, rozdzielacz itp poniżej 2000zł)
    Jedna kanałówka 5kW będzie kosztować 5000zł.
    Czyli 10kW za 10000zł.
    Poproszę o linki do konfiguracji 10kW (min. 5kW przy -20)

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A i w gratisie masz redundancję na wypadek awarii, jak coś*walnie to ogrzewanie jest choć słabe.
    Oraz grzanie powietrza, które jest znacznie mniej komfortowe niż grzanie podłogi, dlatego w zasadzie najbardziej sensowne to rozwiązanie jest dla szkiletonów, względnie betonowców z małymi stratami -- w przeciwnym razie komfort cieplny (szczególnie im ktoś bardziej ciepłolubny) leci na łeb na szyję.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poproszę o linki do konfiguracji 10kW (min. 5kW przy -20)


    Oraz grzanie powietrza, które jest znacznie mniej komfortowe niż grzanie podłogi, dlatego w zasadzie najbardziej sensowne to rozwiązanie jest dla szkiletonów, względnie betonowców z małymi stratami -- w przeciwnym razie komfort cieplny (szczególnie im ktoś bardziej ciepłolubny) leci na łeb na szyję.
    Jak bym tak nie dramatyzował z tym grzaniem klimą. Odkąd od 4 czy 5 lat mam takową w salonie, i chodzi praktycznie cały rok (dogrzewa albo chłodzi) to nie ma takiego co by mu to nie odpowiadało

    Poza tym, kanałówka w domu jednorodzinnym działa tak trochę jak wentylacja mechaniczna, niby jest a nikt jej nie wyczuwa. Jeżeli pracuje przez większość dnia to nie trzeba dmuchać mocno, pobór jest mały, a przepływ sumaryczny powietrza będzie w granicach 200-300 m3/h. To jest reku na wysokich obrotach, jak się łapy do anemostatu nie przyłoży to nie czuć ruchu powietrza.

    Tak wiem, wszyscy gdzieś w biurze mają takie klimy i ciągle albo za zimno albo za ciepło, oczy przesuszone, skandal.

    Tylko przepływy w biurze to wielokrotność tego co się dzieje w domu.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jak bym tak nie dramatyzował z tym grzaniem klimą. Odkąd od 4 czy 5 lat mam takową w salonie, i chodzi praktycznie cały rok (dogrzewa albo chłodzi) to nie ma takiego co by mu to nie odpowiadało
    Słowo klucz. Nie ogrzewasz tylko dogrzewasz -- a to znaczna różnica i nie o tym pisałem.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Poza tym, kanałówka w domu jednorodzinnym działa tak trochę jak wentylacja mechaniczna, niby jest a nikt jej nie wyczuwa. Jeżeli pracuje przez większość dnia to nie trzeba dmuchać mocno, pobór jest mały, a przepływ sumaryczny powietrza będzie w granicach 200-300 m3/h. To jest reku na wysokich obrotach, jak się łapy do anemostatu nie przyłoży to nie czuć ruchu powietrza.
    Nie musisz mi tłumaczyć. Poważnie. Sam namówiłem rodziców aby do betonowca zamontowali sobie multisplita -- 4 jednostki, bo nie chcieli robić dewastacji pod kanałówkę. Działa oszczędnie (w stosunku do kominka 2x taniej) ale utrzymują stosunkowo niskie temperatury (zimnolubni) tj. 19-20 więc nie odczuwają aż tak mocno dyskomfortu. Ja też posiadam klimę w salonie, dogrzewam się (oraz oczywiście chłodzę w lato) i wiem z czym to się je. Ale nie mówmy że powietrzne pompy przy tej samej mocy co PW będą znacznie tańsze (a szczególnie dłużej wieczne niż GW).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poproszę o linki do konfiguracji 10kW (min. 5kW przy -20)


    Oraz grzanie powietrza, które jest znacznie mniej komfortowe niż grzanie podłogi, dlatego w zasadzie najbardziej sensowne to rozwiązanie jest dla szkiletonów, względnie betonowców z małymi stratami -- w przeciwnym razie komfort cieplny (szczególnie im ktoś bardziej ciepłolubny) leci na łeb na szyję.
    Jakoś ogół społeczeństwa mieszkający w blokach nie narzeka na grzanie powietrza (grzejniki stalowe oddają 85-90% ciepła przez konwencję, aluminiowe ponad 95%) i brak "ciepłej" podłogi (jakby jakimś cudem powierzchnie pionowe i poziome nie odbierały ciepła z powietrza).

    Szukasz klimy z 50% mocy przy -20? Pierwsze lepsze Gree to potrafi (a to byle chińszczyzna).
    Ale żeby nie było wątpliwości łap wypas w okolicy 10tys:
    https://www.airconditioningworld.co....0pe1e8a-10-0kw
    Ten Paci Elite 10kW, ma tylko 11,2kW przy -15 (nie chce mi się szukać ile ma przy -20).
    Myślę że cię zadowoli.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Jakoś ogół społeczeństwa mieszkający w blokach nie narzeka na grzanie powietrza (grzejniki stalowe oddają 85-90% ciepła przez konwencję, aluminiowe ponad 95%) i brak "ciepłej" podłogi (jakby jakimś cudem powierzchnie pionowe i poziome nie odbierały ciepła z powietrza).
    W bloku ogrzane kaloryferem powietrze idzie do góry i grzeje strop. Izolacja stropó nędzna albo i żadna. Więc tylko pierwsza kondygnacja nie ma ciepłej podłogi (powiedzmy - bo zazwyczaj jest dosyć ciepła piwnica).

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W bloku ogrzane kaloryferem powietrze idzie do góry i grzeje strop. Izolacja stropó nędzna albo i żadna. Więc tylko pierwsza kondygnacja nie ma ciepłej podłogi (powiedzmy - bo zazwyczaj jest dosyć ciepła piwnica).
    Dlatego napisałem w cudzysłowie, bo ona będzie ciepła (podobnie do temperatury wewnętrznej) ale nie rozgrzewana. Jaka będzie ta temperatura podłogi w bloku, a jaka jest temperatura podłogi (odebrana z powietrza) w domu z 20-30cm styro ocieplenia bez podłogówki? Pewnie w obu przypadkach niewiele różna.

    A rozmawialiśmy o komforcie ogrzewania powietrzem. W bloku ogrzewa się powietrzem, a nie "podłogą od powietrza sąsiada". I jest tam typowy rozkład "najzimniej na dole".
    W domu gradacja tego rozkładu będzie tym mniejsza im lepsze ocieplenie. Jak masz 20-30cm styro w domu to ciepłe powietrze z górnej warstwy lepiej oddaje ciepło do dolnych warstw, więc jest lepiej niż w bloku.

    Więc do mnie i tak nie przemawiają argumenty o rzekomej przewadze podłogówki nad innymi metodami ogrzewania. A co z okresami poza sezonem grzewczym gdzie ta ciepła podłoga i idealny rozkład temperatur?
    Aha i jeszcze jedno, rekuperator też kotłuje powietrze

    Co więcej w kanałówce jak chcecie optymalny rozkład temperatury to robicie wywiewy przy podłodze (albo z ręcznym przełączaniem zima-dół/lato-góra).
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A rozmawialiśmy o komforcie ogrzewania powietrzem. W bloku ogrzewa się powietrzem, a nie "podłogą od powietrza sąsiada".
    W bloku sytuacja jest inna, bo praktycznie masz ogrzewanie scienne i podlogowe znacznie wspomagające kaloryfery i małą powierchnię przegród zewnętrznych.

  18. #138
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Poproszę o linki do konfiguracji 10kW (min. 5kW przy -20)


    Oraz grzanie powietrza, które jest znacznie mniej komfortowe niż grzanie podłogi, dlatego w zasadzie najbardziej sensowne to rozwiązanie jest dla szkiletonów, względnie betonowców z małymi stratami -- w przeciwnym razie komfort cieplny (szczególnie im ktoś bardziej ciepłolubny) leci na łeb na szyję.
    Samsung EHS TDM.

  19. #139
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Jakoś ogół społeczeństwa mieszkający w blokach nie narzeka na grzanie powietrza (grzejniki stalowe oddają 85-90% ciepła przez konwencję, aluminiowe ponad 95%) i brak "ciepłej" podłogi (jakby jakimś cudem powierzchnie pionowe i poziome nie odbierały ciepła z powietrza).
    Po pierwsze "blokersi" nie narzekają, bo nie mają innego wyjścia, albo nie wiedzą że może być lepiej. Dlatego gro inwestorów (z bloków) budujących domy nadal montuje grzejniki zamiast znacznie bardziej komfortowej podłogówki. Grzanie powietrza ze względu na konwekcję zawsze będzie mniej komfortowe niż grzanie od podłogi. Po drugie blok ma to do siebie, że parter grzeje piętro, piętro drugie piętro itd. to samo dzieje się w boki a więc nie jest tak że grzane jest głównie powietrze a ściany i podłoga jak w domu wolnostojącym chłodzą bo mają notoryczne straty. Ergo, porównywanie bloku do domu jest jałowe.

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Szukasz klimy z 50% mocy przy -20? Pierwsze lepsze Gree to potrafi (a to byle chińszczyzna).
    Ja niczego nie szukam -- za to szukałem dla rodziców więc trochę o temacie wiem. Rodzice mają właśnie GREE, bo było najtańsze, ale nie ma toto 10kW i nie kosztowało 10 tys. Ma być system z mocą min. 5kW bo tyle ma analogiczna PC PW 9kW przy -20.

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ale żeby nie było wątpliwości łap wypas w okolicy 10tys:
    https://www.airconditioningworld.co....0pe1e8a-10-0kw
    Ten Paci Elite 10kW, ma tylko 11,2kW przy -15 (nie chce mi się szukać ile ma przy -20).
    Myślę że cię zadowoli.
    Chętnie bym złapał ten wypas, ale jesteśmy w PL a nie w UK -- ceny mogą się różnić drastycznie (o ile w ogóle dostępne będzie to co w UK) więc poproszę o linki PL żeby można było zamówić u instalatora w PL z gwarancją PL. Z tego co widzę przy -15 ma 8kW, i nadal trzeba do tego niemałe pieniądze włożyć w instalację (kanały+ew.zabudowa+robocizna).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    to samo dzieje się w boki
    To się dzieje od ośrodka cieplejszego do zimniejszego. Jak sąsiad ma zimniej to co się dzieje he?
    Jakieś perpetum mobile wam wychodzi z tych bloków, każdy grzeje każdego a nie sam siebie. Ale ok.


    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja niczego nie szukam -- za to szukałem dla rodziców więc trochę o temacie wiem. Rodzice mają właśnie GREE, bo było najtańsze, ale nie ma toto toto 10kW i nie kosztowało 10 tys. Ma być system z mocą min. 5kW bo tyle ma analogiczna PC PW 9kW przy -20.
    Kosztowało tyle ile zapłacili, a nie tyle ile było warte.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Chętnie bym złapał ten wypas, ale jesteśmy w PL a nie w UK -- ceny mogą się różnić drastycznie (o ile w ogóle dostępne będzie to co w UK) więc poproszę o linki PL żeby można było zamówić u instalatora w PL z gwarancją PL. Z tego co widzę przy -15 ma 8kW, i nadal trzeba do tego niemałe pieniądze włożyć w instalację (kanały+ew.zabudowa+robocizna).
    No tak bo przecież w Polsce będzie 100% drożej i na pewno nie taniej. Spoko.
    Nie ma 8kW przy -15 patrzysz na zły model Paci Standard.
    PACI Elite 3F z linku ma 11,2kW przy -15.
    Więc jak widzę przepaść w stosunku do wspomnianej przez ciebie PC PW, ciekawe czy PC PW SCOP mają równie słaby.

    Pytałeś o samą pompę, ale napisałem też o wszystkich innych elementach instalacji. Kosztować będą poniżej 2000zł. Ktoś w wątku o grzaniu klimatyzatorem pisał o tym ile to kosztuje szczegółowo.
    Instalacja też wydaje mi się zdecydowanie prostsza niż PEX i jego układanie, zalewanie itd.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Strona 7 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony